KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Aygün’den Malkoç’a köpek benzetmesi
Aygün’den Malkoç’a köpek benzetmesi
Siyaset
07 Aralık 2010 Salı 15:00
  • 3999
  • 30

Aygün’den Malkoç’a köpek benzetmesi

AKP’den istifa edip HAS Parti’ye geçen ve giderayak AKP’ye ağır eleştiriler yönelten Sebahattin Malkoç’a AKP İl Başkanı Zeki Aygün'den zehir gibi yanıt geldi.

Hafta sonu Darıca'da konuşan Aygün, “Köpek bile ekmek yediği kaba tükürmez. Köpekler bile sadıktır” diyerek ağır ifadeler kullandı.
 

SİYASETTE SEVİYE DÜŞTÜ
AKP`den istifa edip HAS Parti`ye geçen ve giderayak AKP`ye ağır eleştiriler yönelten Sebahattin Malkoç`a AKP İl Başkanı Zeki Aygün'den zehir gibi yanıt geldi. Hafta sonu Darıca'da konuşan Aygün, “Köpek bile ekmek yediği kaba tükürmez. Köpekler bile sadıktır” diyerek ağır ifadeler kullandı. Aygün'ün açıklamaları tepkiyle karşılanırken hem AKP'liler hem de HAS Parti'liler seviyenin iyice düşmesinden duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.
 

MALKOÇ AKP'Yİ TOPA TUTMUŞTU
AKP'nin kurucuları arasında yer alan ve kısa bir süre önce istifa ederek HAS Parti'ye geçen Sebahattin Malkoç, istifa nedeni olarak özellikle İl başkanı Zeki Aygün ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık'ı hedef göstermişti. Hem Işık hem de Aygün hakkında ağır eleştiriler yapan Malkoç, Ankara'da gerçekleşen HAS Parti Kongresi'nde de AKP ile ilgili eleştirilerini sürdürmüştü. Malkoç "Adalet ve Kalkınma Partisi artık Ahbaplarını Kalkındırma Partisi'ne dönüştürüldü. Adalet yok oldu." diyerek elentilerini devam ettirmişti. Malkoç, "Meyveye kurt girdi mi o meyveden hayır gelmez. AKP'ye de kurt girdi" diyerek de eski partisi hakkında çarpıcı açıklamalar yapmıştı.
 

AYGÜN'DEN 'KÖPEK' BENZETMESİ
Malkoç'un bu açıklamaları AKP kanadında tepkiyle karşılanırken en ağır cevap ise AKP Kocaeli İl başkanı Zeki Aygün'den geldi. Hafta sonu Darıca'da düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Aygün, Malkoç'un iddialarına da cevap verdi. "Köpek" benzetmesi yapan Aygün, “Köpek bile ekmek yediği kaba tükürmez. Köpekler bile sadıktır” diyerek çok tartışılacak bir eleştiride bulundu. Aygün'ün bu açıklamalarına Sebahattin Malkoç'un nasıl cevap vereceği ise merak ediliyor.
 

AYGÜN'E TEPKİ
Aygün'ün “köpek” benzetmeli açıklamalarına ise hem AKP hem de HAS Parti cephesinden tepki geldi. HAS Parti'liler, Aygün'ün seviyeyi aştığını ifade ederken bazı AKP'liler de Aygün'ün açıklamalarından rahatsız oldular. HAS Parti tabanıyla AKP tabanının birbirine yakın olması nedeniyle HAS Parti ile kavga etmek istemeyen AKP`liler, Aygün'ün daha yumuşak bir dil kullanması gerektiğini söylediler. Hem AKP'liler hem de HAS Parti'liler seviyenin iyice düşmesinden dolayı rahatsızlıklarını dile getirdiler.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ