KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Allah’a değil işçilere havale
Allah’a değil işçilere havale
Siyaset
14 Aralık 2010 Salı 10:40
  • 2047
  • 12

Allah’a değil işçilere havale

Hizmet-İş Sendikası, ‘torba yasa’ kapsamında çalışmayan vekilleri 7 bin işçiye şikayet edecek

TBMM`de görüşülen ‘torba yasa`nın işçileri mağdur edeceği gerekçesiyle destek arayışına çıkan Hizmet-İş Sendikası mecliste grubu bulunan siyasi partilerden sonra milletvekillerini de ziyaret etmeye başladı. Hizmet-İş 1 No`lu Şube Başkanı İdris Ersoy ile 2 No`lu Şube Başkanı İrfan Gün dün CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya ile bir araya gelerek, topladıkları imzaları teslim etti.
 

KÜRSÜDE SALLAYIN!
Ersoy, “Lütfen bu dosyayı kürsüye çıkıp sallayın. Bu yasanın çıkmasına izin vermeyin. İşçileri mağdur etmeyin. Aksi taktirde, torba yasa konusunda net tavır sergilemeyen, çalışmayan milletvekillerini bize üye 7 bin işçiye şikayet edeceğiz” dedi. Erenkaya da sendika başkanlarını işçilerle birlikte meclise davet etti, eylem yapmalarını istedi.
 

AKP`LİLER GEÇİŞTİRİR
Sendika başkanlarına ‘yanınızdayız` mesajını veren Erenkaya, AKP Hükümeti`ne de yüklenmeyi ihmal etmedi: “İktidar milletvekilleri bunu geçiştirmeye çalışacaktır. Bu işin mimarları zaten onlar. Birazcık vicdanları olsa bunu yapmazlar. İnsanlar beni arıyor, ağlıyor. Biz iktidar olunca ilk işimiz bu taşeronlaşmayı kaldırmak olacak.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ