KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
AKP ve MHP çuvalladı
AKP ve MHP çuvalladı
Siyaset
17 Ekim 2012 Çarşamba 14:35
  • 1427
  • 4

AKP ve MHP çuvalladı

Erken seçimden korktuklarıyla ilgili eleştirilere cevap veren CHP İl Başkanı Kuşkan, seçimlerin 29 Ekim ve bayrama denk gelmemesi için 3 Kasım’ı önerdiklerini, 367’yi bulamayan AKP ve MHP çuvalladığını söyledi

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, haftalık olağan toplantı öncesi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP ve MHP`nin, CHP`nin erken seçimden korktuğuyla ilgili eleştirilerine cevap veren Kuşkan, erken seçimlerin 27 Ekim`de yapılmasının CHP için handikap olduğunu belirtti. Seçimlerin 27 Ekim`de olması halinde mazbatalarını henüz alamadıkları için hiçbir belediye başkanının Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmayacağını kaydeden Kuşkan, “Hem Cumhuriyet Bayramı hem de Kurban Bayramı`na denk gelmesi nedeniyle 3 Kasım tarihini önerdik. Meclis`teki oylama da 367`yi bulamadılar. AKP ve MHP çuvalladı” şeklinde konuştu.

 
BU İŞİ KOTARAMADILAR
Meclis`te yapılan oylamada AKP ve MHP`nin 367 sayısını bulamadığını söyleyen Kuşkan, “Bundan sonraki süreci izleyeceğiz. Biz erken seçimden filan kaçmıyoruz. Bizim önerdiğimiz tarih onların istediği tarihten bir hafta sonra, ama AKP ve MHP buna yanaşmadı. AKP ve MHP çuvalladı, bu işi kotaramadı. Arada çok büyük bir zaman farkı yok ama, sanki CHP seçimden korkuyormuş gibi davrandılar. İster 2014 Mart`ta olsun ister 2013 Kasım`da, bizim için fark etmez. Tek istediğimiz 27 Ekim`de olmaması” şeklinde konuştu.  
 
HAYIRLISI OLSUN
Açıklamasında, Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Nalan Gülenç`in istifa ettiğini ve ilçe başkanlarıyla toplanıp yeni bir atama gerçekleştirileceğini kaydeden Kuşkan, Körfez Belediye Başkan adayı, 2011 yılındaki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olan Salih Şirin`in partiden istifa etmesiyle ilgili de yüzeysel bir açıklama yapmakla yetindi. Konuyla ilgili olarak, “Neden istifa ettiğini bilmiyorum. Sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Keşke böyle olmasaydı; ancak hayırlısı olsun diyorum” diyen Kuşkan, Körfez ve Gebze`de mahalle ve köy programlarına da devam edeceklerinin bilgisini verdi.
 
CHP`NİN MAYASI VAR
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Eyüboğlu`nun, “CHP`de bunca zamandır bardağın yarısı boş kaldı. İktidara gelemediysek hatayı kendimizde aramamız lazım” şeklinde açıklamaları hakkında da görüşlerini belirtti. Kocaeli`nin maalesef CHP anlamında son 10 yılda geride kalındığını ifade eden Kuşkan, “12 ilçe ve büyükşehir AKP`nin elinde. Seçimlerde çok önemli bir bölümü almayı hedefliyoruz. CHP`nin Kocaeli ve Türkiye`de mayası var. Daha çok çalışma yapmalıyız” diye konuştu.
 
2B İÇİN ÇALIŞIYORUZ
2-B arazileri konusunda da çalışma yaptıklarını dile getiren Kuşkan, sonuca yaklaşılan bölgenin Kandıra Babalı Köyü olduğunu söyledi. Babalı Köyü`ne imar komisyonu ve üniversiteden bilim insanlarının geldiğini belirten Kuşkan, “Şu anda imar komisyonumuz Çayırova`da çalışma yapıyor. 2B arazileri konusunda çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bu konu çok önemli bir konu; kimsenin mağdur olmaması ve herkesin bilinçlenmesi gerekiyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ