KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Arsal, Doğan’a verdi veriştirdi
Arsal, Doğan’a verdi veriştirdi
Siyaset
29 Eylül 2010 Çarşamba 09:33
  • 5798
  • 34

Arsal, Doğan’a verdi veriştirdi

AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal suskunluğunu bozdu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan hakkında yine ağır konuştu

Göreve geldiği ilk günden itibaren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın belediyeyi iyi yönetemediğini belirten AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal, il yönetimi ve Nevzat Doğan`ın girişimleri sonucu AKP Genel Merkezi tarafından susturulmuştu. Görevden alınmanın eşiğinden dönen ilçe başkanı Arsal, hem Nevzat Doğan`dan hem de il yönetiminden özür dilemiş ve diline kelepçe vurmuştu. Ancak referandumda aldığı başarılı sonuçlar sonrası Nedim Arsal`ın yeniden kendine güveni geldi. Arsal yönetim kurulu toplantısında yine başkan Doğan`a verdi, veriştirdi.
 

DİLİ SÜRÇMÜŞTÜR
Referandum sonuçlarına göre İzmit`te hayır oylarının patlama yapmsından sonra düzenlediği ilk toplantıda “Doğruları söylemeye devam edeceğim” diyerek değişim sinyali veren Arsal önceki akşam gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı. Arsal, yerel bir gazeteye İzmit sınırları içinde görev yapmış eski belediye başkanlarının yeterince çalışmadığını ima eden demeçler veren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan için “Dili sürçmüştür” dedi. Eski belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda Arsal`ın Doğan`ı eleştirmesi dikkat çekti.
 

BAŞKANLAR KATILDI
Toplantıda eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman ve eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk hazır bulundu. Eski Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak da Ordu`da olması nedeniyle toplantıda yer alamadı. Arsal eski belediye başkanlarının yanında İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan`ın yaptığı açıklamalarla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:  
 

MAKAM RİSKLİ BİR YER
“29 Mart seçimlerinde 5 belediye başkan aday adayımız vardı. Bir kişi oturacaktı oraya. O da Nevzat Doğan oldu. Biz herkes için hayırlı olur diye temenni etmek zorundayız. Halka hizmet üretmek için o makama gelen belediye başkanının görevi; daha iyi nasıl hizmet ederim olmalıdır. Geçmişte Kuruçeşme, Bekirpaşa, Saraybahçe, Alikahya olsun bu beldelerde görev yapan belediye başkanları görevlerini çok iyi yapmışlardır. Bunu halk gördü. Sonuçta makam riskli bir yer. Başarılı olmak zorundasınız. Görev yaptıktan sonra İzmit`te yaşıyorsanız bu sokaklarda başınız dik gezmelisiniz.
 

HERKES HADDİNİ BİLECEK
Ben belediye başkanlarımızın rahat yürüdüğünü, halk tarafından takdir edildiklerini biliyorum. Nevzat Bey`in söyledikleri bir dil sürçmesidir. Ben bu eleştirilerine katılmıyorum. Biz herkesi kucaklamak zorundayız. Herkesle iyi ilişkiler kurmak zorundayız. Bu partide yeni-eski yok.
Daha önce ben de böyle hatalar yaptım. Nevzat Bey`in
bundan sonraki süreçte biraz daha yumuşak olması gerekiyor. İslam`ın şartı 6 olsaydı. O da haddini bilmek olurdu. Haddimizi bilerek yol yürümemiz gerekiyor.”
 

BENİ TEBRİK ETMEDİ
Arsal İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın referandum sonuçlarından dolayı kendisini tebrik edip etmediğini soran basın mensuplarına şu yanıtı verdi: “Referandum sonuçlarından dolayı beni tebrik etmedi. Siyasette bazen birbirimizi kırabiliriz. Ama kimseyle uzun süreli küs olma lüksümüz yok. Hepimiz aynı amaç uğruna çalışan teşkilat mensubuyuz. Nevzat Bey`in referandum akşamı il binasına gelip ilçe binasına uğramaması yanlış. Burası Nedim Arsal`ın tapulu malı değil. Tüzel bir kişilik.
 

GELMEZSE KENDİ BİLİR
Burası halkın makamı. Gelmek zorunda. Gelmiyorsa kendi bilir. En azından güzel bir sonuçtan sonra tebrik etmek zorunda. Şık olan budur. Teşkilatçılığın gereği budur. Evet bir dönem bazı şeyler yaşadık. Ama üzerime düşeni yaparak özür diledim. Özür dilemek insanın nefsine zor gelebilir. Ama bazen nefse zor gelse de bir şeyler yapmak zorundayız. Elbet yine birliktelik olacak. Böyle devam edemez. Onu burada misafir etmek de isteriz. Zamana ihtiyacı var. O zamanı da ona veriyoruz. O zamanı da iyi değerlendirsin sonra da gelsin ve AKP için neler yapabiliriz onu konuşalım.”
 

BİZ DAVET ETTİK
Arsal ilçe yönetimi olarak 6 Ekim akşamı Antikkapı Restaurant`ta referandumda görevli olan herkesin katılacağı bin kişilik yemekli bir toplantı organize ettiklerini ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ı da davet ettiklerini söyleyerek, “Gelip gelmemek onun bileceği iş. Biz davetimizi yaptık” dedi. İzmit ilçe yönetiminin bir buçuk yıllık performansı, referandum sürecindeki başarısı ve eksiklerinin değerlendirildiği toplantıda teşkilatın izleyeceği yol haritası üzerinde de istişare yapıldı. Son olarak ilçe teşkilatının çalışmalarını değerlendiren Arsal şunları kaydetti: 
 

EN BAŞARILI TEŞKİLATIZ
Referandum sürecinde TP ilçe başkanı, MHP ilçe başkanı ve CHP ilçe icra kurulu komple istifa etti. Muhalefette görev yapan tüm ilçe başkanları kendilerini çek etmek zorunda kaldı. Çünkü biz bir duruş sergiledik. Doğruları söyleyen bir yönetim tarzı sergilemek için kendi içimizde de sıkıntılar yaşadık. Bu bir riskti ama biz bu riski aldık. İzmit ilçe teşkilatı  Kocaeli`de görev yapan tüm ilçe teşkilatları arasında en başarılı teşkilat olarak kendine yer buldu. Bundan sonra da çalışmalarımıza bu titizlikle devam edeceğiz.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ