Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Alp “ Düşüncemde bir değişiklik yok”
Alp “ Düşüncemde bir değişiklik yok”
Siyaset
Soner Gülezer
08 Kasım 2018 Perşembe 22:58
  • 623
  • 0

Alp “ Düşüncemde bir değişiklik yok”

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp 2019 Mart’a yapılacak yerel seçimler öncesinde süreç ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Başvurularımız sizlerin de bildiği gibi 5 Kasım’da başladı diyen Alp açıklamasının devamında ise şunları söyledi: “Başvurularımız 5-12 arasında devam edecek. Meclis üyelikleriyle alakalı da 3 Aralık’a kadar devam ediyor. Bu bağlamda aday adayı olacak kardeşlerimiz, abilerimiz 12’sine kadar komisyona başvuru yapabilirler. Başkan aday adaylarının ücreti 7 bin TL. Belediye Meclis Üyesi aday adaylarının ücreti 2 bin 500 TL. Arkadaşlarımız gerekli evrakları ilçe binasında bulunan komisyonumuzdan alıyorlar daha sonra evraklarla beraber randevu alarak başvurularını yapıyorlar. Bu ücretlerle alakalı kadınlarımız ve engellilerimizle alakalı her zaman olduğu gibi önceliğimiz ve ayrıcalığımız var. Bunu da özellikle sizlerin aracılığı ile paylaşmak istedik.

TEMAYÜL 18 KASIM'DA YAPILACAK

Alp konuşmasının devamında ise, “ Türkiye genelinde genel merkezimizin açıkladığı gibi tüm il, ilçe başkanları, tüm parti yöneticileri, yani tüm teşkilatların istifa süreci 1 Aralık’a kadar uzatıldı. Türkiye’nin genelinde teşkilatlar bu süreçte ayrı tutuldu. Bu çerçevede de 18 Kasım Pazar günü temayül yoklaması yapılacak. Antikkapı Restoran’da sabah 10:00, akşam 16:00 arasında. Temayülde oy kullanacaklar da belirlendi. Buna göre ana kademe, kadın ve gençlik kolları yönetimleri, mahalle başkanları ve meclis üyeleri 18’inde oy kullanacaklar. Teşkilat mensuplarıyla alakalı başvuru için tarih sınırlaması yok. Yüksek seçim kurulunun seçim takvimi son gün olacak” şeklinde konuştu.

"DÜŞÜNCEMDE BİR DEĞİŞİKLİK YOK"

Kendi aday adaylığıyla ilgili de konuşan  Alp, “Aday adaylığımla ilgili düşüncem de her hangi bir değişiklik yok. Bizimle alakalı bir sıkıntı da yok. Biz teşkilatçı insanlarız. Tüm teşkilatlara verilen talimata öncelikle uyarız. 1 Aralık’ı bekleyeceğim. Düşüncemde her hangi bir değişiklik yoktur” ifadelerini kullandı. Şehircilik Günü ile ilgili de konuşan Alp, “Şehirleşmeye büyük önem veren bir partiyiz. Bu noktada parti olarak yaptıklarımız zaten ortada. Bizim iddiamız Gölcük, bizim için vatan Gölcük” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ