KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
AKP’de bayram darbesi
AKP’de bayram darbesi
Siyaset
08 Kasım 2010 Pazartesi 16:03
  • 1359
  • 2

AKP’de bayram darbesi

AKP Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, 8 büyük mahallenin teşkilat başkanını değiştirdi. Mahalle başkanlarının zorla istifa ettirildiği ileri sürüldü

AKP Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, 8 büyük mahallenin teşkilat başkanını değiştirdi. Değişiklikler için parti içinde farklı yorumlar yapıldı. Muhalefet kanadının ‘mahalle başkanları zorla istifa ettirildi` demelerine karşın Bayram, “Arkadaşlar isteğiyle görevden ayrıldı. Taze kan iyidir. Bu bir bayrak yarışıdır” şeklinde konuştu. İstifa eden başkanların yerine yenileri atandı.
 

YENİ BAŞKANLAR ATANDI
8 mahallede gidilen değişiklikte Hacı Halil Mahallesi temsilciliğine İlyas Aydıner, Osman Yılmaz Mahallesi`ne Ali Türk, Beylikbağı Mahallesi`ne Ali Öztürk, İstasyon Mahallesi`ne Şenol Soba, İnönü Mahallesi`ne Vedat Gülcan, Gaziler Mahallesi`ne Yetiş Akpınar ve Adem Yavuz Mahallesi`ne ise İlhan Tuğrul getirildi. Yılmaz, yaklaşan 2011 genel seçimlerine yeni bir yapılanmayla girmek istediklerini ve bu yüzden bazı değişikliklere gittiklerini söyleyerek, şunları kaydetti:
 

TAZE KAN FAYDA GETİRİR
“Önemli bir seçim sürecine giriyoruz. Parti olarak bazı kan değişikliğine ihtiyaç vardı. Taze kan her zaman daha iyidir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrak yarışlarında yorulan arkasından gelene bayrağı teslim eder. Yoğun şekilde çalışan ve yorulan arkadaşlarımızın yerine yenileri atamış durumdayız. Bugüne kadar parti için yaptıkları hizmetlerden dolayı diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”
 

MUHALEFET RAHATSIZ
AKP yönetimindeki muhalif kadro ise Yılmaz`ın yeni yapılanmasından rahatsız. Kimi isimler Yılmaz Bayram`ın partide tekel bir yapı oluşturduğunu ve kendisine muhalif olan isimleri tek tek sildiğini ileri sürüyor. Muhalif kanat Gebze kontenjanından milletvekili adayı olmak isteyenlerin teşkilat desteğini arkasına almak için böyle oyunlar oynadığını iddia ediyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ