KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Darıca CHP, Alkan ve Toker’e ateş püskürdü
Darıca CHP, Alkan ve Toker’e ateş püskürdü
Siyaset
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:10
  • 1137
  • 1

Darıca CHP, Alkan ve Toker’e ateş püskürdü

Ferhan Şensoy’u destekleyen Halk Hareketi’nde yer alan Darıca örgütü, yine Şensoy’u destekleyen Rıdvan Alkan ve Fikret Toker’i eleştiri yağmuruna tuttu

CHP İl Kongerisi`nde diğer 11 ilçe başkanın aksine Ferhan Şensoy`u destekleyerek, seçim sevincini tek yaşayan ilçe örgütü olan Darıca, kongrede aynı tarafta oldukları eski il başkanı Rıdvan Alkan ve Fikret Toker`e ateş püskürdü. Kongrenin ardından Alkan ve Toker`in gazetelere verdiği demeçlerden dolayı basın açıklaması yapan Darıca ilçe örgütü, ikiliden özür beklediklerini belirtti.

ŞENSOY BİZİ GURURLANDIRDI
Örgüt adına açıklama yapan ilçe sekreteri Özden Kısakol, şunları kaydetti; “CHP Darıca İlçe Örgütü, il başkanlığı seçimiyle ilgili desteklenecek aday konusunda çalışmalarına şubat ayında başladı. 23 Mart günü yapılan ilçe yönetim kurulu ile il delegeleri toplantısı sonucu Ferhan Şensoy`u destekleme kararı yönünde olmuş ve basınla da paylaşıldı. 27 Mart günü yapılan il kongresinde Şensoy ve yönetiminin kazanmış olması ilçe örgütümüzde haklı bir gurur ve sevinç yarattı.

SİRMEN İÇİN ÇALIŞIYORLARDI
Darıca ilçe örgütü almış olduğu bu kararlı tavır, delegenin hür ve özgür iradesiyle sandığa yansıdı. Bu duruşu yok sayan, mevcut durumdan kendilerine vezife çıkarmaya çalışan Rıdvan Alkan ve Fikret Toker`in gazetelere verdikleri ‘Darıca`yı biz ikna ettik` ifadeleri ilçe örgütümüzü üzdü ve rahatsız etti. Bu isimlerin Sefa Sirmen`i il başkanı yapmak için Darıca`da birkaç kişiyle çalıştıkları bilinen bir gerçek.

ONLARDAN ÖZÜR BEKLİYORUZ
Ona rağmen Darıca örgütü tavrını bir buçuk ay önceden vererek dik bir siyasi duruş sergiledi. Herşeye rağmen son üç günde hangi tarafta yer alacağı konusunda tereddüt içinde olanların kendilerini sorgulamasına ihtiyaç olsa gerek. Durumdan vazife çıkaracağını zanneden bu kişilerin CHP Darıca İlçe Örgütü`nden özür dilemeye davet ediyoruz.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ