KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
AKP, Van yolcusu
AKP, Van yolcusu
Siyaset
24 Eylül 2009 Perşembe 14:22
  • 1359
  • 4

AKP, Van yolcusu

AKP İl Teşkilatı, Başbakan Erdoğan’ın vasıtasıyla başlatılan 'kardeşlik projesi’ kapsamında Münir Karaloğlu’nun valilik yaptığı Van’a gidecek

AKP İl Teşkilatı`nın haftalık toplantısı gerçekleştirildi. İl başkanı Zeki Aygün`ün bayram tatilini bir gün uzatması nedeniyle toplantıya Mehmet Uzunoğlu başkanlık yaptı. İl binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının gündeminde bayram programlarının değerlendirilmesi, Başbakan Erdoğan`ın il başkanları toplantısında öne sürdüğü ‘kardeşlik projesi` kapsamında Van iline yapılacak ziyaret, bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Siyaset Akademisi, ve 3 Ekim`de yapılacak olan büyük kongre vardı. Başkan vekili Uzunoğlu, 3 Ekim`deki büyük kongreye 23 kongre delegesi ile gideceklerini söyledi.

36 OTOBÜS HEDEFLENİYOR

Uzunoğlu, şöyle konuştu: “Kocaeli teşkilatları olarak kongreye 36 otobüsle gideceğiz. Şu ana kadar genel merkezimizin bizden bir talebi olmadı. Olduğu taktirde üzerimize düşeni yaparız. AKP`nin siyaset kalitesini yükseltmek için daha önce yaptığı ve bu yıl 3.sünü yapacağımız Siyaset Akademisi ile alakalı genel merkezimizin bir talebi var. Zeki Özüer, Siyaset Akademisi için görevlendirilmişti. Bu konuda bizlere bir çerçeve sunacak ve önümüzdeki günlerde bu çerçeve kamuoyuna açıklanacak. Siyaset Akademisi dışında birde Ar-Ge başkanımızın daha önce üzerinde çalıştığı ve son hale getirdiği eğitim programımız var. Biliyorsunuz kongre süreciyle teşkilatlarımız büyük ölçüde yenilendi. Teşkilat eğitim programı 4 ana başlıkta yapılacak. Çalışmalar son aşamada. Önümüzdeki haftalarda programı açıklayacağız. Bu yıl üçüncüsü başlatılacak olan Siyaset Akademisi`nde  çok tartışılan ‘Demokratik açılım` ve yeniden büyük Türkiye konuları üzerinde durulacak.'

BÜYÜK KONGRE 3 EKİM`DE

Uzunoğlu, 3 Ekim`de yapılacak olan büyük kongreden sonraki hafta Başbakan Erdoğan`ın il başkanları toplantısında dile getirdiği ‘kardeşlik projesi` kapsamında eski genel sekreter Münir Karaloğlu`nun valilik yaptığı Van`a gideceklerini söyleyerek, “Münir Bey Van`a vali olduktan sonra Van`a sempatimiz arttı. İl başkanları toplantısında başkanımızın böyle bir talebi oldu. Van iliyle görüş alışverişinde bulunmak için oraya gideceğiz. Yürütme kurulunda arkadaşlarla yapmış olduğumuz istişarelerde bu ziyarete il yönetim kurulumuz, ilçe başkanlarımız, milletvekillerimiz, il genel meclisi başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı da davet etmeye karar verdik. Ülke olarak ön yargıları olan bir karakterimiz var. Bu görüş alışverişinde bazı önyargılar ortadan kalkacak' dedi.

VEKİLLERİMİZ ÇALIŞIYOR

Uzunoğlu, milletvekilleri Osman Pepe, Muzaffer Baştopçu ve Eyüp Ayar`ın 2011 seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmeyeceğine yönelik çıkan söylentileri yalanlayarak, “AKP Kocaeli Teşkilatları olarak milletvekillerimizden çok memnunuz. Biz sayın başbakanımızın şahsında milletvekillerimizin Kocaeli`ye kazandırdıklarına teşekkür ediyoruz. Bizim teşkilat olarak böyle bir karar verme yetkimiz yok. Bu takımın kaptanı sayın başbakanımız hangi arkadaşla sahaya çıkacağını kendisi belirler. Biz her birinden üstün gayret görüyoruz. Arkadaşlarımız vazifelerini en üst seviyede yapıyorlar. Cumhuriyet tarihinin en çok çalışan meclisi AKP hükümetiyle oluştu. Milletvekillerimiz gece gündüz çalışıyor' şeklinde konuştu. 

AKP`NİN BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ
Zeki Aygün
İbrahim Karaosmanoğlu
Mehmet Yasin Özlü
Oya Tunçel
Nedim Arsal
Mehmet Eryürek
Engin Koyun
Hasan Kandaz
Ahmet Türkel
Mevlüt Demir
Mehmet Ustaoğlu
İlhan Yıldırım
Nazmi Özmen
Hakan Höbek
Erdinç Şentürk
Yılmaz Bayram
Emine Yılmaz
Osman Özgenç
Kıymet Çınar
Mehmet Uzunoğlu
Şengül Karagöz
Şemsettin Ceyhan
Ekrem Özenir


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ