KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Aydın Ünlü istedi Metin ‘Hayır’ dedi
Aydın Ünlü istedi Metin ‘Hayır’ dedi
Siyaset
06 Kasım 2012 Salı 20:42
  • 3628
  • 11

Aydın Ünlü istedi Metin ‘Hayır’ dedi

MHP’nin kurultayı sonrası istifaları değerlendiren Aydın Ünlü, il başkan yardımcısını Ahmet Murat Metin’in istifasını kabul etmeyeceğini belirtirken, Metin görev almayacağını duyurdu
MHP Kocaeli Teşkilatı'nda kurultay sonrasında yaşanan istifa depremi ardından MHP İl Başkanı Aydın Ünlü basın toplantısı düzenledi. Başkan Ünlü istifa eden isimlerden Murat Metin'in istifasının reddedileceğini söyledi. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İl Başkan Yardımcısı Özgen Keçeci ve il yöneticisi Şirin Aydın ile beraber MHP il başkanlığında düzenlediği basın açıklamasında yaşanan istifa depreminin ardından birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. 
 
İSTİFASI REDDEDİLECEK
MHP Gebze İlçe Başkanı Nusret Acur, il yönetim kurulu üyeleri Dursun Daşdangil, Yüksel Ercan, Faruk Bostan ile Murat Metin'in istifalarını değerlendiren Başkan Ünlü, "Dün partimizle ilgili spekülasyonlar nasıl asılsız çıktıysa bugünden sonra da asılsız çıkmaya devam edecek. İstifa eden arkadaşlarımız partiden atılmadı. Sadece kendi hür iradeleri ile istifalarını sundu. Bu arkadaşlarımızdan Ahmet Murat Metin'in istifası da reddedilecektir. Ayrıca kimseyi ötekileştirmiyoruz. Birlik ve bütünleştiriciyiz. Bugün 4 Kasım değil, 6 Kasım ve yapılacak çok şey var" şeklinde konuştu. Hatırlanacağı üzere Ahmet Murat Metin kurultayda sonuçlar açıklanınca ilk istifa eden kişi olmuştu. 
 
FACEBOOK YASAK
Konuşmasına devam eden başkan Aydın Ünlü, MHP Kartepe İlçe Başkanlığı'ndan istifa eden Taner Karagül'ün yerine yedi emin olarak yeni yönetim seçilene kadar Murat Kalender'i atadığını sözlerine ekledi. Öte yandan partili arkadaşlarına da seslenen Ünlü, "Partililerimizi Facebook üzerinden bazı konuları konuşmalarını men ediyoruz. Aksi takdirde hem suç duyurusunda hem de kovuşturma başlatacağız" dedi. İstifa edeceği söylentileri dolaşan MHP il başkan yardımcısı Özgen Keçeci de, başkan Ünlü'den sonra söz aldı ve, "Kimseyle bir sorunum yok. Biz davamızın peşindeyiz" şeklinde konuştu. 
 
METİN: GÖREV ALMAM
İl başkanı Aydın Ünlü`nün basın toplantısında neler söylediğinden haberi olmadığını belirten Ahmet Murat Metin, istifası kabul edilmese de partide görev almayacağını duyurdu. Metin, “Kurultay sonrası ilk istifa eden benim. İstifam gündeme geldiği günde Aydın Ünlü istifamı kabul etmeyeceğini, birlikte çalışmaya devam etmek istediğini söylemişti. Ben partide yönetim anlamında bir görev almayı düşünmüyorum. Ama bu partime gitmeyeceğim, orada çalışmayacağım, destek vermeyeceğim anlamına gelmez. Bütün birikimimi arkadaşlarla paylaşırım. Partimin her zaman yanındayım” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ