KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
AKP’de yüzler asık
AKP’de yüzler asık
Siyaset
19 Aralık 2010 Pazar 12:14
  • 6169
  • 5

AKP’de yüzler asık

AKP İl Teşkilatı’nın danışma meclisinde günlerdir Nevzat Doğan - Nedim Arsal sorunuyla boğuşan partililerin yüzleri asıktı

AKP İl Teşkilatı`nın 53. danışma meclisi Sabancı Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Etkinliğe katılımın yoğun olması nedeniyle bazı partililer ayakta kaldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal arasındaki sorunun iyice kızıştığı bir süreçte gerçekleşen il danışma meclisinde yüzler oldukça asıktı. Toplantının açılış konuşmasını yapan il başkanı Zeki Aygün, “Kimse AKP`den daha değerli değildir” diyerek adeta Arsal ve Doğan`a mesaj gönderdi.
 

KANDAZ İLE GELDİ
İl danışma meclisine AKP`nin ve kamuoyunun gündeminden hiç düşmeyen, İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal, Kartepe ilçe başkanı Hasan Kandaz ile birlikte geldi. Arsal`ın danışma meclisi toplantısına gelmeden önce bazı ilçe başkanlarıyla NCTİY Alışveriş Merkezi`nde çay içip sohbet ettiği öğrenildi. Teşkilat tarafından oldukça iyi karşılanan Arsal`a kimi partililer sarılarak destek verdi. Dışarıda Arsal`ın gelmesini bekleyen ilçe yöneticileri salona Arsal ile birlikte girdi. Danışma meclisi toplantısına istifa eden İzmit ilçe yöneticileri de geldi.
 

AYGÜN UYARDI!
Salona girdikten sonra herkesle tokalaşan Arsal`ın il başkanı Zeki Aygün ile soğuk ve mesafeli tokalaşması dikkat çekti. Danışma meclisinin açılış konuşmasını yapan Zeki Aygün, milletvekilliğini düşünen partililere, Arsal ve Doğan`a ince göndermelerde bulundu. Aygün uyarı dolu konuşmasında “Hiçbir arkadaşımızın adı kendisine verilen görev dışında herhangi bir spekülasyona karışmasın. Milletvekilliğini düşünen varsa adres gazete sayfaları değil, genel merkezimizdir” dedi.
 

İNCE MESAJLAR
Konuşmasında özellikle İzmit ilçe başkanı Nedim Arsal`a göndermelerde bulunan Aygün şöyle konuştu: “Bizim teşkilatımızda sorunlar dışarıya taşınmaz. Gazete manşetlerine çıkmakla çözülmez. Basınla ilişkilerinizi disipline edin. Biz her arkadaşımızın iyiliğini isteriz. Ama unutmayınki hiç kimse AKP`den daha değerli değil. Bizi başkalarının ağzına düşürmeye kimsenin hakkı yok. Böyle bir hataya kim düşerse düşsün partimizin kurumsal yapısı içinde hareket edilecektir.”
 

AYIBIMIZ OLUR
Aygün`ün konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu söz aldı. Seçimlere yönelik konuşmasında Karaosmanoğlu, “Seçimlerde yüzde 50`nin üzerinde oy almalıyız. Eğer alamayıp, 8 milletvekili çıkaramazsak bu bizim eksiğimiz, ayıbımız olur. Bugüne kadar bize oy verenleri yanıltmadık. Seferber olalım. Kahin değilim ama Kocaeli teşkilatları bu sonucu çok rahat alır” diye konuştu. Karaosmanoğlu`nun konuşmasında sonra toplantı basına kapatıldı.
 

DOĞAN DÜĞÜNE GİTTİ
Öte yandan 53. il danışma meclisi toplantısına belediye başkanlarından Şükrü Karabalık, Yunus Pehlivan, İsmail Yıldırım, Şükrü Karabacak, Ziayettin Akbaş, Cengiz Kan ve ayağı kırık olmasına rağmen koltuk değnekleriyle Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker katıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise bir düğünde olduğu için meclise gelmedi. Toplantıda belediye başkanları, il kadın kolları tarafından yapılan aşureyi afiyetle yedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ