KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
AKP’li gençlerde sıkıntı büyük..!
AKP’li gençlerde sıkıntı büyük..!
Siyaset
04 Aralık 2012 Salı 10:12
  • 3548
  • 33

AKP’li gençlerde sıkıntı büyük..!

AKP, şu sıralar il gençlik kollarında yaşanan sıkıntılarla çalkalanıyor.

Haliyle büyükleri ne yaparsa gençler de onu yapıyor.

Derince`de gerek gençlik kollarında gerekse ilçe yönetimindeki sorunlar çözüme kavuşturulmadığı için sıkıntılar adeta bir kangren misali yayılmaya başladı.
Görünen o ki partinin tepesindeki isimler sorunlara kulak vermek yerine herşeyin hasıraltı ediyor ancak hiçbir şeyin saklı kalmayacağı hayatın bir kanunu.
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl seçimle Derince ilçe gençlik kolları başkanlığına seçilen Özkan Oktulmuş, işlerinin yoğunluğunu bahane ederek görevinden istifa etmişti.
Oktulmuş`un yerine şimdiler de başkan arayışı sürüyor.
Lakin Oktulmuş`un istifası AKP`li gençlerdeki bazı taşları yerinden oynattı.
11 yıldır gençlik kollarında önemli görevlerde bulunan ve İZAYDAŞ`ta çalışan Yusuf Yazıcı, yürütme kurulundaki ‘Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Seçime Hazırlık Merkezi (SHM) Başkanlığı` görevinden istifa etti.
Yazıcı`nın istifasının nedeni Okutulmuş değil tabi.
Yazıcı`nın il gençlik kolları başkanı Yusuf Akın ile düştüğü fikir ayrılığından dolayı bu görevinden istifa ettiği iddia ediliyor.
11 yıl boyunca gençlik kollarında önemli görevlerde bulunan ve gerçekten partiye büyük bir emek harcayan, özveriyle çalışan Yazıcı`nın yürütme kurulundan istifa ederek sıradan bir yönetici olmayı tercih etmesi partili gençler arasında şok etkisi yaratmış, hatta gençlik kolları yöneticileri istifasını onaylamayacaklarını söylemiş ancak Yazıcı bu konuda kararlı olduğunu teşkilatına bildirmiş.
Konuyla ilgili bilgi aldığımız Yazıcı, “Fikir ayrılığına düştük ancak partiye olan hizmetlerim tartışılmaz” dedi.
Görevinden ayrılışının bir ‘istifa` olarak yorumlanmaması gerektiğini sadece ‘müsaade istediğini` aktaran Yazıcı, geçtiğimiz hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında ayrılmak istediğini teşkilatıyla paylaştığını da sözlerine ekledi.
Öte yandan tanıtım medya başkanı Reyhan Ataman`ın da istifanın eşiğinde olduğu kulislerde konuşulanlar arasında.
Aslında Yusuf Akın ile ilgili daha il gençlik kolları başkanı olmadan önce sorunlar vardı. Bildiğiniz gibi 2011 yılında yapılan il gençlik kolları kongresinde genel merkezce aday gösterilen Yusuf Akın, Kocaelili olmadığı için epeyce tepki toplamıştı.
Çünkü Kocaelili olan ve teşkilata uzun yıllar emek veren 6 isim daha başkan adayı idi.
Aslen Tekirdağlı olan Akın, İstanbul`da ikamet ettiği sırada 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisat Bölümü`nü kazanınca Kocaeli`ye geldi ve teşkilata girdi.
Üniversite komisyonunda başkanlık yaparak yönetime giren Akın, daha sonra 2011 yılında yapılan kongrede başkan adayı oldu. Ancak Kocaelili olan ve teşkilata uzun yıllar emek veren Turgay Aydıner, Samet Topal, Murat Ergelen, Ahmet Ayaz, Yusuf Yazıcı ve Serhan Çatal da başkan adayıydı.
Kongrelerini tek listeyle yapan AKP Genel Merkezi, gençlere iltimas tanımadı ve Yusuf Akın`ın aday olmasına karar verince diğer adaylar çekilmek zorunda kaldı.
Tabi başkan adayları Akın`ın yönetimine girdi ve böylece gençler arasındaki ayrılık engellendi. Daha doğrusu öyle sanıldı.
Son yaşananlar AKP`nin bu planı tutmadığını gösterdi.
Çünkü Yusuf Akın ile fikir ayrılığına düşen yalnızca Yusuf Yazıcı değil.
Yönetimdeki 20 gencin de Akın ile sorunu olduğu iddia ediliyor.
Gençler Akın`ın bu görevi layıkıyla yapamadığını düşünüyormuş.
Bu nedenle geçtiğimiz hafta yapılan il gençlik kolları yönetim kurulu toplantısı bir hayli gergin geçmiş. Gençler Akın`a yüklenmiş, tartışmalar yaşanmış. Tüm bunların sebebinin ise; genel merkezin talimatıyla başkan seçilen Yusuf Akın`ın yönetimdeki sorunlara duyarsız kalması, ilçelerle ilgilenmemesi, ilçelerdeki sorunları çözmemesi olduğu iddia ediliyor.
Zaten AKP Derince Gençlik Kolları Başkanı Özkan Oktulmuş`un da sorunların çözümü için çaba harcanmamasından kaynaklı istifa ettiği düşünülüyor.
Öyle ki Derince`den sonra Körfez ve Kartepe ilçe gençlik kollarından da çatlak sesler yükselmeye ve sıkıntılar baş göstermeye başlamış. 
Hatırlarsanız daha önce bu sütunlardan Kartepe ilçe gençlik kolları başkanı Mete Aydın`ın görevden alınacağını yazmıştık ancak haber anında yalanlanmıştı.
Önceki gün de Körfez gençlik kolları ilçe danışma meclisi toplantısına katılmamış bunun içinde ‘komik` bahaneler üretmişti.
Sıkıntılar bununla da bitmiyor. Akın ile ilgili teşkilat içinde bir başka sıkıntı daha varmış. Öğrendik ki Akın`a teşkilat ‘NARGİLECİ BAŞKAN` lakabını takmış.
Neden mi? 
Akın`ın teşkilatla ilgilenmek yerine sürekli Gölcük Aşiyan Tesisleri`ne giderek burada nargile içmesiymiş.
Akın, buraya hem ana kademe il yöneticileri hem de bazı yakın arkadaşlarıyla gidip saatlerce nargile, çay içip keyif yapıyormuş.
Evet, bu iddialar ve söylentiler öyle yenilir yutulur cinsten değil.
Belli ki AKP`li gençlerde büyük bir sıkıntı var. 
İl başkanı Mahmut Civelek ve yönetimi, gençlerin bu sorunlarını görmezden mi geliyor yoksa çözmekte sıkıntı mı yaşıyor bilemiyoruz fakat SIKINTI ÇOK AMA ÇOK BÜYÜK.
Seslerini partinin tepesindeki isimlere duyuramayan gençler gazetemize onlarca ihbar yaparak birinin seslerini duymasını istiyor.
Bizden söylemesi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ