KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Arsal: Doğan üzerine alınmasın
Arsal: Doğan üzerine alınmasın
Siyaset
03 Kasım 2009 Salı 12:32
  • 2176
  • 20

Arsal: Doğan üzerine alınmasın

AKP’nin İzmit ilçe danışma meclisinde yaptığı konuşmanın perde arkasını açıklayan Nedim Arsal, “Sözlerimden en az nasibini alması gereken kişi Nevzat Doğan’dır” dedi

2001 yılında kurulan, 2002 yılında tek başına iktidar olan AKP`nin en önemli özelliği, parti içinde yaşanan kavgaları asla kamuoyuna yansıtmamaktı. Bu kuralı ilimizde yıllardır sürdüren AKP`nin bu ezberini AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal bozdu. Cuma akşamı düzenlenen ilçe danışma meçlisinde ön sıralarda oturan partinin üst düzey yöneticilerine, milletvekilleri ve belediye başkanlarının gözlerinin içine baka baka teşkilat içindeki sıkıntıları ve talepleri anlatan Arsal, bir anda gündeme bomba gibi düştü. Arsal`ın bu beklenmedik çıkışına herkes şaşırdı. Dün gazetemizin sorularını yanıtlayan Arsal, şöyle konuştu:
 

SİLKELENMEK GEREKİYORDU
 “Herkes benimle belediye başkanımız Nevzat Doğan`ın arasını açmak istiyor.  O bizim belediye başkanımız, asla kimse aramızı açamaz. Toplantı sonrası da uyarılmadım, ama uyardım” dedi. Arsal, bir gerçeği ortaya koymak gerektiğini söyleyerek, “Artık gerçekçi olmak lazım, iki dönemdir tek başımıza iktidarız, yerel belediyelerin önemli bölümü elimizde. İktidarı da belediye başkanlarını da teşkilatlar olarak bizler o makama getiriyoruz, seçiyoruz. Sonra teşkilatlara ilgisiz kalmak, teşkilat içindeki sıkıntıları görmezden gelmek de doğru değil. Çok sorunsuz ve mükemmeliz anlayışını bırakmalıyız, böyle davranır ve yansıtırsak bu aldatmaktır. İşin aslı pek de öyle değildir. Sorunlar var. Silkelenmek gerekiyordu, silkeledim.”
 

ELEŞTİRİLERİM DOĞAN`A DEĞİLDİ
Arsal, yaptığı konuşmasının bu kadar büyütülmemesi gerektiğini, sadece söylenmesi gerekenleri aktardığını, tabanın sesini üst yöneticilere aktardığını, asla kimseyi hedef almadığını, sadece sorumlu olanlara seslerini duyurmak için konuştuğunu söyledi. Arsal, “Yaptığım konuşma ve çıkışlarda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ı hedef aldığım yazıldı çizildi. Oysa sözlerinden en az nasibini alan Nevzat Doğan`dır” dedi. Yaşının genç olmasına rağmen siyaseti çok iyi bildiğini belirten Arsal, kesinlikle haddini bildiğini söyledi. Arsal, “Hangi platforma ne konuştuğumu çok iyi tartarım. Çıkışlarım ve söylediklerim asla parti büyüklerimi incitmesin. Dost acı söyler misali gibi benimki. Teşkilat içinde gerçekten bir rehavet ve sıkıntı oluşmaya başladı. 2011 genel seçimlerine süre varken bunların bir an önce bertaraf edilmesi gerektiğini düşündüm. Benimki fevri çıkış değildi” dedi.
 

GEREKLİ ÇALIŞMA YOK
Eksikliklerinin olduğunu, mahalle ve köylere gerekli çalışmayı yapamadıklarını söyleyen Arsal, “Bundan böyle işimizi daha ciddiye alacağız. Yaptığım konuşma aslında üzerimdeki yükü daha da artırdı. İlçe teşkilatı olarak bundan sonra 52 mahalle ve 50 köyümüzde seferberlik çalışması başlatacağız. Programlar yapıp İzmit ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı buralara götüreceğiz. Sorunları, talepleri yerinde görecekler, duyacaklar ki o zaman bana hak verecekler. Onları boş bıraktık çünkü” dedi. Gençlerin kendisini neden bu kadar çok desteklediği sorusuna ise Arsal, “Ben gençlerin içinden geldim. Onların sorunları ve dertleriyle dertleniyorum. Bu insanların içinden gelip, sonra sırt çevirmek halktan kopmuş bir anlayışı ortaya çıkarır” diye konuştu. 
 

VAROŞLARDAN OY ALIYORUZ
Seçimlerde varoşlardan oy aldıklarını söyleyen Arsal, “Bizim oy depomuz ekonomik gelirleri en düşük olan kırsal ve kenar mahallelerdir. Bu bölgelerde teşkilat olarak çalışma yaptığımızda tabiki bu yöredeki insanların talepleri oluyor. Bizi biz yapan bu yörelere gerekli katkıyı vermeliyiz. AKP buralarda doğmuştur” diye konuştu. Arsal, danışma meclisinde yaptığı konuşmasının bu kadar yankı bulmasının nedenlerinden birinin de toplantının basına açık tutulması olduğunu söyledi. Arsal, “Toplantıya sonuna kadar basına açık tutmak doğru değildi. Oysa ilk 15 dakikalık kısım açık tutulup sonra basına kapatılacaktı. Bu bizim dalgınlığımıza geldi. Bundan sonra bu kuralı uygulayacağım. Parti içinde kalması gerekenler eğer kamuoyuna yansırsa bu yanlış olur” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ