KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Ali Genç, il başkanlığını Karaosmanoğlu’na sormuş..!
Ali Genç, il başkanlığını Karaosmanoğlu’na sormuş..!
Siyaset
22 Kasım 2009 Pazar 10:20
  • 1906
  • 4

Ali Genç, il başkanlığını Karaosmanoğlu’na sormuş..!

Hepimizin bildiği gibi Demokrat Parti ile Anavatan Partisi epey gecikmiş bir kararla ve bir işe yaramayacak olsa da birleştiler.

Artık Anavatan Partisi yok.
Tarihe karıştı bu parti.
Şimdi merkez sağda Demokrat Parti var. Hüsamettin Cindoruk`un genel başkanlığını yaptığı bu parti maalesef birleşmeden sonra da toplumda beklenen sinerjiyi yaratamadı. Hatta pek çok kişiye göre ölü doğdu bu parti.
Ama her şeye rağmen Demokrat Parti eski günlerine dönmek için var gücüyle çalışıyor. Başarabilecekler mi bunu önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.
Demokrat Parti`nin ilimizde iki GİK üyesi var.
Birisi ANAP`ın ilimizdeki en tanınmış isimlerinden birisi olan Sefer Ekşi diğeri de DYP ile ismi ilimizde özdeşleşmiş olan İbrahim Artvinli.
İbrahim Artvinli birazda işleri nedeniyle artık ilimizde pek fazla durmuyor hatta bazen aylarca ilimize gelmediği oluyor.
Ama Sefer Ekşi öyle değil.
Artık sürekli olarak ilimizde ve DP`nin yeni patronu olmak için bütün gücüyle Demokrat Parti`yi güçlendirmeye çalışıyor.
Demokrat Parti`ye kendi sahip olduğu binayı bile verdi. Geçtiğimiz hafta da Demokrat Partilileri toplayıp onlarla tanıştı, sohbet etti.
Görünen o ki Demokrat Parti`de önümüzdeki günlerde Sefer Ekşi`nin ağırlığı daha fazla hissedilecek. Ekonomik olarak da bir hayli güçlü olan Sefer Ekşi`nin bunu başarması da çok zor olmayacak.
Ve tabi Demokrat Parti`ye şimdi yeni bir il başkanı aranıyor. Sefer Ekşi`nin gönlündeki isim ise Ali Genç.
DYP`de bir dönem merkez ilçe başkanlığı yapan daha sonra da Mehmet Ağar tarafından bu görevinden alınan Ali Genç, uzun zamandır parti ile ilişkilerini askıya almış durumda.
Demokrat Parti`nin hiçbir etkinliğine katılmayan Ali Genç siyasetten uzaklaşmış görünüyordu. AKP`lilerle son zamanlarda bir hayli sıkı fıkı olan Ali Genç`e yakın dostu Sefer Ekşi, DP İl Başkanlığı teklifinde bulunmuş.
Sefer Ekşi`nin bu teklifine hemen cevap vermeyen Ali Genç, ‘Yakın dostlarım ve arkadaşlarıma danışmam, istişare etmem lazım` demiş.
Ve Ali Genç Demokrat Parti İl Başkanlığı konusunu hemen gidip birine danışmış.
Kime mi?
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na.
Yanına eski Hisareyn Belediye Başkanları`ndan Sabahattin Şimşek ile eski Yazlık Belediye Başkanları`ndan Sebahattin Ersoy`u alarak başkan Karaosmanoğlu`na giden Ali Genç kendisine yapılan DP il başkanlığı teklifi konusunda fikir danışmış.
Başkan Karaosmanoğlu`nun Ali Genç`e bu görüşmede neler söylediğini şimdilik bilmiyoruz. Ama bildiğimiz tek şey Ali Genç`in Sefer Ekşi tarafından yapılan il başkanlığı teklifini Karaosmanoğlu ile görüştükten sonra kabul etmediği.
Evet Ali Genç çok yakın dostu Sefer Ekşi`nin DP`ye il başkanlığı teklifini nazik bir şekilde geri çevirmiş Karaosmanoğlu ile görüştükten sonra bilmiş olun.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ