KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
AKP’de rötarlı bayramlaşma
AKP’de rötarlı bayramlaşma
Siyaset
17 Kasım 2010 Çarşamba 16:56
  • 1799
  • 0

AKP’de rötarlı bayramlaşma

Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice’nin vefat eden kayınpederi Sabri Soykan’ın cenaze törenine katılan AKP’liler geç bayramlaştı

AKP İl Teşkilatı, bayramlaşma törenini gerçekleştirdi. Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice`nin vefat eden kayınbabası Sabri Soykan`ın cenaze törenine katılan AKP`lilerin bayramlaşması gecikti. Saat 12.00`de yapılması beklenen bayramlaşma töreni cenaze sebebiyle 12.30`da başladı. Erkenden teşkilat binasına gelen çoğu partili, yöneticileri beklerken sıkıldı.
 

PEPE KATILMADI
Bayramlaşmaya bakan Nihat Ergün, milletvekilleri; Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu ve Eyüp Ayar, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanı Zeki Aygün, ilçe başkanları, 10 ilçenin belediye başkanları ve partililer katıldı. Eski bakan Osman Pepe ile birlikte belediye başkalarından Aziz Alemdar ve Adnan Köşker`in törene katılmaması dikkat çekti. Bayramlaşma töreninde genel seçimler hakkında bir tek sözün geçmemesi, ve katılımın önceki yıllara oranla daha az olması gözlerden kaçmadı.
 

KENT MEYDANI PROJESİ
Bayramlaşmada ilk sözü alan il başkanı Zeki Aygün, tüm partililerin bayramını kutladı. Ardından konuşan Nihat Ergün ise 2023 yılına kadar iktidar olacaklarını söyledi. Sözlerine ‘Kent Meydanı Projesi` ile ilgili alınan son kararı açıklayarak devam eden Ergün “Kocaeli`ye yapılacak yatırımları yeniden elden geçirdik. Perşembe Pazarı alanıyla ilgili çok konuşuldu. Bu alan Türkiye`nin en büyük meydanı olacak. Valilik binası en uç kısımda yer alacak. Fiziki yapısı yükselmeyecek, ama altında otoparklar olabilecek” dedi.
 

DOĞAN VE ARSAL
Partililer konuşmanın hemen ardından parti binası önünde bayramlaşmak için bir araya geldi. Bayramlaşma esnasında partililerle tokalaşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve ilçe başkanı Nedim Arsal`ın yanyana olmasına rağmen konuşmaması ve yüzlerinin asık olması dikkat çekti. İkili, bayramlaşmalarını isteyen basın mensuplarına olumsuz yanıt vererek, “Biz bayramlaştık” deyip konuyu geçiştirdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ