KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
AKP’de milletvekilliği için son tarih: 15 Ocak
AKP’de milletvekilliği için son tarih: 15 Ocak
Siyaset
29 Aralık 2010 Çarşamba 19:11
  • 2834
  • 9

AKP’de milletvekilliği için son tarih: 15 Ocak

AKP İl Başkanı Zeki Aygün milletvekilliği adaylığını düşünenlerin 15 Ocak Perşembe günü saat 15.00’e kadar istifalarını il yönetimine bildirmelerini istedi

AKP İl Teşkilatı'nın haftalık yönetim kurulu toplantısı il binasında yapıldı. Toplantı öncesi il başkanı Zeki Aygün, basın mensuplarıyla bir araya gelerek teşkilat çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı. 2011 genel seçimleri hakkında genel merkezin gönderdiği genelgeyi de kamuoyuyla paylaşan Zeki Aygün, yöneticiler arasında milletvekili adaylığını düşünenlerin 15 Ocak Perşembe günü saat 15.00'e kadar istifalarını il yönetimine bildirmelerini istedi.
 

ANKARA`YA GİTTİ
Genel merkezden gelen genelgeyi ilçe teşkilatlarına da faksladıklarını belirten Aygün, milletvekilliği adaylığı hakkında da açıklamalar yaptı. Aygün, milletvekilliği için görevinden istifa edip etmeyeceğini soran gazetecilere, “Genel merkezde konuyla ilgili il başkanlarının katılacağı bir toplantı var. Bu konuyu genel merkezle konuşmadan açıklamamız yanlış olur. Ben şu an il başkanıyım. AKP`de hangi kademede olursa olsun hizmet etmek onurdur” dedi.
 

OLUMLU SİNYALLER
Aygün, milletvekilliği adaylığı noktasında teşkilattan olumlu sinyaller aldığını vurgulayarak adaylık için yeşil ışık yakarken; adaylık için teşkilat kararının önemli olduğunun altını çizdi. Önseçim yapılıp yapılmayacağı sorusuna da Aygün şöyle yanıt verdi; “Genel merkezin bu yönde aldığı bir karar yok. 2007 seçimlerinde genel merkez gerek anketler gerekse temayül yoklamaları neticesinde adayları belirlemişti. Mevcut milletvekilleri için temayül yoklaması olmayacak.”
 

ADAYLAR 50`Yİ BULUR
Buarada Aygün`ün milletvekilliği için istifa etmesi durumunda, tüzük gereği yerine siyasi ve hukuki işler başkanı Mehmet Uzunoğlu'nun vekalet edeceği kaydedildi. İl başkanlığına asıl atamayı ise genel merkezin yapacağı belirtildi. Öte yandan il başkanı Aygün, aday adaylarının 50`yi bulacağını tahmininde bulunurken, kadın milletvekili sayısı konusunda gönlünden geçen rakamın 2 olduğunu açıkladı. Aygün konuşmasının devamında CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy'u sert bir dille eleştirdi. İlk olarak Şensoy`un Büyükşehir Belediyesi`nin 777 milyonluk yatırımıyla ilgili yaptığı eleştirilere de yanıt veren başkan Aygün şu ifadeleri kullandı;
 

SEVİYESİ DÜŞÜK!
“Bu yatırım kampanyası için yapılan reklamlar şeffaflığın göstergesidir. Ama ana muhalefet il başkanı seviyesi düşük benzetmeler ve iftiralar yapmıştır. Bunların fikirlerinde yolsuzluk, vurgun olduğundan dillerine doluyorlar. AKP, Kocaeli ve Türkiye`de hizmet konusunda uçuşa geçti. Seviyeli gerçek ve üretken bir muhalefeti özlüyoruz”
 

KÜÇÜMSEMİYORUZ AMA…
Aygün, CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş`in AKP`nin güçlü olduğu Kocaeli, Bursa, Adapazarı`nda CHP`nin oylarının yükseldiğine yönelik yaptığı açıklamaya, “Biz kimseyi küçümsemiyoruz. Ama biz hizmet karşılığı siyaset üretiyoruz. Eylemlerimiz ve söylemlerimiz bir bizim. Hizmetin ve samimiyetin nerede olduğunu vatandaş görüyor. Söylemlerle bir şey olmuyor” cevabını verdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ