KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
AKP’ye asla dönmeyeceğim
AKP’ye asla dönmeyeceğim
Siyaset
01 Kasım 2010 Pazartesi 10:59
  • 1710
  • 1

AKP’ye asla dönmeyeceğim

SP’den ayrılan Numan Kurtulmuş ile siyasete devam etme kararı alan eski AKP’li Sebahattin Malkoç “AKP’ye asla dönmeyeceğim” diyerek son noktayı koydu

AKP Gebze İlçe Teşkilatı`nın kurucularından olan, Gebzeli İl Genel Meclis Üyesi Sebahattin Malkoç, AKP`den istifa etmesinin ardındaki gerçekleri ve gerekçeleri gazetemize anlattı.
Birkaç hafta önce sürpriz bir şekilde AKP`den istifa eden Malkoç`un gerek milletvekili Fikri Işık gerekse il başkanı Zeki Aygün ile ilgili sözleri gündeme damgasını vurmuş ve AKP`de “Kol kırılır yen içinde kalır” felsefesinin artık tutmadığını göstermişti.
Özellikle son süreçte fokur fokur kaynayan teşkilatlar adeta patlamaya hazır bir bomba gibi karşımızda dururken Malkoç yine zehir zemberek açıklamalar yaptı.
Malkoç, Fikri Işık`ı “Adamcılık yapmak, taraf olmak, teşkilatın işleri ile uğraşmak ve en önemlisi bir dönem kamuoyunda ilçe başkanlarının vurulması ile gündeme gelen Gebze teşkilatlarında yaşanan olayların yanında durmak” ile itham ederken;  Zeki Aygün`ü ise idareci olamamakla suçladı. Malkoç, Aygün`ün teşkilat içindeki sorunları görmezden geldiğini ve tek sebebinin milletvekili seçimleri olduğunu söyleyerek, “Aygün bir yerlere koşuyor” dedi.
Malkoç`un eleştirilerinden Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de nasibini aldı.
Adnan Köşker`i 1,5 yıldır hizmet üretememekle suçlayan Malkoç, Ziyaettin Akbaş`a da ‘sen AKP`li olabildin mi` diye sordu. Kendisini her zaman AKP`li değil Tayyipçi olarak lanse ettiğini söyleyen Malkoç, AKP`ye bir daha dönmeyeceğini, siyasete Numan Kurtulmuş`un kuracağı partide devam edeceğini kaydetti.
Malkoç`un istifasının ardındaki gerçekler ve AKP`de yaşananlarla ilgili sohbetimizi keyifle okuyabilirsiniz.

YETERİNCE HİZMET YOK

Aktif siyasete ne zaman ve hangi parti ile başladınız?
--Siyasete lisenin ilk yıllarında başladım. Akıncı Gençlik Hareketi içinde yer aldım. 1983 yılından sonra Refah Partisi, ve Fazilet Partisi`nde görev aldım. Zaman zaman sıradan bir üyeydim zaman zaman ise teşkilat içinde yöneticilik görevleri aldım. Fazilet Partisi kapatılıp Saadet Partisi kurulduğunda ise buraya geçmedim. Çünkü Tayyip Erdoğan`ının parti kuracağı söylentisi vardı. Bunu duyduğumda çok mutlu olmuştum. O zaman çevremdekilere hep söylüyordum “Tayyip Erdoğan bir parti kurarsa ‘isterse bu kızıl komünist parti olsun` lider olarak onu görmek istiyorum ve onunla çalışmak istiyorum” derdim.  Bu süreç geldi çattı ve AKP kuruldu. O dönem ben Osman Pepe ile görüştüm. Otel Asya`da konuştuk ve girdik partinin içine. Gebze`nin kurucu yöneticileri arasında yer aldım.
2004 yılında Gebze`den belediye başkan aday adayı oldunuz. Ancak aday gösterilmediniz ve İbrahim Pehlivan belediye başkanı oldu. Sizce neden gösterilmediniz?
--Belki o günkü şartlarda yeterli görülmedim. Ben öyle değerlendiriyorum. Ama bugün şikayetçi olduğumuz en önemli konu adamcılık ve belki o gün de yapıldı.
O dönem adamcılık yapıldığını mı düşünüyorsunuz?
--Bu konuda özel bir şey var, söylemek istemiyorum. Bana göre bizim bölgemizde siyaset yapacak insanın Gebze`yi iyi anlaması lazım. Son zamanlarda hep dışarıdan atamalar oldu. Gebze ile diğer bölgeler arasında uçurum çok fazla, yani makas çok açık. İlçe belediyelerinin bu anlamda çok çalışıp başarılı olması gerekiyordu. Ancak başarılı olamadık. Mesela İl Genel Meclisi`nden okul projesi çıkardığımız halde bölgemizde yapamadık. Belediyeler bize yer gösteremediler. Bir yer gösteriyorlar bakıyorsunuz 800 tane hissesi çıkıyor. Olmaz böyle şey. Eğitim alanı, sağlık alanı, sosyal donatı alanları için yer ayrılmalı, imar ve şuyulandırma çalışması çoktan yapılmalıydı. Bunlar kayıp demek. Bakın Büyükşehir Belediyesi kültür merkezini tamamladı. Yarısına belediye taşındı. Gebze Belediyesi`nin şu ana kadar yaptığı ne var? Hiçbir şey yok. Büyükşehir onu da yapmazsa dışarıda kalacaklardı.
Sözlerinizden Gebze Belediyesi`nin başarısız olduğunu anlıyorum…
--Artık Gebze Kocaeli`yi taşıyamıyor. Bakın Kocaeli Gebze`yi taşıyamıyor demiyorum. Gebze`den bahsederken Darıca, Dilovası ve Çayırova`yı da katıyorum. Niye peki? Siyasi olarak hiçbir zaman karşılığını alamıyor. Ekonomik ve sosyal anlamda da alamıyor. Ben bunun vicdan muhasebesini yaptım. Kişi olarak şu başarısız bu başarısız diyemem. Görünen köy kılavuz istemez. Gebze Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil. Köylerimize hizmet götürüyor. Ama açılan makasın kapanması lazım. Bakın İzmit`e yapılan üst geçitlerden ilk ez geçtim. Çok kıskandım. Çünkü Gebze`de günler önce benzin almak için durduğumda karşıdan karşıya geçmek isteyen bir vatandaşa araba vurdu ve savruldu. Ya arkadaş bir alt geçit, üst geçitte Gebze`ye yapılsa olmaz mı? Yeterince hizmet gitmiyor Gebze`ye. Sıkıntımız bu işte. Ekmeği adaletli paylaştırsak, öncelikleri belirlesek daha iyi olmaz mı?

İSTANBUL DAHA İYİ HİZMET VERİRDİ

Gebze`nin yeterince hizmet alamamasının sebebi nedir? Gözden ırak olan gönülden de mi ırak oluyor?
--Gebze ne İstanbullu olabilmiş ne de Kocaelili. Belki İstanbul`un ilçesi olsaydı daha iyi hizmet alırdı. İstanbul`un her ücra köşesi dört dörtlük. Belki de merkeze uzak kaldığı için karar vericiler çok ilgilenmiyor. Bu durum sadece İbrahim abiden kaynaklanmıyor. İbrahim abi her yere yetişemez. Kadrolarının payı büyük. Gebze`nin umurlarında olduğunu düşünmüyorum. İşin açıkçası Gebze`deki çukurları iyi biliyorlar. Yapılacaklar görülüyor ama yapılmıyor.

BUNLAR EN BAŞARISIZ BELEDİYE BAŞKANLARI

Peki Gebze`de AKP`nin durumu nasıl? Yani yıllardır il olmak isteyen bir ilçe Başbakan Erdoğan`ın il yapmayacağını söylemesine rağmen AKP`nin birinci parti çıktığı bir il bu nasıl oluyor?
--Bu fotoğraf Gebze`ye özgü değil. Türkiye`nin her yerinde yaşanıyor bu. Oy alan Tayyip Erdoğan. Erdoğan farklı, AKP farklı. Mesela ben Tayyipçiyim. İstifa ederken de ‘Kocaeli`de Başbakanım`a ihanet edildiğini düşünüyorum` diyerek istifa ettim. Onun çabalarına destek olunmadığını ve Kocaeli`de küçük düşünüldüğünü tahmin ediyorum. Herkes ihanet ediyor demiyorum. Birkaç kişi yapıyor bunu. İlçe  belediyelerinin bölgedeki siyaset anlayışı sıkıntılı. Çayırova  ve Gebze Belediye Başkanlarımız`dan sıkıntım var. Bana göre Kocaeli`nin en başarısız belediye başkanları.

BOYAMA SİYASETİ

Başarısızlıklarının nedenleri nedir sizce?
--Bunu Fikri Bey`e sormak lazım. En büyük neden o. Herkes kendinin hükmedebileceği insanları yanında ister. Daha cevval insanları yanında istemez, çünkü idare edemez. Mesela seçilen adaylar neye göre belirleniyor. Kimse sınava tabi tutulmadığına göre kimi daha iyi toz almıştır, kimi daha iyi önünü iliklemiştir. Gerisi önemli değil.  Ama sonrasında sorunlar patlak veriyor. Bakın Çayırova`ya. Belediye başkanı çıkıp 10 yıl önce devlet tarafından verilen arsaları geri istiyor. Yapma ya? Başbakana rağmen bunu yapıyor hem de. Sen ne zaman AKP`li oldun ya da olabildin mi? Her seçim sonrası Şekerpınar`da yeni bir imar çalışması ve şuyulandırma yapıldı. Arap saçı gibi. Belediye başkanı sorunları çözmek yerine ağaç söküp yerine yenisini dikiyor, parkı bozuyor yeni park yapıyor. Boyama siyaseti kısacası.
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker`i nasıl  buluyorsunuz?
--Ben başarılı bulmuyorum. Ama halk zamanı gelince bunun cevabını verecektir. 1,5 yılda bir tane yapılan şey gösterebilir misiniz? ‘Gebze Belediye Başkanı nasıl olmalı` sorusunu siz sormandan ben yanıt vereyim. Gebze Belediye Başkanı normalinden daha ileri gitmeli ki dengeyi kursun. Sıradan bir belediye başkanı gibi ‘nasıl olsa işler yürüyor` derseniz başarılı olamazsınız. Bir şey yapmazsanız hizmet gelmez. Küçük hesaplar yapmayacaksınız. Çok çalışacaksınız. Okul, sağlık ocağı ve bunun gibi sosyal alanlar yaratacaksınız. Ama arkadaşlar belediye başkanlığını farklı görüyor. Sabah ne kadar erken kalkarsanız camiye gidip cami cemaati ile vakit geçirirseniz o kadar iyi yaparsınız gibi görüyor. O zaman akşamda meyhane kapısına gideceksiniz. Sonuçta siz herkesin başkanısınız. Demek ki senin işin millete nasılsın demek değil. Bir vurdum  duymazlık, bekli de rüyadan uyanamamak, işin ciddiyetinin farkına varmamak hali var. Belki de kabiliyet eksikliği. Bana göre bu Gebze için talihsizlik.

BİRİLERİNİN ADAMIYSAN ÖNÜN AÇIK

Gebze il olursa sorunlar çözülecek mi?
--Adı ne olursa olsun, il, kasaba, köy isim beni ilgilendirmez. Ama şu var ki bu ülkede 4-5 tane ilçe var ki ilçe statüsünde hizmet alamıyor. Birisi de Gebze. İlçe statüsündeki devlet hizmeti yeterli gelmiyor. Gebze`yi böldük 3 tane ilçe yaptık.  Buna rağmen 2 yıl geçti ve halen sorunlar aynı.
Gebze`de siyaset yapmak nasıl bir şey? Gebzeliler merkeze bağımlı siyaset mi yapıyor?
--Buraya bağımlı siyaset yaptırılıyor. Gebze`nin sıkıntısı bölgeye ait kararlarda etkin değil. Her seçim dönemi bir tane milletvekili verirler. Sonra ‘tamam sizin milletvekiliniz var.` Ötekisi gelir ‘ben sizin milletvekilinizim` der. Gebze`de siyaset yapmak lazım. Burayla bağlantılı biri olmalı. Ama şimdi işin ehli olup olmamak önemli değil birilerinin adamıysan önün açıktır. Ama Gebze`nin önü açık değil. Ben bugüne kadar birilerinin adamı olmadım. Ben bir siyasetçinin siyaset yaptığı yerde kalıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Koltuğunda değil, bölgesinde kalıcı olmalı. Siyasi yaşamı bitince o bölgede adam gibi dolaşabilmeli. Ama bazı siyasetçiler var siyasetle beraber bölgeyi terk ettiler.

ZEKİ AYGÜN İDARECİ DEĞİL

Gebze`deki ilçe yönetiminin yönetim tarzını nasıl buluyorsunuz?
--Karşılaştırma yaparsak ilçe yönetimi il yönetiminden daha kaliteli siyaset yapıyor. İlçe başkanı çok düzgün bir çocuk.  Yönetimdeki arkadaşların hesabı kitabı yok. Hepsi çok temiz kişiler. Biz AKP`yi kurarken arkadaşlara ‘siyasetçi güvenilir olacak` demiştik. Bu tutum bir süre devam etti. Şimdi ise halk arasında sevilen çok değerli, düzgün kişiler belediyelerde, ilçelerde, ilde yok. Dışarıda kalmışlar. Onların sırtında gelenler siyaset yapıyor.
İl yönetimi hakkında ne düşünüyorsunuz?
--Zeki Aygün ile ben partinin kuruluşundan beri taşınıyoruz. Aramızda bir husumet yok. Çok iyi bir insan. Ama bana göre eksik biri. Zeki abi idareci değil. Bu sorunları görmemesinin sebepleri var. Artık oda bir yerlere koşuyor. Milletvekili olacak herhalde. Herkesin hakkıdır, olabilir. Ama olup olmaması bugünkü görevlerini aksatması anlamına gelmez. İl başkanı gibi davranmalı.
Herkesin AKP`ye üye olmak, siyaset yapmak için sıraya girdiği bir dönemde siz neden istifa ettiniz?
--Ben de istifama şaşırdım. Çünkü çevremdeki insanlar şunu derdi hep; ‘Bu partide bir şey olsa kalacak iki kişiden birisin.` Bu istifayı 6 ay boyunca düşündüm. O zaman çevremdekilere istifa edeceğimi söylemiyordum ama sıkıntıları anlatıyordum. Ben siyasette idealist biriyim. Bugünü atlatma hesabım yok. İnsanlar hala şurada ben olayım, meclis üyesi olayım hesabı yapıyor. Şimdi hakkımda ‘Sebahattin bir şey istedi de alamadı o yüzünden istifa etti` gibi sözler sarfediyorlar. Kendim için hiçbir şey istemedim. Hatta yemek işi için bir hastaneye teklif verdim ona da pişman oldum. Ama ihaleyi başkası aldı. İyi ki de bana vermediler. İşimi siyasete karıştırmadım. Şahsım için düşünüp bazı değerleri bir kenara atsaydım ekonomik anlamda iyi yerlerde olurdum. İstifamın nedenleri arasında Gebze`ye dışarıdan siyasetçilerin atanmasının yanında, Çayırova ve Gebze Belediye Başkanları`nın tutumu var. Gebze`nin kendisi ile alakalı kararları kendisinin verememesi ve siyaseten hak ettiğini alamaması yatıyor. Seçmen olarak Gebze belirleyici rol oynuyor. Bir Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı`nı ve buradaki 3 milletvekilini Gebze seçer.

 

FİKRİ IŞIK ADAMCILIK YAPIYOR

Peki istifanızda Fikri Işık`ın rolü nedir?
--Ben Başbakan olsam Fikri Işık gibi bir milletvekilimin olmasını isterim. Tamam Fikri ile bir sorunum var. Ama Fikri Işık iyi bir milletvekili. Aktif biri, ne görev verirsen ver yapar. Hatta bu görevler az geldiği için teşkilat işlerine, ufak tefek belediye işlerine çok karışıyor ve aynı zamanda çok adamcılık, ayrımcılık yapıyor. Tehlikeli bir şey bu. Milletvekilinin teşkilat işlerine tenezzül etmemesi lazım. İşine bakmalı. Benim Fikri ışık`tan şikayetçi olmamın sebebi 5 ya da 6 yıl önce ilçe başkanımız Mehmet Ali Bey`in vurulduğu dönemlerde bir kongrede karşı karşıya geldik. Vurulma olayı durup dururken olmaz. Benim ilçe başkanlarım uzun dönem devlet korumaları ile gezdi. Böyle siyaset olmaz. Fikri de bunun yanında oldu. Ben ilçe kongresinde tek liste olmasını istedim. O ise ‘Böyle çalışacağız` diyerek çift listeyi destekledi. Ayrışma oldu.

DUVARA TOSLAYACAKLAR

Taraf oldu yani..
--Evet taraf oldu Fikri Bey ve sonra da hep devam etti. Geçtiğimiz dönem bu gölgede 4 ilçe kongresi oldu. Ve Fikri 3`ünde kaybetti. Hakan Öbek Darıca`yı, Yılmaz Bayram Gebze`yi, Nazmi Özmen ise Çayırova`yı aldı. Bu ilçe kongreleri sürecinde taraf olup çalıştılar. Onlara göre karşı liste bana göre ise olması gereken liste kazandı. Demek ki onların göremediği ama ilçe teşkilatının gördüğü şeyler var. Ondan sonraki süreçte ise ilçe başkanlarını nasıl görevden alırıza baktılar. Ben bunlara isyan ediyorum. Tayyip Bey`in teşkilatlarında bu insanlar yanlış yapıyor. Kim oluyor bunlar? Babasının aldığı Ferrari ile caddelerde son sürat giden zengin çocukları oluyor ya, bunlar da şimdi o şekilde davranıyor. Ama duvara toslayacaklar. Bunları düzletemedim, gücüm yetmedi. Teşkilattaki çoğu insan beni arayıp sıkıntıları dile getirdiğim için de kutladı. İl Genel Meclis Üyeleri bile telefonla arayarak destek oldu. Demek ki böyle bir problem var. Sebahattin Malkoç haklı. Demek ki sorunlar çok ciddi.

PROTESTO ETTİM DÖNÜŞ YOK

İstifanızda Fikri Işık kadar Zeki Aygün`ün de payı var mı?
--Dolayısı ile var. Şahıs olarak değil ama idareci olarak payı var. Gebze ve Çayırova Belediyesi`nin tutumları konusunda gerekli zamanlarda uyarımızı yaptık ama karşılığında bir düzleme olmadığını gördük. Ve madem gücüm yetmiyor ‘sizin Başbakan`ın paçalarından ağırlık yapmaya hakkınız yok.  Ben sizi protesto ediyorum` dedim. 
İstifanızdan geri döndürmek için il ve ilçe yönetimi sizi ikna etmeye çalıştı mı?
--Ben istifa dilekçemi ilçe başkanına verdiğimde aynen şunu söyledim: ‘Bunu ben vermeyecektim. Bunu verdikten sonra geri dönüşü yoktur. Hiç kimse benimle bu anlamda konuşmasın.` İstifamı verdiğim akşam telefonum çaldı. Milletvekili Eyüp Ayar arıyordu. Onu kırarım diye telefonu açmadım. Sonra 2 gün telefonlarımı kapattım. Benim artık AKP`ye dönüşüm yok. Böyle bir şey asla söz konusu olmaz. Karaosmanoğlu ile 2 saat baş başa konuştuk. Ne dediyse ben ikna olmadım. Çünkü söylediklerimde haklıysam gereğinin yapılması lazım. Haksızsam zaten orada bir işe yaramam. İstifamdan sonra kimse bana yanlış düşünüyorsun demedi.
Milletvekili Eyüp Ayar istifanızdan sonra yaptığınız açıklama ilgili “Ayıp etti” dedi. Ne düşünüyorsunuz?
--Eyüp Ayar düzgün bir insan. Çalışkan biri. Severim kendisini. Eyüp abi samimidir. Ben o cümleyi anlaşıldığı şekilde söylediğine inanmıyorum. Yaşananları bir milletvekili çözemez. Bana göre Kocaeli siyaseti bizim bölgemiz için oturup bir düşünmeli. Sorunları tespit edip hep beraber çalışırlarsa sorunlar ortadan kalkar.

 

NUMAN KURTULMUŞ BAŞBAKAN`IN ALTERNATİFİ

Peki Numan Kurtulmuş`un kuracağı partiden teklif geldiği ve siyasete bu partide devam edeceğiniz söylentileri dolaşıyor. Doğruluğu nedir?
--Ben siyaseti sevmişim. İşimi bir kenara koymuşum. Bundan sonra da siyaset yapmaya devam edeceğim. Pek çok partiden teklif geldi. Hatta genel başkanlık düzeyinde arayanlar oldu.  Bir kere şunu söyleyeyim. Bana göre Başbakan Tayyip Erdoğan yüzyılda bir yetişen bir lider. Onu Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorum ki olacak. O zaman AKP`nin başına kim gelir bilmiyorum. Ama onun gibi bir kişi daha yok. Hatta 2. 3. adam da yok. Hepsi 10. sıradan başlıyor. Numan Kurtulmuş da bence Tayyip Erdoğan`ın alternatifi. Eğer AKP`de olsaydı ikinci adam olabilecek biriydi. Bundan sonra siyasete Numan Kurtulmuş ile devam edeceğim. Numan Kurtulmuş Türk siyasetinin ihtiyaç duyduğu bir adam. Görüşlerimiz aynı. SP`den artık eser yok. Keskin ideolojiler artık iktidar olamıyor. Merkezi siyaset yapmak gerekiyor.
CHP`den teklif geldi mi?
--Çok sevdiğim CHP`li arkadaşlarım var. Hatta İl Genel Meclisi`nde zaman zaman kendilerine destek çıktığım konular da oluyor. Ama ben CHP ile anlaşamam. Düşüncelerimiz farklı. CHP geniş alanda siyaset yapamıyor.

2011`DE GEBZE`DE EYÜP AYAR OLMALI
AKP`den istifa ettiniz ama sormak istiyorum; 2011 milletvekili seçimlerinde AKP Gebze`den kimi aday göstermeli, aklınızda bir isim var mı?
--2011`de ben başka partide olacağım için bence hiç milletvekili çıkarılmamalı. Bu millet bütün krediyi Tayyip Erdoğan`a vermiş. iktidarlar zaman geçtikçe yıpranıyor. Ve AKP`yi belediyeler yıpratıyor. AKP`nin meclisteki milletvekili sayısı 336. 2011`de bunun 250`sini aşağı alacaklar. Kocaeli`ye baktığımızda bence burada ki milletvekilleri meclisteki ilk yüz milletvekili arasına girebilecek düzeyde. Gebze milletvekili Eyüp Ayar, emanetin teslim edileceği biri. Bölgedeki 4 ilçenin tamamını temsil edebilir. Tecrübeli ve düzgün biri. Eyüp Ayar olmasın da kim olsun derseniz size birbirine benzeyen bir sürü adam söylerim.

AHMET UZUN`U BİLE ARAYACAKLAR

Bundan sonraki süreçte partiyi eleştirmeye devam edecek misiniz?
--Doğru yapıkları her şeyde destek olacağım. Ama bana göre yanlış olan her şeyde karşısına çıkarım. Mecliste iktidarı en fazla eleştiren CHP`li İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Uzun`dur. Ama artık onu bile arayacaksınız. Ben mecliste bugüne kadar söz alıp konuşmadım. Çünkü biz grupta konuşuruz. Ve grup kararları bizi bağlar ve susarız. Ama varsa bir yanlışlık grupta bunu tartışırız. Artık susmayacağım. Gebze`de belediyelerin bu kadar vurdum duymazlığı bu kadar boş vermişliğinin altında muhalefetin olmaması yatıyor.  Bu yüzden önce muhalefeti suçluyorum. Çünkü muhalefet iktidarı çalıştırır. Demek ki muhalefetin iktidara gelmek gibi bir düşüncesi yok. Şu da bir gerçek ki siyasetle akçeyi ayırmak lazım. Bir yerlerde bağın varsa muhalefet yapamazsın. İzin verdikleri kadar konuşursun. İşte benim kimse ile bağım yok. Bu yüzden de konuşurken kimseye sormuyorum.

İstifa ettiğiniz için pişman mısınız?
--Şu an düşünüyorum istifa kararını ne cesaretle verdim. Ama asla pişman değilim. O kadar sabrettim ki referandumun bitmesini bekledim. Ve bu süreçte de bana verilen hiçbir görevi aksatmadım. Çünkü ben Tayyipçiyim. Buradakilere de söyledim ‘Size göre siyaset yapsam bir gün durmam burada. Tayyib`e göre siyaset yapıyorum. Onu örnek alıyorum` dedim. isitafadan sonra  çok insan gidemezsin diye isyan etti. Yamuk yumuk bir insan olsaydım kimse bunu söylemezdi.

ÇOK YALAN VAR

Gebze`deki sorunları başbakan Erdoğan`a iletmeyi hiç düşündünüz mü?
--Türkiye`deki en başarılı Büyükşehir Belediyesi, yine ilk yüze girebilecek milletvekilleri ve Bakan Nihat Ergün burada. Bunlar varken ben Başbakan`a şikayette bulunursam ayıp olur. Onların düşünmesi lazım. İstifamı bir şartla geri alırdım. Başbakan ile 5 dakika karşılıklı oturup iki cümle konuşsam  Gebze ve Çayırova belediyesini araştırmasını, il teşkilatını incelmesini isterdim.  ‘Size ve bu millete ihanet var` derdim. Bana ‘Git işine sen haksızsın` desin ben de işimi yapayım.  Hakikaten üzgünüm. Çok yalan var. Mutlu olduğum tek şey ise Başbakan Erdoğan`ın alternatifi olan Numan Bey`in siyasette potaya girmesi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ