KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
AKP’den bomba transferler
AKP’den bomba transferler
Siyaset
17 Kasım 2012 Cumartesi 11:44
  • 7089
  • 22

AKP’den bomba transferler

İktidar partisi AKP atağa geçti, hem Kartepe’de hem de Şirintepe’de başka partilere mensup çok sayıda tanınmış ismi bünyesine kattı
CHP`DEN AKP`YE...
CHP`de özellikle İzmit`te yaşanan hareketlenme iktidar partisini atağa zorladı. AKP İzmit İlçe Teşkilatı, CHP`nin en güçlü olduğu mahallelerden biri olan Şirintepe`de büyük bir hamle yaptı. Şirintepe Mahallesi`nde düzenlenen toplu katılım töreninde yıllarca CHP`ye oy vermiş, delegelik ve mahalle başkanlığı yapmış isimler AKP`ye geçti. İzmit Belediyespor Kulübü Sosyal Tesisleri`nde gerçekleşen üye katılım töreninde 32 kişi AKP`ye üye oldu.
 
ESKİ DYP`LİLER DE
Öte yandan AKP`nin Kartepe`de düzenlediği danışma meclisinde partiye önemli transferler oldu. Köklü Demokrat Partili olarak bilinen, buna rağmen 29 Mart yerel seçimlerinde CHP`den Kartepe Belediye Meclisi Üyesi seçilen ancak daha sonra istifa ederek bağımsız kalan Muharrem Genç ile eski DYP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Arıkan da AKP`ye geçti. Bilindiği gibi Muharrem Genç beldeler birleştirilmeden önce yapılan son yerel seçimlerde DYP`den Suadiye Belediye Başkan adayı olmuş, AKP`li Şükrü Karabalık`la karşı karşıya gelmişti.

 

MUHARREM GENÇ, AKP`DE
Muharrem Genç, 29 Mart yerel seçimlerinde CHP`den belediye meclis üyesi seçilmiş, daha sonra partisinden istifa ederek bağımsız kalmıştı. Bir önceki yerel seçimlerde ise DYP`den Suadiye Belediye Başkan adayı olan Genç, AKP`li Şükrü Karabalık`la karşı karşıya gelmişti. Şimdi AKP`li olan Muharrem Genç`i ilk kutlayanlar ise Karaosmanoğlu ile Kandaz oldu.
 

YUSUF ARIKAN DA AKP`YE GEÇTİ
DYP`de bir dönem il gençlik kolları başkanlığı yapan Yusuf Arıkan da AKP`ye geçti. Arıkan`a rozetini il başkanı Mahmut Civelek ile ilçe başkanı Hasan Kandaz taktı. Arıkan`ın babası Orhan Arıkan bir dönem DYP`nin Derbent belde başkanlığını yapmış daha sonra partisiyle yollarını ayırıp AKP`ye geçmişti.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ