KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
AKP’den ‘vefa’ açılımı
AKP’den ‘vefa’ açılımı
Siyaset
08 Eylül 2009 Salı 17:41
  • 1295
  • 6

AKP’den ‘vefa’ açılımı

AKP İl Teşkilatı, geçtiğimiz günlerde partinin kurucu isimlerini bir araya getirmişti. AKP şimdi de zaman zaman partilerini vefasızlıkla suçlayan eski belediye başkanlarını iftarda ağırladı

Son zamanlarda gündemden düşmeyen Kürt açılımı bir yana, AKP İl Teşkilatı Ramazan ayında ‘vefa açılımı' başlattı. Geçtiğimiz günlerde eski Sarımeşe Belediye Başkanı Ergün Berdan'ın evine konuk olan 29Mart'ta beldeleri kapatılan belediye başkanları, partiyi vefasızlıkla suçlamıştı. Bunun üzerine AKP, geçtiğimiz günlerde partinin ilimizdeki kurucu isimlerini bir araya getirmişti. AKP şimdi de 29 Mart'tan önce belediye başkanlığı yapan belediye başkanlarını ağırladı.

5 KİŞİ KATILMADI

AKP İl Başkanı Aygün'ün daveti üzerine Seka Park Otel'de  gerçekleştirilen iftar davetine eski Ereğli Belediye Başkanı Mustafa Erengül, cep telefonu numarasını değiştirdiği için kendisine ulaşılamayan eski Şekerpınar Belediye Başkanı Cemalettin Balcı, eski Çayırova Belediye Başkanı Faruk Taşçı, eski Kızderbent Belediye Başkanı Nurettin Altun ve Gebze Belediye eski Başkanı İbrahim Pehlivan katılmadı. Bu isimlerin dışındaki tüm eski başkanlar davette hazır bulundu.

BAŞKAN GEÇ GELDİ

İftar buluşmasında il yönetiminden teşkilat başkanı Osman Özgenç, Mehmet Uzunoğlu ve Nuri Güney de hazır bulundu.  Yemekte eski başkanlara özel olarak kırmız et ve tavuk sarma yapıldı. İftarın ardından Akçat Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz dua okudu. İftar buluşmasına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu eşi Behiye Hanım'ın Anıtpark'ta verdiği yemeğin ardından katılarak başkanlarla çay içti sohbet etti. Seka Park Otel'de hasret gideren eski belediye başkanları iftardan sonra otelde namaz kılarak çay faslına geçti.

KIRGINLIK YOK

İl başkanı  Aygün çay  faslından önce yaptığı konuşmada, “Arkadaşlarımız bizlerle her daim hizmetin içinde olacak. Gelmeyen arkadaşlarımız olabilir. Ama kırgınlık yok. Belki eksikliklerimiz oldu ama kırgınlığımız olmaz. Eksikliklerimiz görmek için bir araya geldik' dedi. Adli yılın açılında yapılan  ‘yargının siyasallaşması' ve yargı reformu konularına da değinen Aygün, “AB normlarına erişmek istiyorsak bazı reformlar şart. Toplumun ihtiyacı varsa değişiklik yapmak gerekiyor. Bu bir tartışma süreci, 70 milyon insanın seçtiği meclis bu işi yapacak' dedi. Yemeğin ardından, eski belediye başkanlarıyla başkan İbrahim Karaosmanoğlu, toplantı salonunda bir süre görüştü. Görüşme, basına kapatıldı. 
Selvi ARI
 


Twitter
Twitter

KENT REHBERİ