KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Aydın Ünlü’ye yine RET..!
Aydın Ünlü’ye yine RET..!
Siyaset
11 Aralık 2012 Salı 08:42
  • 2876
  • 18

Aydın Ünlü’ye yine RET..!

MHP il başkanı Aydın Ünlü’nün durumu tam bir bahtsız bedevi gibi.
Kısmetsizlik diz boyu Aydın Ünlü`de. 
Ne yapsa birilerine yaranamıyor. 
Karşısında oluyor istediğini alamıyor. 
Yanında oluyor, destek veriyor yine olmuyor, istediğini alamıyor.
Bu nedenle Aydın Ünlü`ye biz bahtsız bedevi ismini koyduk.
Hepimizin bildiği gibi Aydın Ünlü il başkanı olmadan önce İzmit İlçe başkanıydı ve Cumali Durmuş ile birlikte siyaset yapıyordu. 
MHP Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan`da doğal olarak karşısındaydı ve Aydın Ünlü`yü görevden aldırmak için elinden geleni yapıyordu.
O günleri hatırlayanlar bilirler kamuoyunda ve partide hemen hemen her gün ‘Aydın Ünlü bugün görevden alınacak, yarın görevden alınacak` muhabbetleri, dedikoduları yapılıyordu.
Hatta bu konuda bahis oynayanlar, iddiaya girenler bile vardı.
Aydın Ünlü`de görevden alınmayı engellemek için neredeyse haftanın iki günü Ankara`ya gidiyor, parti yöneticilerine, genel başkan Devlet Bahçeli`ye ‘ Ben çok çalışıyorum. Bakın yerel medyada da yaptığım çalışmalar geniş yer buluyor. Beni görevden almayın` diyordu.
İl başkanlığına aday olduğunda da yine genel merkeze ve genel başkana gidip ‘ Alın büyük kongre delegelerini siz yazın. Yeter ki benim adaylığımı engellemeyin` diyordu.
Her gün ama her gün görevden alınacağım kabusuyla uyanan, il başkanı olduktan sonra da rahat yüzü görmeyen Aydın Ünlü`yü genel başkanlık seçimleri kurtardı.
Genel merkez seçimler çekişmeli geçeceği için Aydın Ünlü`yü bir kenara itmedi. Çünkü bir oyun bile önemi vardı. Bu nedenle Aydın Ünlü`yü kenara itmedi. Aydın Ünlü`de bunu fırsat bilerek yıllardır siyaset yaptığı Cumali Durmuş ile yollarını bir dakikada ayırdı ve kendisini görevden almak için çalışan Lütfü Türkkan ile genel merkeze yanaştı.
Ve seçimler bitti.
Devlet Bahçeli yeniden genel başkan oldu. Bir anlamda Aydın Ünlü`ye fazla ihtiyaç kalmadı.
Bu nedenledir ki Aydın Ünlü genel merkezden istediği çok basit yetkileri bile alamıyor. Yine sürekli Ankara`ya gidiyor. Yetkililerle görüşüyor ama nafile.
Mesela Kartepe ve Gebze ilçe başkanlıklarına atama yapmak istiyor.
Yapamıyor.
Neden?
Çünkü Şevkat Çetin izin vermiyor, yol vermiyor, yetki vermiyor.
Geçtiğimiz hafta yine gitti Aydın Ünlü Ankara`ya. Bu kez araya Talha Kös`ü sıkıştırıp aradan istediğini almak istedi. Şevkat Çetin`e gitti.
Yine olmadı.
Şevkat Çetin, Aydın Ünlü`ye ‘ Kocaeli`de hastalık var. Nezle ve grip hala devam ediyor. Hasta iyileşmedi. Hastayı görmeye ben geleceğim. Bu nedenle atama işlerine ben bakacağım` diyerek Aydın Ünlü`ye yol vermedi ve atama isteklerini ret etti.
Sizin anlayacağınız Aydın Ünlü tam bir ‘Bahtsız bedevi`.
Ne yapsa olmuyor.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ