KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
AKP’li gençlerden +18’lik açıklama
AKP’li gençlerden +18’lik açıklama
Siyaset
24 Ekim 2012 Çarşamba 13:28
  • 1395
  • 8

AKP’li gençlerden +18’lik açıklama

Seçilme yaşının 18’e indirilmesini destekleyen AKP’li gençler üzerlerinde +18 yazan tişörtler giyerek, buna karşı çıkanları eleştirdi

AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, seçilme yaşının 18`e indirilmesi ile ilgili olarak önceki akşam genç üyelerle birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Akın, üzerlerinde +18 yazan tişörtlerle birlikte 18 yaşındaki gençleri yanına alarak mesaj verdi. Akın, başta MHP olmak üzere diğer partilerin bu konuya soğuk bakmasını eleştirdi. Öte yandan başkan Akın, siyasi partilere üye olma yaşının ise 18`den 16`ya düşürülmesini talep etti.

 
DİNAMİZ ARTACAK
Gençlerle birlikte seçilme yaşının 18`e düşürülmesini istediklerini dile getiren başkan Yusuf Akın, “Seçmek için 18 yaşını yeterli görmek, seçilmek için ise 18 yaşını yeterli görmemek en hafif tabiriyle bir akıl tutulmasıdır. Ama gel görki onlar bunu anlamıyorlar. Sanırım anlayamayacaklar da. Göreceksiniz 18 yaş kanun teklifiyle siyasetin dinamizmi artacak, coşkusu artacak, heyecanı artacak” dedi. 
 
BU BİR HAKARETTİR
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri`nin mecliste yaptığı basın açıklamasında sağına ve soluna 18 yaşındaki genci alarak “Bunlar mı vekil olacak?” demesine ise başkan Akın, “Hem o gençleri hem de o gençlerle aynı yaş grubundakileri rencide ederek, aşağılayarak verdiği görüntü Milliyetçi Hareket Partisi açısından utanç veridir. Türkiye gençlerine bu bir hakarettir” diyerek eleştirdi.
 
ÜYELİK YAŞI 16 OLSUN
Başkan Akın, gençlik kolları olarak yeni bir öneri sundu. Akın, siyasi partilere üye olma yaşının 18`den 16 yaşına düşürülmesini talep etti. Akın, “Siyasal partiler kanunun 11. maddesinde siyasi partilere üyelik18`den 16 yaşına düşürülmesi yerinde ve doğru bir karar olacaktır. ” diyerek konuşmasını tamamladı. 18 yaşındaki gençler adına konuşan Semih Toksöz ise “Güzümüzü, dinamizmimizi, heyecanımızı, enerjimizi kaybetmeden söz sahibi olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ