KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
ANAVATAN’da hüzünlü kongre
ANAVATAN’da hüzünlü kongre
Siyaset
27 Eylül 2009 Pazar 14:43
  • 1572
  • 5

ANAVATAN’da hüzünlü kongre

Demokrat Parti ile birleşme kararı alan Anavatan Partisi’nin ilimizdeki son kongresi yapıldı. Partililerin son kongrede oldukça üzüntülü oldukları görüldü

Anavatan Partisi ilimizdeki son kongresini gerçekleştirdi. 1980 ihtilalinden sonra Turgut Özal tarafından kurulan ve iki dönem üst üste tek başına iktidar olan Anavatan Partisi, Özal`ın, partinin başından ayrılmasından sonra süreç içinde bugünkü noktaya kadar geldi. Hüsamettin Cindoruk`un Demokrat Parti`nin başına geçmesinden sonra yapılan Anavatan`la birleşme girişimi olumlu sonuçlandı. Anavatan Partisi, 31 Ekim günü Ankara`da yapılacak büyük kurultaydan sonra resmen DP çatısı altına girecek.

SÜZER SON BAŞKAN

31 Ekim günü yapılacak olan büyük kurultaya kadar tüm illerde kongrelerini tamamlanması gereken ANAVATAN Partisi`nin Kocaeli`deki son il kongresini tamamlandı. Saat 11.00`de Anavatan il binasında gerçekletirilen Kongereye, ANAVATAN İzmit İlçe Başkanı Asil Tavacı, Karamürsel ilçe başkanı Tolga Uluaydın, Başiskele ilçe başkanı Menderes Ayman, Gölcük ilçe başkanı Mustafa Güren, Kartepe ilçe başkanı Şenol Yılmaz, Körfez ilçe başkanı Erdoğan Koç, Derince ilçe başkanı Engin Balta, Çayırova ilçe başkanı Asaf Güler, Dilovası ilçe başkanı Sabri Alp, Gebze ilçe eski başkanı Nasrettin Bavaş, Şekerpınar eski belde başkanı Ali Sönmez, il yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

EKŞİ KATILMADI

Kongreye yurt dışında olması nedeniyle Anavatan Partisi Kocaeli eski Milletvekili  Sefer Ekşi katılamadı. Mevcut başkan Süleyman Süzer`in tekrar aday olduğu kongreye tek listeyle gidildi. Divan başkanlığını Gebze ilçe eski başkanı Nasrettin Bavaş`ın yaptığı kongrede 426 delege oy kullandı. Kongrede 31 il yönetimi, 7 disiplin kurulu ve 15 kurultay delegesi seçildi.

HÜZÜNLÜ KONGRE
Kongrenin ardından tekrar başkanlık koltuğuna oturan il başkanı Süleyman Süzer, duygularını dile getirdi.  Kocaeli`de Anavatan Partisi`nin son il başkanı olan Süzer, “Önceden kongrelerimiz salonlarda olurdu. Salonlara sığmazdık. Şu anda da aynı güce sahibiz. Salon tutabilir coşkulu bir kongre yapabilirdik. Ama 31 Ekim`de yapılacak olan büyük kurultaya kadar kongreleri bitirmemiz gerekiyor. Bu yüzden salonlarda değil parti binamızda kongremizi gerçekleştirdik. Yeniden başkan seçildiğime sevinmem lazım ama sevinemiyorum. Çünkü köklü bir geçmişi olan ve bünyesinde 20 yıl siyaset yaptığım bir partinin kapanması çok üzücü bir olay. Onun burukluğu var üzerimizde. Ama siyasi güç elde etmemiz için DP bünyesinde bir birleşme gerekiyordu. Umarım birleşme vatana millete hayırlı olur' dedi.

AÇIKLAMA YAPMADI
Birleşmenin ardından il binasının nerede olacağı sorusuna ise net bir yanıt vermeyen Süleyman Süzer, “Şu anda belli birşey yok, DP binası da olabilir, bizim binamız da olabilir o zaman belli olacak. Ama bizim binamızda olursa daha iyi olur çünkü binamız oldukça geniş' dedi. Süzer, birleşimden sonra il başkanının kim olacağı sorusuna ise, cevap vermekten kaçındı. 

Yönetim kurulu üyeleri
Süleyman Süzer, Hüseyin Durumer, Serpi Şerefhanoğlu, Mükerrem Ocakoğlu, M. Salih Fırat, H. İbrahim Şişman, Mustafa Karabulut, Ali Yılmaz, Erdoğan İncekara, Feyzullah Kolaylı, Mustafa Aydemir, Selçuk Üstün, Soner Kızgınkaya, Teoman Aydınoğlu, Gürkan Dilber, İlhan Haftacı, Oğuzhan Dişbudak, Hasan Ekşi, Mustafa Tanrısever, Soner Merttürk, Rahmi Tüfekçi, Yalçın Gündoğdu, Ali Tokal, Kenan Kılıç, Mustafa Nebili, İrfan Fırat, Ayhan Öztürk, Yahya Çuhadaroğlu, Ozan Yıldırım, Metin Demirtürk.

İl disiplin kurulu üyeleri
Fahri Altunay, M.Ali Bozkurt, Kemal Erol, Suzan Çoker, Osman Küçükosmanoğlu, Kemal Kaser, Metin Ekşi.

Büyük kongre delegeleri
Sefer Ekşi, Süleyman Süzer, Asil Tavacı, Tolga Uluaydın, Şenol Yıldız, Ali Sönmez, Engin Balta, Erdoğan Koç, Erdem Türkeli, Ural Topal, Hasan Ekşi, Nasrettin Bavaş, Hüseyin Durumer, Ömer Ubay, Serpil Şerefhanoğlu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ