KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Baran’dan İYİ Parti’nin iddialarına cevap
Baran’dan İYİ Parti’nin iddialarına cevap
Siyaset
Nabi Yazıcı
13 Temmuz 2019 Cumartesi 13:20
  • 1855
  • 0

Baran’dan İYİ Parti’nin iddialarına cevap

Körfez İYİ Parti İlçe Başkanı Cahit Sürüm önceki gün yaptığı basın açıklaması ile İsmail Baran dönemi ile ilgili çeşitli iddialarda bulunmuştu. Cahit Sürüm, yapılan harcamalar hakkında bilgiler verip, savcılığa da konuyu ileteceklerini belirtmişti.

Bu iddialara yine sosyal paylaşım sitesinden yanıt veren Körfez eski Belediye Başkanı İsmail Baran, söylenenleri yalan olarak değerlendirip, ispata davet ederken br de suç duyurusunda bulundu.

İsim vermeyen İsmail Baran, bir siyasi parti ilçe başkanının Güney Mahallesi Fener Sokak’ta yer alan tek katlı binasını yıkarak iki katlı kaçak bina yapıldığını ve yıkım kararı olmasına rağmen halen uygulanmadığını söyledi.

Adı verilmeyen ilçe başkanının bu iddiaya karşılık verip vermeyeceği ve bundan sonra ki iddia yarışının nasıl devam edeceği merakla bekleniyor.

İsmail Baran iddialar nedeniyle yaptığı açıklamada söylenenlerin iftira olduğunu ifade etti.

Aynı zamanda Baran sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınladı.

İşte Baran’ın o paylaşımı;

İFTİRACILAR ÇOĞALDI - İSPAT ETMEYEN NAMERTTİR
1. Kaçak inşaatına müsade etmediğim bir ilçe başkanı, Güney Mahallesi Fener Sokak Numara:31 adresindeki metruk tek katlı binasını yıkarak iki katlı kaçak bina yapmıştır. İmar kanununun 32.maddesi gereği yıkım kararı aldığımızdan dolayı şahsın husumetine sebep olmuştur. Bu ilçe başkanı hala bu kaçak yapısını yıkmamıştır.
2. 2014-2019 döneminde Körfez’e en güzel projeler yapılmış ve halkımız bu hizmetide 31 mart 2019 tarihinde onaylayarak yine Ak Partiye Körfez de devam demiştir.
3. Şahsıma atfedilen bütün iftiraları ve söylemleri ispata davet ediyorum. Tamamı asılsızdır İSPAT ETMEYEN NAMERTTİR. Hayatımda Gürcistana adım atmadığım halde Gürcistanı kalkındırmışım vs. gibi iftiralar atmayı bir marifet saymaktadırlar. Yanlış kılavuzlardan bilgi aldıkları belli. Belediye yönetimlerinden zerre anlamayan fakat ben olsaydım böyle yapardım diye yorumlayan bir anlayış...
4. İyi Parti Kocaeli milletvekilinin iftirasına cevap vermemden rahatsız oldukları belli, gerçekleri dile getirmemden rahatsız oldukları ve iftiralarını yüzüne vurunca bocaladıkları görülmektedir. Aziz Körfez halkımızı kandıranlara asla hakkımı helal etmiyorum. Halkımız kimin ne hizmeti yaptığını ve samimiyetini çok iyi idrak etmektedir.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ