KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7668 TL
  • 6.3933 TL
  • 7.0011 TL
Kocaeli Zirve
Bahçeli açıklama yaptı, 16 yıllık MHP’li istifa etti
Bahçeli açıklama yaptı, 16 yıllık MHP’li istifa etti
Siyaset
22 Nisan 2019 Pazartesi 12:59
  • 2426
  • 0

Bahçeli açıklama yaptı, 16 yıllık MHP’li istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi’ne 2003 yılından bu yana üye olan, Kocaeli’nin tanınmış ve sevilen esnaflarından Onur Erdem, Devlet Bahçeli’nin açıklamasına tepki göstererek istifa etti.

MHP’nin genel başkanı Devlet Bahçeli, “Sen ne yaptın da yumruk attıracak hale getirdin” ifadesine bir tepkide 2003’den bu yana MHP’ye üye olan Kocaelili esnaf Onur Erdem’den geldi.

Erdem, 2003 yılından bu yana üyesi olduğu MHP’den e-devlet vasıtası ile üyeliğini silerek ekran görüntüsünü paylaştı ve üzerine sitem dolu bir not düştü. 3 yıldır Bahçeli’nin siyasi politikalarını ne anlayabildiğini ne de savunabildiğini dile getiren Erdem, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı sonrası Bahçeli’nin yaptığı açıklamanın bardağı taşıran son damla olduğunu kaydetti.

Erdem, “Benim istifam elbette ki Sn. Genel Başkan’ın da dediği gibi ‘Yel kayadan toz alır’ felsefesi ile bakacak olursak ‘yok’ hükmündedir. Lakin Nemrut’u da burnundan giren bir sinek öldürmüştür” dedi. CHP’li Kadem Seymen’in, “Sayın Onur Erdem, bu kentin ve güzel ülkemizin birliği için gösterdiğiniz duyarlı duruştan ötürü size teşekkür ediyorum. Bu ülkede adını ve soyadını hakkıyla taşıyan güzel insanların olması gelecek açısından umutlarımızı artırıyor, farklı düşüncelerimiz olabilir ama asla haksızlığı savunmamalıyız” notunu düşerek yayımladığı Onur Erdem’e ait paylaşımda:

“Ekte de görüleceği üzere 2003 yılından beri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)' nin üyesiyim. Bu tarih, kağıt üzerine atılan bir imzanın Devlet kademesinde kayıt altına alınmasından ibaretti. Ondan öncesi de vardı. Son üç yıldır Sn. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yaptığı siyasi politikaları ne anlayabildim, ne savunabildim. Hele ki bugün Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıdan sonra "Sen ne yaptın da yumruk attıracak hale getirdin" mealindeki beyanı bardağı taşıran son damla olmuştur benim için. Bugün itibari ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nden istifa ettiğimi bu platformdan beni tanıyanlara beyan ederim. Benim istifam elbette ki Sn. Genel Başkan’ın da dediği gibi ‘Yel kayadan toz alır’ felsefesi ile bakacak olursak ‘yok’ hükmündedir. Lakin Nemrut’u da burnundan giren bir sinek öldürmüştür.” İfadelerine yer verdi

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ