KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Terzibayırı yapıldı sıra Akarca’da
Terzibayırı yapıldı sıra Akarca’da
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 17:05
  • 1036
  • 0

Terzibayırı yapıldı sıra Akarca’da

Ocak ayında aşırı yağan yağmurla beraber Terzibayırı’nda çöken yol yapıldı. Yine yağmurdan dolayı Akarca’da çöken istinat duvarı için ise çalışmalar başlatıldı

Aşırı yağış nedeniyle Terzibayırı Korniş Yolu Caddesi üzerinde çöken yol yapıldı. 30 Ocak günü yolun çökmesiyle iki ev göçük altında kalmış, bir kamyonet de aşağıya yuvarlanmıştı. Belediye ekipleri ilk olarak enkaz altında kalan iki evin kalıntılarını kaldırdı. Ardından ise çöken yolun altında kalan evlerin yerine alt sokak ve üst sokağı birleştiren merdiven yaptırdı. Yolun çökmesiyle yıkılan duvar, sağlam kalan betonla tekrar birleştirildi. Evleri yıkılanlar ise hala Büyükşehir Belediyesi tarafından atış poligonunda misafir ediliyor.

YENİ DUVAR YAPILACAK
Terzibayırı`ndaki yolun yıkılmasının üzerinden üç gün geçmeden yine aşırı yağış nedeniyle Yuvam Akarca Konutları A-2 Blok`un arkasındaki istinat duvarı da çökmüş, apartmanın zemin katında bulunan üç dairede maddi hasar meydana gelmişti. Yaklaşık bir ay önce çöken istinat duvarının yapılması için çalışmalar önceki gün Büyükşehir Belediyesi ekiplerince başlatıldı. İlk olarak istinat duvarının olduğu yerde ekipler demir kırma ve büyük kayaları parçalamalara işlemleri yaptı. Akabinde ise toprakların kamyonlar vasıtasıyla alandan çıkartılacağı öğrenildi. İşlemlerin bitiminin ardından ise yeni istinat duvarının en kısa zamanda yapılacağı belirtildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ