KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Maşukiyeli bayanlar aeorabik sertifikası aldı
Maşukiyeli bayanlar aeorabik sertifikası aldı
Güncel
02 Nisan 2010 Cuma 16:25
  • 861
  • 0

Maşukiyeli bayanlar aeorabik sertifikası aldı

Kartepe Belediyesi’nin açtığı aerobik ile yaşlı hasta bakım kurslarından mezun olan yaklaşık 90 bayan sertifikalarına kavuştu

Kartepe Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Kartepe`deki bayanlara yönelik kurslarda eğitimi bitenlerin sertifika törenleri yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak aerobik-step kursunda 63 aerobik kursiyeri ile yaşlı hasta bakım kursuna bağlı 24 kursiyerin belge töreni önceki gün Maşukiye hizmet binasında gerçekleştirildi. Aerobik kurs eğitmeni Didem Korlu ve sağlık eğitmeni Ülker Yiğit de altıncı dönem kurslarından faydalanan Maşukiyeli bayanlarla son kez biraraya geldi.

800 KURSİYER
Bu zamana kadar bayanlara yönelik aerobik-step, yaşlı hasta bakım, ilk yardım ve sağlık, mefruşat ve kuaförlük kurslarında 800 dolayında kursiyer sertifikalarını aldı. Aerobik 200 saat, Yaşlı Hasta Bakım kursu 240 saat, İlk Yardım ve Sağlık kursu 100 saat ve tam dönem mefruşat kurs eğitimleri olmak üzere bayanların boş zamanlarını değerlendirmeleri sağlananan eğitimlerin bitmesinden üzüntü duyduklarını belirten kursiyerler bir dahaki eğitim döneminde farklı branşlarda eğitim almak istediklerini kaydetti. Kartepe Belediyesi'nin eğitime verdiği hizmetlerin devam edeceğini ifade eden Yiğit ve Korlu ise ilçedeki tüm bayanları kurslara davet etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ