KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Ayhan ve Cambaz Bozkurt’a tepkili
Ayhan ve Cambaz Bozkurt’a tepkili
Siyaset
09 Eylül 2010 Perşembe 11:38
  • 1840
  • 13

Ayhan ve Cambaz Bozkurt’a tepkili

DP eski ilçe başkanı Orhan Bozkurt’un yaklaşık 200 partiliyle istifa ettiğini açıklaması, il başkanı Kadir Ayhan ve Körfez ilçe başkanı Fevzi Cambaz’dan sert tepki gördü

Yaklaşık 200 kişiyle beraber DP`den istifa ettiğini açıklayan Körfez eski ilçe başkanı Orhan Bozkurt`a il ve ilçe başkanlarından tepki geldi. Bozkurt`un genel başkan Hüsamettin Cindoruk`u bahane ettiğini ve istifa edenlerin 200 kişi olmadığını söyleyen Körfez ilçe başkanı Fevzi Cambaz istifa edenlerin 200 değil, 10 kişi olduğunu kaydetti. Cambaz şunları söyledi; “Bu 10 kişiden ikisi partilimiz bile değil. Onların hesabında 10 kişi, 200 kişi oluyor. İstifalar henüz elime gelmedi. Bayramdan sonra gelmesini bekliyorum. AKP`nin ekmeğine yağ sürdüler. Tam da referandum zamanında plan geliştirdiler. Bunlar zaten 29 Mart yerel seçimlerinde partimizden gitmişlerdi. Cindoruk bahane.”
 

HELAL ETMİYORUM
İstifa edenlerin içinde belediye meclis üyesi Turgut Caferoğlu`nun da olduğunu ve onun yüzünden herkesten özür dilediğini söyleyen Cambaz, “İstifa edenlerden biri belediye meclis üyesi Turgut Caferoğlu. Onu listeye almak istemiyordum. Ama yazdırmışlardı. Bu nedenle bize oy veren seçmenler ve DP`lilerden özür diliyorum. Kendisine de hakkımı helal etmiyorum” diye konuştu. Konu hakkında resmi açıklama gelmediğini belirten il başkanı Kadir Ayhan ise, Bozkurt`un istifasının Körfez`deki DP etkisine tesir etmeyeceğini savundu. Ayhan şöyle konuştu; “Ben il başkanıyım. Derleyici toparlayıcı olmam lazım. O nedenle fazla bir şey söylemek istemiyorum.
 

YENİ KATILIMLAR
Ama Orhan Bozkurt`un Körfez`de aykırı hareket ediyordu. Fevzi Cambaz ile aralarında da bir anlaşmazlık var. Bu nedenle Cindoruk bahane ediliyor. Bizim için istifası çok önemli değil” dedi. Bundan sonraki süreçte istifalar bir yana yeni katılımlarla sürpriz yapacaklarını da söyleyen Ayhan, “İl yönetim kuruluna 10 kişi ilave edeceğiz. Başka partilerden bize gelecek arkadaşlarımız olacak. DP`de daha önce görev yapmış arkadaşlarımızın da hepsi geri geliyor. CHP`den biri de il yönetimimize katılacak. Önümüzdeki günlerde önemli sürprizlerim olacak” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ