KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
AKP’de Derince’de yeni istifalar
AKP’de Derince’de yeni istifalar
Siyaset
01 Aralık 2011 Perşembe 23:53
  • 4619
  • 27

AKP’de Derince’de yeni istifalar

Genel Merkez tarafından yeniden aday gösterilmeyen AKP Derince ilçe başkanı Mehmet Eryürek, adaylıktan ısrar ederken, yönetim kurulunda istifalar devam ediyor

AKP`de devam eden ana kademe ilçe kongrelerinin tek adaylı olması için genel merkez tarafından yapılan baskı teşkilatları patlattı. Birbiri ardında ilçe kongreleri iptal ediliyor. Genel Merkez, Derince ilçeye mevcut başkan Mehmet Eryürek`i yeniden aday göstermedi. Başkanlık için uygun bir aday bulunamayınca ilçe kongresi ertelenmişti. Mehmet Eryürek`in zor durumda kalması ve başkanlıktan düşürülmesi için yönetim kurulu üyeleri istifaya zorlanıyor. Geçtiğimiz hafta yönetimden istifa eden 10 yöneticinin ardından Mehmet Düşünceli, Mustafa Tırpan, Ali Tongul ve Mehmet Dilmaç istifa etti.
 

10 YÖNETİCİ İSTİFA ETTİ      
Genel Merkez Teşkilat Başkanı, mevcut başkan Mehmet Eryürek`i yeniden aday göstermedi. Ankara`ya çağrılan adaylar arasında da uygun adayı bulamayınca Derince ilçe kongresi ertelenmişti. Ertelemeden kongreden sonra ilçe yönetiminden Vedat Özer, Ahmet Can, Halil Yılmaz, Muhammet Becet, Recep Solmaz, Ergun Kulaksız, istifa etmişti. Dün de Mehmet Dilmaç, Ali Tongul, Mustafa Tırpan ve Mehmet Düşünceli ilçe yönetiminden istifa etti. 
 

ERYÜREK: 2 İSTİFA VAR  
İstifaların doğru olmadığını, kendisini yıpratmaya dönük senaryolar üretildiğini belirterek, “İlçe yönetimimde istifa edeceklerini söyleyip bana dilekçe veren Mustafa Tırpan ile Mehmet Dilmaç var. Bu iki arkadaşımın yerine de yedekten iki ismi atadık. Bunun dışında istifaya zorlanan arkadaşlarım vardır. Yedeklerden Halim Çetin arkadaşım var. Kendisini istifa etmesi için baskı yapmışlar. Bene arayıp ‘başkanı bana böyle davrandılar bilgin olsun` diyor. Böyle bir anlayış olabilir mi?
 

TOPLANTILARA KATILMADILAR
İstifa ettikleri söylenen Halil Yılmaz ve Mustafa Tırpan ilçe başkanlık adaylığı için Ankara`ya davet edilen isimler. İstifa ettikleri söylenen Vedat Özer, Muhammet Becet, Recep Solmaz, Ergun Kulaksız, Ali Tongul ise seçildikleri günden bu yana yönetim toplantılarına hiç katılmadılar ama ben nezaketen onları atmadım. Bu arkadaşların istifa ettiklerine dair bana verdikleri istifa dilekçeleri yok. İstifalarını il yönetimine verdiklerini duyuyoruz. Böyle bir usul yoktur. İlçede yönetici istifa ettiğinde dilekçesini ilçe başkanlığına bırakır.
 

YÖNETİMDEN KİMLER AYRILDI
Önemli siyasi aktörlerin işi istifaların önüne geçmektir, istifaya zorlamak değildir. Bu anlayışın yarnlış olduğu ileriki süreçte ortaya çıkacaktır. Ben görevimin başındayım. Yönetim kurulumuzla birlikte çalışıyoruz” dedi. AKP Derince İlçe yönetiminde istifa ettiği iddia edilen isimler şunlar:   Vedat Özer, Ahmet Can, Halil Yılmaz, Muhammet Becet, Recep Solmaz, Ergun Kulaksız, Mehmet Dilmaç, Ali Tongul, Mustafa Tırpan, Mehmet Düşünceli. 
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ