KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
AKP’yi limon gibi sıkacağız
AKP’yi limon gibi sıkacağız
Siyaset
25 Kasım 2012 Pazar 12:25
  • 2037
  • 16

AKP’yi limon gibi sıkacağız

Mahalle temsilcileriyle buluşan Selman Yıldırım, “Erdal İnönü’nün ANAP’a yaptığı gibi biz de AKP’yi limon gibi sıkacağız” dedi

 

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, mahalle çalışma komiteleriyle Onur Müzikhol`de sabah kahvaltısında bir araya geldi. Selman Yıldırım`ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıya il başkanı Yalçın Kuşkan, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, İzmit Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Fikret Gökmen, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen ile mahalle çalışma komiteleri katıldı. Kahvaltının açılış konuşmasını ilçe başkanı Selman Yıldırım yaptı.


BİR TAKIM KURDUK

CHP`yi 2014`e taşıyacak bir takım kurduklarını ifade eden Yıldırım şunları söyledi: “12 Mayıs`ta bir takım oluşturduk. Bu takımı orduya dönüştürmek istiyoruz. Bunu başardığımızı görüyorum. Mahallerde kadın, sandık örgütlenmeleri kuran temsilcilerimizi kutluyorum. Hedef için çok heyecanlanmışsınız. Buna hepimizin ihtiyacı var. Beş sene daha muhalefette kalmaya tahammülümüz yok. Artık CHP iktidar olmalı. Bu kentte sekiz yıldır taş üstüne taş koyulmadı. İzmit halkının yaşam standardını bir adım öteye götürecek etkinlik yok. Hep beraber CHP`yi iktidar yapmalıyız.”


KÖYLER VERGİ VERECEK
Sosyal demokratların önümüzde ki süreçte iktidar olması gerektiğini belirten Yıldırım şu ifadelere yer verdi: “1980`li yıllarda ANAP vardı. Erdal İnönü, ‘bunları limon gibi sıkacağız` demişti. Bizde AKP`yi limon gibi sıkacağız.” Büyükşehir yasasıyla ilgili eleştirilerde de bulunan Yıldırım, “Büyükşehir yasası 50 köyümüzü ciddi şekilde etkiliyor. Köylüler vergiden muaf tutuluyordu. Beş sene sonra vergi ödemeye başlayacaklar. Bunları köyde ki vatandaşlarımıza anlatmalıyız. Herkes CHP`yi anlatırken aynı dili, aynı söylemleri kullanacak. Emin olun ki o zaman CHP iktidar olacaktır” dedi. 

 

AMİRAL GEMİ İZMİT
İzmit ilçe teşkilatının seçildiği günden bu yana artan bir ivmeyle çalıştığını söyleyen Yalçın Kuşan ise şunları söyledi: “Çok çalışan bir genel başkanımız olmasına karşılık, Türkiye`de bize yer vermeyen yaygın bir medya ağı var. Bu yüzden CHP yaptıklarını anlatmak için yer bulamıyor. Yaptıklarımızı anlatmak için ev ev, sokak sokak dolaşmamız gerekli. Kılcal damar modelini yüzde 65 oranında oluşturduk. Sandık bazında bu değerler yüzde 95 oranında gerçekleşti. Seçimin amiral gemisi İzmit`tir. Bu nedenle İzmit`i kazanma gayreti içindeyiz. Büyükşehir`i de kazanacağız.” 


KÖYLER ETKİLENECEK
AKP`nin kendi içerisinde sorunlar yaşadığın aktaran Kuşkan, “AKP`nin kendi içinde ki sorunlar yukarı boyuta taşındı. Orada ki savaş bizim barış ortamımıza bakılınca yaşanacak savaşı açığa çıkarıyor” ifadelerine yer verdi. Büyükşehir yasasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğine dikkat çeken Kuşkan, “Bekirdere, Mehmet Ali Paşa, 28 Haziran ve o hattan özellikle İzmit etkileniyor. Bu yüzden köylere yönelik ciddi çalışmalar yapmamız lazım. Darıca ve Çayırova hariç; çünkü oralarda köy yok” dedi.  


ÖRGÜT ÖNE ÇIKMALI
Büyükşehir yasasına karşı olmadıklarını dile getiren Kuşkan şunları söyledi: “Biz olayın fiziki şartlarına karşıyız, köylünün Büyükşehir`de oy kullanacak olmasına değil. Köylerde yaşayan hiçbirinin bir anda yaşamı değişmeyecek, sadece yaşamları pahalı olacak. CHP`nin karşı olduğu şey, köy tüzel kişiliğinin kaldırılıyor olmasıdır. Zaman zaman ortak bakışları geliştirme noktasında paylaşımlarda fayda var. Elbette CHP il ve ilçelerde aday çıkaracak. Örgütün gövdesini öne çıkarmalıyız. Bu projeleri ve bakış açısını öne çıkarmak demektir.” 


BAŞKANI ELEŞTİRDİ
Partililerden CHP`nin adını ön plana çıkarmalarını isteyen Kuşkan, “Sefa Bey, Hikmet Bey`i sokakta 100 kişi tanır. Bunu partinin konvektörü tanıtmıştır. Önemli olan seçime hangi projelerle çalıştığımız. Amacımız CHP`nin seçimi alması olmalı. Ben siyaseten taraf olan biriyim. Ama 12 ilçe ve Büyükşehir dahil bir adaya entegre olduğumuz doğru değil. Yüreğimizi avucumuzun içine aldığımız için buradayız. İbrahim Karaosmanoğlu`na bakıyorum. Ne yapıyor. Sadece spor yapıyor, kahvaltı yapıyor” diyerek eleştirilerde bulundu. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ