KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Arsal: Doğan 1 numara
Arsal: Doğan 1 numara
Siyaset
03 Kasım 2010 Çarşamba 13:28
  • 2596
  • 17

Arsal: Doğan 1 numara

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı muhalefet partilerinden daha çok eleştiren Arsal, Gölkay projesi hakkında başkanına sahip çıkarak “Nevzat Bey az parayla çok iş yapan belediye başkanları arasında 1 numara” dedi

AKP İzmit İlçe Teşkilatı`nın yönetim kurulu toplantısı parti binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi basın mensuplarını makam odasında ağırlayan ilçe başkanı Nedim Arsal, yerel ve ulusal gündeme dair bir takım açıklamalarda bulundu. Taksim`de yaşanan terör saldırısını, muhalefetin iktidara yönelik suçlamalarını, başörtüsü sorununu ve sel baskınını gündemine alan Arsal, İzmit Belediye Meclisi toplantısı hakkında da değerlendirme yapmaktan geri durmadı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan hakkında dikkatli sözler sarf eden hatta başkanı öven Arsal, Gölkay için harcanan parayla ilgili olarak “Başkanımıza güveniyoruz” dedi.
 

SEL BASKINI YAŞAMADIK
Arsal ilk olarak yaşanan sel felaketine değinerek, “Sel felaketinin yaşandığı gün çocuklarını kaybeden aileye Allah sabır versin. Kandıra ve Gölcük`te sel baskınları oldu. İzmit`in Bulvar mevkiinde yaşadığımız sıkıntıların tekrar etmemesine sevindik. Büyükşehir Belediyesi`ne ve İSU`ya bu nedenli teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Arsal, Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen, fakat CHP`nin açtığı dava sonucu iptal edilen burslar hakkında da üniversite öğrencilere şu müjdeyi verdi:
 

BURSLARA ÇÖZÜM
“Bir proje hazırladık ve bunu sayın valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımız`a sunacağız. Bu proje pek çok ilde uygulanıyor. Proje gereği bursların finansörü sadece Büyükşehir Belediyesi değil. İlimizde faaliyet gösteren tüm sanayi kuruluşları bu projeye katılabiliyor. Onların verdiği destekle oluşan havuzdan ihtiyacı olan öğrencilere burs verilecek.” Belediye meclisi toplantısını da değerlendiren Arsal konuşmasına şöyle devam etti: “Belediye meclisinde CHP`nin katı bir muhalefetini göremedik.
 

İNŞAAT MÜHENDİSİ DEĞİLİM
Bu da belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve Sayın Nevzat Doğan`ın işlerini ne kadar önemsediğini gösteriyor. Gölkay`ın yapım maliyetiyle ilgili konular gündemdeydi. Biz yaptığı bu çalışmadan dolayı kendisini tebrik ediyoruz. Ben inşaat mühendisi değilim. Orada ne yapıldı, maliyeti nedir bilemem. Biz başkanımıza güveniyoruz. Yaptıklarını anlattı, bizi ve CHP`lilerin bir çoğunu ikna etti. Sonuçta bir hizmetin bedeli vardır.” 
 

BİR NUMARA BAŞKAN!
İzmit Belediyesi`nin 2011 yılı için belirlediği 92 milyonluk bütçeyi de değerlendiren Arsal, “Geçmişte Nevzat Bey ile farklı düşüncelerimiz olmuş olabilir. Birbirimizi üzmüş de olabiliriz. Yine de teşkilat ve belediye ile biz beraberiz. Şunu net söyleyebilirim ki; Nevzat Bey en az maliyetle en çok iş  yapan belediye başkanları sınıfında bir numara. Gerçekten hesabını iyi biliyor. İzmit`te yaşayan halkımızın parasını en ekonomik şekilde hizmete çevirecek” şeklinde konuştu.
 

MHP SINIFTA KALDI
Taksim`deki terör saldırısının ardından MHP`nin AKP`yi suçlayan açıklamalarına tepki göstererek konuşmasına devam eden Arsal, “MHP önce doğudaki insanları sahiplenmeyi öğrensin. Batıda doğuyla ilgili yorum yapmak kolay. Biz oraya yatırım götürerek terör sorunu çözeceğiz. MHP biraz akli selim davranmalı. Onlar terörle mücadelede sınıfta kalmıştır. Ama gönül isterdi ki birlikte mücadele edelim” dedi. Taksim`deki saldırıyla ilgili CHP`nin açıklamasının kendisini mutlu ettiğini ifade eden Arsal, teröre karşı ortak tepki gösterilmesi gerektiğini kaydetti.
 

BAŞÖRTÜSÜ PROBLEM DEĞİL
Son olarak başörtüsü konusunda değinen Arsal, “Mezhepçilikle insanlar birbirlerinde koptu. Toplum birbirine yakınlaşmak zorunda. Biz iktidara geldiğimiz günden bu yana bu sorunu çözmeye hazırız. Ama CHP`nin genel başkanları sürekli gargara yaptı. İnsanların maneviyatlarından pirim yapıyorlar. Başörtüsü problem değil. Halk bu sorunu kendi arasında çözdü” diye konuştu. Arsal, Pazar yürüyüşlerinin devam edeceğini ve yürüyüşlere Nevzat Doğan`ı da davet edeceklerini belirtti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ