KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
AKP’lilerin aklı fikri referandumda
AKP’lilerin aklı fikri referandumda
Siyaset
09 Eylül 2010 Perşembe 17:16
  • 2750
  • 17

AKP’lilerin aklı fikri referandumda

AKP’nin bayramlaşma törenine pazar günü yapılacak ‘referandum’ damgasını vurdu

AKP Kocaeli İl Teşkilatı geleneksel bayramlaşma törenini gerçekleştirdi. Her yıl Ramazan Bayramı`nın ilk günü il binasında bir araya gelen partililer bu geleneği bozmadı. Bayramlaşma töreninde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli milletvekilleri Sibel Gönül, Fikri Işık, Eyüp Ayar, il başkanı Zeki Aygün, il kadın kolları başkanı Oya Tunçel, il gençlik kolları başkanı Ercan Azak, belediye başkanları, ilçe başkanları, eski belediye başkanları ve çok sayıda partili hazır bulundu. Programda konuşan Bakan Nihat Ergün ve diğer katılımcıların gündeminde yine referandum vardı.
 

YILDIRIM`IN İLK BAYRAMI
Bayramlaşma törenine şehir dışında olması nedeniyle Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe katılmazken, milletvekili Baştopçu`nun da bayramlaşmada yer almaması dikkat çekti. DP`den AKP`ye transfer olan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da ilk bayramlaşmasına katıldı. Yarım saat gecikmeli gelen Yıldırım`a gerek il yöneticileri gerekse belediye başkanları oldukça sıcak davrandı. Bayramlaşma töreninde il başkanı Aygün ve başkan yardımcısı Mahmut Civelek`in bayramlaşması bir hayli ilgi çekti. Aygün, kendisi ile bayramlaşan Civelek`e 5 TL harçlık verdi. 12 Eylül`de yapılacak referandum bayramlaşma törenindeki konuşmalara da damgasını vurdu.
 

BAYRAM HAVASINDA GEÇECEK
Törenin açılış konuşmasını yapan il başkanı Zeki Aygün, önümüzdeki pazar günü yapılacak referandumda teşkilatın sandıklara sahip çıkmasını istedi. Karaosmanoğlu ve milletvekilleri yaptıkları konuşmalarda referandumun da bir bayram havasında geçeceğini söyleyerek Kocaeli teşkilatını çalışmalarından ötürü tebrik etti. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ise son sözü halkın söyleyeceğini belirterek, şunları kaydetti: “Biz önemli bir değişikliği halkın önüne getiriyoruz. Anayasa değişiklik paketini iptal edeceğini düşünerek Anayasa Mahkemesi`ne getirenler şimdi bir yanılgıya daha düşüyor.
 

ERKEN KALKAN DARBE YAPSIN
Halkın paketi reddedeceğini düşünüyorlar. Ama şu bir gerçek ki referandumun sonucu ile ilgili hiç kimse artık bir kuşku duymuyor. Bu paket geçecek ama yüzde kaç ile geçecek diye düşünüyorlar. Biz bu paketi AB standartlarında hazırladık. Ancak AB standartları kötü diyorlar. Madem AB standartları kötü biz de Kongo standartlarında bir Anayasa hazırlayalım. Erken kalkan darbe yapsın. Ama biz şu süreçte geleceğe umutla bakan bir Türkiye gördük. Şu iki gerçeği kimse aklından çıkarmamalı. Birincisi bu Anaysa değişikliği paketi ‘evet` oyu ile geçecek, ikincisi ise AKP 2011`de üçüncü  defa tek başına iktidar olacak.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ