KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Alemdar’a ateş püskürdü
Alemdar’a ateş püskürdü
Siyaset
10 Nisan 2010 Cumartesi 18:04
  • 1100
  • 1

Alemdar’a ateş püskürdü

Sönmez, Gümrük Müdürlüğü’nün ilçeden taşınmaması için mücadeleye davet ettiği belediye başkanı Aziz Alemdar’dan cevap gelmeyince, açtı ağzını yumdu gözünü

DSP Derince İlçe Teşkilatı, diğer siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı istişare toplantısı düzenledi. DSP Derince İlçe Başkanı Murat Zorlu Sönmez, Gümrük Müdürlüğü`nün ilçeden taşınmaması için geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması düzenleyerek, belediye başkanı Aziz Alemdar`ı, siyasi parti temsilcilerini ve tüm sivil toplum kuruluşlarını birlikte mücadele etmeye davet etmişti.

SİYASİLERDEN DESTEK
İlçe başkanı Sönmez, davetini karşılıksız bırakarak istişare toplantısına katılmayan belediye başkanı Aziz Alemdar`a ateş püskürdü. Aziz Alemdar`a karşı, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarını kurumun taşınmaması için mücadele etmeye çağıran Sönmez`e, bu çerçevede CHP ilçe başkanı Hakan Savaş, MHP ilçe başkanı Emin Şimşek, BBP ilçe başkanı İsmail Çorbacı destek verdi.

GÜMRÜK BİR MARKA
Sönmez, birlik mesajına kulak veren ve kendisini kırmayarak toplantıya katılan siyasi parti temsilcilerine ve diğer davetlilere teşekkür ederken, toplantıya katılmayan belediye başkanı Aziz Alemdar`a da verdi veriştirdi. Sönmez, şunları söyledi: “Derince dendiğinde akla ilk gelen Derince Limanı ve Derince Gümrük Müdürlüğü`dür. Biz bunun Derince için geçmişte olduğu gibi gelecekte de bir marka olarak kalacağını düşünüyorduk.

BASİRETSİZ BELEDİYE
Derince Belediyesi`nin basiretsizliği ve iş bilmezliği neticesinde 1. sınıf ilçe statüsündeki Derincemiz`e olması gereken kurumlar getirilmediği gibi hâlihazırda bulunan bir markanın komşu ilçeye gitmesine göz yumuluyor. Aziz Alemdar`dan henüz hiçbir ses çıkmaması bizleri farklı düşüncelere sevk ediyor. 2009 yerel seçimleri esnasında kendi seçim bildirgelerinde, Derince Limanı ve dolayısıyla Gümrük Müdürlüğü`nü otoyola bağlayacağını beyan eden iktidar, bunu gerçekleştiremeyeceği için, müdürlüğün Yarımca`da otoyolun dibine taşınmasına göz yumuyor.

ESNAF İŞİ BOZULUR
Müdürlük çevresinde faaliyet gösteren acentalar bürolarını, ofislerini Körfez`e kaydırmak zorunda kalacak. Zaten bu konunun dillenmeye başladığı günlerden sonra yeni Gümrük Müdürlüğü için tahsis edilen çevredeki kiraların katlanması, olası çıkar ilişkilerinin de belirtisidir. Ayrıca her gün İstanbul`dan 300`e yakın gümrük komisyoncusu ilçemize geliyor ve esnaflarımızdan alışveriş yapıyor. Gümrük Müdürlüğü`nün taşınmasıyla esnafların da işleri bozulacak.

ÇIKAR ANLAŞMALARI
Derince Belediyesi geçmişte kaybettiğimiz ‘Kocaeli Üniversitesi` projesinde olduğu gibi yine aynı aymazlık ve gaflet içinde Derince`nin gerçek sorunlarına eğilmez, bu konuda gerekli dirayeti göstermez, yapılması gerekenler noktasında kafasını çevirip başka yerlere bakarsa ilçemiz bugünlerini arar hale gelecek. Eğer iktidarın farklı çıkar gruplarıyla, farklı anlaşmalar içinde olduğu durumlar söz konusu değilse, Derince Belediyesi hemen şimdi Gümrük Müdürlüğü meselesinden başlayarak, ilçemizin gerçek meselelerine el atmalı ve bu konuda kamuoyundan gelen isteklere tepki vermelidir.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ