KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Ayhan; HAS bizi etkilemez
Ayhan; HAS bizi etkilemez
Siyaset
11 Kasım 2010 Perşembe 14:10
  • 822
  • 1

Ayhan; HAS bizi etkilemez

HAS Parti hakkında düşüncelerini dile getiren DP İl Başkanı Kadir Ayhan, “HAS Parti bizden hiçbir şey götürmez” dedi

DP İl Başkanı Kadir Ayhan ve il yönetim kurulu üyeleri haftalık olağan toplantıları için önceki akşam parti merkezinde bir araya geldi. Toplantı öncesi açıklama yapan Ayhan, SP ile CHP`de oyunlar döndüğünü ve bu nedenle bölünmeler olduğunu ifade ederek “Bizde dönen oyun yok. Bu nedenle bizim partimizde asla böyle bir şey yaşanmaz” dedi.
 

KATILIMLAR ARTTI
Genel Başkanlığını Numan Kurtulmuş`un yaptığı sağ eksenli HAS Parti`nin Demokrat Parti üzerinde olumsuz bir etki yaratamayacağını söyleyen Ayhan “HAS Parti bizden hiçbir şey götürmez. Tam tersine MHP`den CHP`den ve AKP`den partimize yeni katılımlar oluyor. Son seçimlerde partimize oy bile vermeyenler bize geliyor. Üye kayıtlarımız arttı” diye konuştu.
 

KONGRE SÜRECİ
Kongre sürecinde olduklarını hatılatan ve süreç hakkında bilgi veren Ayhan “Kartepe, Gebze ve Kandıra ilçelerimizde 27 Kasım`da kongreler yapılacak. Darıca`nın kongre tarihi henüz belli değil. İlçe kongreleri sona erince il kongresinin tarihini netleştireceğiz. Şimdilik genel başkan adayları da belli değil. Kongre sürecinin ardından genel seçim hazırlıklarına başlayacağız” ifadesini kullandı.
 

YANLIŞ POLİTİKA
Yüksek fiyatlarda kurbanlık satışı ve kurbanlıkların ithal edilmesi konusunda düşüncelerini dile getiren Ayhan şöyle konuştu: “Fahiş artışlar yetmezmiş gibi ne olduğu bilinmediği ve neyle beslendiği tartışma konusu olan ithal hayvanlarla kurban kesmek zorunda bırakılan vatandaşlarımız tedirginlik içinde. Cumhuriyet tarihinde ilk kez ithal hayvanlar kurban edilecek. Bunun nedeni AKP`nin yanlış politikalarıdır.” Ayhan bayramlaşma programının bayramın ikinci günü saat 11.00`de parti binasında olacağını da hatırlattı.
 

LİDERLERİ KINIYORUZ
İktidar  ve ana muhalefet partilerinin söylemlerini, mecliste yaptıkları konuşma ve tartışmaları izlediklerini söyleyen Ayhan, “Devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan konuşmalar liderlere yakışmıyor. Halkımızla birlikte sokak ağzı söylemlerini kınıyoruz. DP bu kavgaların dışında misyonuna yakışır şekilde siyasete devam edecektir” diyerek konuşmasına son verdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ