KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bahçeci: Ölüm değil yaşam kazansın
Bahçeci: Ölüm değil yaşam kazansın
Siyaset
03 Kasım 2012 Cumartesi 15:08
  • 905
  • 1

Bahçeci: Ölüm değil yaşam kazansın

ÖDP İl Başkanı Osman Bahçeci, düzenlediği basın açıklamasında cezaevlerinde ki açlık grevine değinerek, “Açlık grevinin 53. günündeyiz. Bu kez yaşam kazansın” dedi
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Osman Bahçeci ve partililer, dün Belediye İş Hanı önünde basın açıklaması düzenledi. Bazı STK`ların ve odaların da destek verdiği basın açıklamasında Bahçeci, cezaevlerinde açlık grevinin 53. gününe girildiğini belirterek, “Artık ölüme ramak kaldı” dedi. AKP`nin ölümleri durduracak somut bir adım atmadığını belirten Bahçeci, “Onlar sokakta polis eliyle düşük yoğunluklu bir iç savaş sürdürüyor. Başbakan Erdoğan`da psikolojik harp taktikleriyle bu savaşın komutanlığını yapıyor” dedi.
 
BARIŞ İÇİN DURMALI
 
Başbakan Erdoğan`ın “Cezaevlerinde 1 kişi açlık grevinde” sözüne de değinen Bahçeci, “Başbakan pervasızca şov yaparken, ölüm orucunda yalnızca bir kişi var diyor. Bir kişi dahi olsa ölümüne seyirci kalmak zalimliğin daniskasıdır. Artık bir insanın daha ölümüne kimsenin tahammülü kalmamıştır. Yarın barıştan ve kardeşlikten söz etmek hala mümkün olabilecekse bunun yolu bugün ölümleri durdurmaktan geçiyor. Anadilde savunma, eğitim ve Öcalan üzerindeki tecritin kaldırılması talepleri karşılanmalıdır” şeklinde konuştu.   
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ