KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
AKP zaferini pasta keserek kutladı
AKP zaferini pasta keserek kutladı
Siyaset
14 Eylül 2010 Salı 12:44
  • 1998
  • 15

AKP zaferini pasta keserek kutladı

AKP Kocaeli il teşkilatları referandum zaferini ‘Evet’ yazılı pasta keserek kutladı. İl başkanı Aygün, elleri ile katılımcılara pasta yedirdi.

AKP Kocaeli Teşkilatı, 12 Eylül`de yapılan Anayasa değişikliği referandumunda kazandığı zaferi pasta keserek kutladı. AKP İl Başkanı Zeki Aygün, üzerinde “Evet” yazan pastayı katılımcılara elleriyle yedirdi. Parti binasında gerçekleştirilen kutlamaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başkan vekili İlyas Şeker, il kadın kolları başkanı Oya Tunçel, il gençlik kolları başkanı Ercan Azak, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları katıldı.
 

DARBECİLER KAYBETTİ
Kutlama toplantısında konuşan AKP İl Başkanı Zeki Aygün, “Referandumu başarı ile atlattık. Bir demokrasi bayramı yaşadık. Darbeciler, vesayetçiler ve statükocular kaybetmiştir. Kazanan ise bütün Türkiye olmuştur. Bu sonucun alınmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Destek veren siyasi parti temsilcilerine ve STK`lara teşekkür ediyorum. Milletimiz kendisi için çalışanları ödüllendirmiştir. Türkiye`nin aydınlık geleceği için çalışmalarımız devam edecek” dedi.
 

HERKESE SAYGILIYIZ
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`na çattı. Karaosmanoğlu şunları söyledi: “Sandığa giden herkesi tebrik ediyorum. Kentimizde önemli bir katılım olmuştur. ‘Evet` veya ‘hayır` diyen herkese saygılıyız. Gidemeyenler bana göre fırsatı kaçırmıştır. Bazıları dikkat etmedi. Bazı arkadaşlarımız oy kullanamadı. Ama Kemal Kılıçdaroğlu`nun da oy kullanamaması bizi teselli etti.
 

KILIÇDAROĞLU YIRTINDI
Bu da gerçekten muhalefetin ne kadar dağınık, ne kadar hazırlıksız olduğunu gösteriyor. Bir ana muhalefet lideri düşünün kampanya boyunca yırtınırcasına bir oy bile olsa “hayır” için çalıştı. Ancak kendisi oy kullanamadı. İyi ki böyle bir liderin arkasında değiliz. Biz ne kadar şükretsek azdır. Belediye başkanı olarak herkese teşekkür ediyorum. Bu hepimizin zaferidir. Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerin sorumluğu arttı. Demokrasi kazandı.”
 

YAMAN ALKIŞLANDI
Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı İlyas Şeker ise özellikle İzmit ilçe kadın kollarına çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Kutlamada en büyük alkışı en yüksek “evet” oyu çıkan Dilovası`nın belediye başkanı Cemil Yaman aldı. Yaman, “Bundan 3 ay önce Dilovası`nda ‘evet`in yüzde 80 seviyesinde olacağını açıklamıştım. Katılım oldukça yüksekti.   Özellikle Turgut Özal Mahallesinde yüzde 96`larda ‘evet` oyu alındı. Bizlere verilen desteğe teşekkür ediyorum” dedi.
 

YİNE MEDYAYA ÇATTI
Kutlama toplantısında söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise referandum günü belediyenin araçları ile yaptığı yiyecek ve su yardımının basında yer almasını eleştirerek, şunları söyledi: “İzmit Belediyesi`nin araçlarının AKP teşkilatlarına hizmet ettiği yönünde  haberler yapıldı. İzmit Belediyesi herkesin belediyesi, başkanı herkesin başkanıdır. Göreve geldiğimizden buyana ayrımcılık yapılmamıştır.
 

KAMU HİZMETİ YAPTIK
Bazı medya organları bunun böyle olmadığını göstermek için can siparane çalışıyor. Bunu yapmalarının sebebi sosyal demokratların bizlere gösterdikleri ilgidir. Biz araçlarımızı valiliğin bize gönderdiği yazı dahilinde kullandık. Kamu hizmetiydi. Ayrım yapmadan herkese yiyecek içecek dağıttık. Gizli kapaklı iş yapmadık. Hizmet ederken ayrım yapılmamıştır. Zaten sadece biz değil tüm belediyeler yaptı bu hizmeti.”
 

AYGÜN PASTA YEDİRDİ
Doğan`ının konuşmasının ardından il başkanı Aygün, Doğan`ı desteklercesine, “Onlar aynaya bakarak kendilerini görüyorlar. Adaletten anladıkları yok. Rahatsız olmadan çalışmalarınıza devam edin” şeklinde konuştu. İlçe başkanları adına konuşan Başiskele ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu sadece ilçelerin değil tüm AKP teşkilatlarının zafer kazandığını söyledi. Konuşmaların ardından tüm belediye başkanları ve ilçe başkanları “Evet” pastasını kesti. İl başkanı Aygün, çevresindekilere kendi elleriyle pasta yedirdi.
 

ATABAY CHP`YE ÇATTI
İl başkanı Aygün tarafından özellikle teşekkür edilen  il yönetim kurulu üyesi Orhan Atabey, Nevzat Doğan`ın referandum günü yaptığı çalışmayı desteklercesine, “CHP İl Yönetimi Nevzat Doğan hakkında suç duyurusunda bulunuyor ama ben eski Fazilet Partisi İl Başkanı iken 1999 yılında yapılan seçimlerde aynı şeyi hem Sefa Sirmen hem de Hikmet Erenkaya yapmıştı. Onlar ayrıca seçim döneminde kendi broşürlerini dağıtmak için belediyenin imkanlarından yararlanmıştı” iddiasında bulundu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ