KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Arsal, AKP’yi kilitledi
Arsal, AKP’yi kilitledi
Siyaset
27 Kasım 2010 Cumartesi 09:50
  • 3649
  • 24

Arsal, AKP’yi kilitledi

AKP’de, Nedim Arsal-Nevzat Doğan arasındaki sorun teşkilat krizine dönüştü, il yönetimi bu yüzden toplanamadı

AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal ile AKP`li İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan arasında aylar önce baş gösteren, bir türlü çözümlenemediği için adeta yılan hikayesine dönen sorunlar yumağı sonunda teşkilat krizine yol açtı. İlçe başkanı seçildiği günden bu yana Doğan`ı hedef alan açıklamalar yapan, bu yüzden görevden alınması dahi gündeme gelen ve son anda direkten dönen Arsal, teşkilatı da ikiye böldü.
 

DOĞAN DİLEKÇE VERDİ
Bilindiği gibi Arsal-Doğan savaşında araya sık sık parti büyükleri de girmek zorunda kalmış, ortalığı yatıştırmış, tarafları barıştırmıştı. Ancak her iki taraf da rahat durmamış, sürekli yeni tartışmalar çıkmış, ikili bir dargın bir barışık yol almıştı. Bu duruma bir son vermek isteyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın, Arsal`ın görevden alınması istemiyle il yönetimine bir dilekçe verdiği ortaya çıktı.
 

İL YÖNETİMİ TOPLANAMADI
Doğan`ın verdiği dilekçe il yönetiminde krize yol açtı. İl yönetimi bu yüzden toplanamadı. Çünkü il yönetiminde Nedim Arsal`ın görevden alınmasını istemeyenler var. Toplandıklarında bu konuyu gündeme almak ve bir karar vermek zorunda olan il yöneticileri bu haftaki toplantıyı es geçti. İl yönetiminde Arsal`ı destekleyenler olduğu kadar Doğan`dan yana tavır sergileyenler de var.
 

KAMPTA GÖRÜŞÜLECEK
AKP Kocaeli Teşkilatı`nın bu konuyu Kızılcahamam kampına bıraktığı ortaya çıktı. Bugün ve yarın Ankara Kızılcahamam`da kampa girecek olan AKP`liler, burada Nedim Arsal`ın görevden alınması konusunu da enine boyuna tartışacak. Hatta konunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a kadar götürülebileceği öğrenildi. Kamptan çıkacak sonuç merakla bekleniyor.

İbrahim Elgin`i hazırlıyorlar

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan`ın, Nedim Arsal`ın yerine AKP İzmit İlçe Başkanlığı`na İbrahim Elgin`i hazırladığı öne sürülüyor. AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık`ın da Doğan`a bu konuda destek verdiği iddia ediliyor. Halen İzmit Belediyesi`nde “Muhtar Masası Sorumlusu” olarak görev yapan İbrahim Elgin, aynı zamanda İzmit Belediye Meclis Üyesi. Bir dönem AKP`de il yöneticiliği de yapan Elgin`i, başkan Doğan yanından hiç ayırmıyor. İbrahim Elgin, beldeler birleştirilmeden önce yapılan AKP Merkez İlçe Kongresi`nde, Hüseyin Yusuf`la başkanlık yarışına girmiş, ancak seçimi kaybetmişti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ