KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
AKP’yi Gazze konusunda övdü
AKP’yi Gazze konusunda övdü
Siyaset
22 Kasım 2012 Perşembe 14:46
  • 771
  • 0

AKP’yi Gazze konusunda övdü

SP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, il teşkilatına gerçekleştirdiği ziyarette AKP’nin Gazze için gösterdiği duruşu destekledi

Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi tarafından düzenlenen program kapsamında ilimize gelen genel başkan yardımcısı Yaşar Canbay, il teşkilatında yapılan yönetim kurulu toplantısına katıldı. İl başkanı Sinan Ejderoğlu`nun hazır bulunduğu toplantıya; İzmit ilçe başkanı Yusuf Saka, GİK üyesi Ahmet Kul ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Konuşmasına Filsitin`de yaşanan vahşete değinen Canbay, daha önce Gazze`ye gittiklerini ve o bölgelerde yaptıkları incelemelerde büyük fakirlik olduğunu ifade etti. 

 
ABD VE İSRAİL REÇETESİ
Canbay, “Gazze saldırılarını BM`ye havale etmek, yaşananlara seyirci kalmaktır. Gazze`de akan kan bizim kanımızdır. İktidarın Gazze`ye yaptığı insani girişimleri de olumlu karşılıyoruz. Ancak iktidar bugün gösterdiği olumlu duruşu daha önce de göstermeliydi” şeklinde konuştu. İktidarın Suriye politikasında sınıfta kaldığını söyleyen Canbay ülkemizde yaşanan terör saldırılarına değinerek, “Terör, Türkiye`yi çökertmek isteyen dış güçlerin oyunudur. 11 yıllık iktidarın terörle mücadelede başarılı olamamasının nedeni, ABD ve İsrail`in reçeteleriyle mücadele edilmeye çalışılmasıdır. Çünkü onlar teröre destek veriyor” ifadelerini kullandı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ