KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Arsal’dan partisine bir eleştiri daha
Arsal’dan partisine bir eleştiri daha
Siyaset
18 Kasım 2009 Çarşamba 14:19
  • 1983
  • 5

Arsal’dan partisine bir eleştiri daha

AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal, partisinin düzenlediği ‘Demokratik Açılım’ toplantısının basına kapatılmasının yanlış olduğunu savundu

AKP İzmit İlçe Yönetimi`nin haftalık olağan toplantısı yapıldı. Toplantıda, AKP kongresinin videosunu izleyeceklerini söyleyen ilçe başkanı Nedim Arsal öncesinde kısa bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Arsal, ilk olarak CHP`nin ‘Demokratik Açılım` görüşmelerinde TBMM`yi terk etmesi konusuna değinerek, ‘‘Başkaları gemiyi terk etse de bizler bu vatan gemisini terk etmeyeceğiz. Sorunlar olacaktır ama Türkiye sonunda rotasını bulacaktır. Ben CHP`nin temsil ettiği halka karşı sorumluluğunu yerine gerektiğini düşünüyorum`` dedi.
 

AYGÜN`E SAHİP ÇIKTI
İl başkanı Zeki Aygün`ün, ‘Siz başbakana bakmayın, domuz gribi aşısı olun` şeklindeki gafını da değerlendiren Nedim Arsal, “Zeki Aygün çok espirili bir insan. Bazen böyle espiri yapmayı da seviyor. Sarf ettiği bu sözlerin de espiri niteliğinde olduğunu düşünüyorum`` diyerek, Aygün`e sahip çıkar nitelikte konuştu. Bir basın mensubunun “Siz domuz gribi aşısı olmayı düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna ise Arsal`ın yanıtı şöyle oldu:
 

BEN DE AŞI OLMAM
‘‘Ben domuz gribi değilim ki aşı olayım. Hem ben yaklaşık 2-3 ay önce grip oldum. Sanırım domuz gribi oldum. Hastalığı atlattığım için bağışıklık kazandım. Hakikaten başbakanımız olmayacağım deyince, benim de olacağım deme şansım yok.`` Konuşmasında AKP İl Teşkilatı`nın genel merkezin talimatı doğrultusunda 81 ille birlikte ilimizde de düzenlediği, ‘Demokratik Açılım` hakkında teşkilatların bilgilendirileceği toplantının basına kapatılmasının yanlış olduğuna değinen Arsal, partisine yönelik bir eleştiri daha getirdi.
 

KAPATILMASI YANLIŞTI
Bu toplantıda basının dışarıya çıkarılmasının yanlış olduğunu savunan Arsal, toplantının danışma meclisi olarak algılandığını, büyük bir ihtimalle de basının bu yüzden dışarı çıkarılmış olabileceğini söyledi. Arsal, ‘‘Normalde danışma meclisinde birkaç konuşmacının ardından basın dışarı çıkarılır. İzmit ilçe danışma meclisinin tamamı basına açık yapıldı ve buradaki olaylar basın tarafından saptırıldı. Bu da toplantının basına kapatılmasındaki etkenlerden bir olabilir. Ama bu danışma meclisi değil, bilgilendirme toplantısıydı. Bundan sonra basının bu tür bilgilendirme toplantılarında dışarıya çıkarılmayacağını düşünüyorum. Çünkü basın olmadan bu toplantıların da bir anlamı olmaz`` dedi.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ