KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Başbakan talimat verdi AKP’de hedef yükseldi
Başbakan talimat verdi AKP’de hedef yükseldi
Siyaset
18 Ekim 2012 Perşembe 15:32
  • 2003
  • 9

Başbakan talimat verdi AKP’de hedef yükseldi

AKP il Teşkilatı, Başbakan’ın hedef yükseltin çağrısına kulak verdi. İl Başkanı Mahmut Civelek yaptığı açıklamada, seçmenlerinin yüzde 25’ini üye yapmayı hedeflediklerini, bunun da 1 milyon 94 bin 965 seçmenden 50 bine tekabül ettiğini söyledi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek yarın kutsal topraklara gitmek üzere yola çıkacak. Bugün makamında son çalışmalarını yapan Civelek`e İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu,  Müftü Yardımcısı Bayram Erdoğan ve Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar uğurlama ziyaretinde bulundu. Civelek`e güzel bir Hac geçirmesi dileğinde bulunan Sönmezoğlu, “Başkanımız hayırlı bir iş için yola çıkacak. Bizde uğurlamak üzere geldik. Hayırlı yolculuklar olsun” dedi. Başkan Civelek burada yaptığı açıklamada kendisine hayırlı olsun ziyaretine gelenlere de mealli Kuran-ı Kerim hediye edeceğini söyledi. 

 

“BAŞKANLARIMA DUA EDECEĞİM”
Sönmezoğlu`na ziyaretinden dolayı teşekkürlerini dile getiren Civelek, “Biz dua ile yürürüz. Nasipse döneriz inşallah. Kabul edilen bir Hac olmasını temenni ediyoruz. İnşallah Allah bizi mahcup etmez. Hacca gidemeyenlere de Allah nasip etsin. Oraya gören her insan sürekli orayı görmek ister” dedi. Civelek, kendisini ziyaret eden Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar`a da, “ Başkanlarımız için dua edeceğim. Belediye başkanlığı zor zanaat. Allah onlara yaptıklarının karşılığını versin. Bazen yapılan hizmetler görülmüyor. Hizmetlerin aynı şekilde devam etmesi için dua edeceğiz” şeklinde konuştu.
 

HEDEF YÜKSELTTİLER
Civelek, Başbakan`ın elinden aldığı plaketi tüm teşkilat ve Kocaeli halkı adına aldığını ifade ederek, “Bizim için bu büyük bir onur. Gece gündüz, sadece seçimlere değil, 2071`e kadar çalışacağız. Bu plaketi gerek bize gerek bizden sonraki bu binada hizmet yapacak arkadaşlarımıza hatıra olsun diye bunu buraya bırakıyorum” dedi.  Başbakan`ın talimatı üzerine bundan sonraki hedeflerinin seçmenlerinin yüzde 25`ni üye yapmak olduğunu söyleyen Civelek, “Şuanda üye sayımız 221 bin 735 bu da 5 puan yeni hedef koymak anlamına gelir. Başbakanımızla siyaset yapmak isteyen herkesi partimize davet ediyorum. Bizim partimizde pazarlık yok aile sıcaklığı var” dedi. 
 

‘EVLERE SEÇİMLİK GİRMEYİZ`
Teşkilatlarında bu doğrultuda çalışacağını söyleyen Civelek,”Artık ev ev dolaşma vaktidir. Biz zaten alışkınız biz seçimlik evlere girenlerden değiliz. Başbakanımızın daha da güçlendirmek için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Hedef üye sayımız. 50 bin kişi yeni üye hedefliyoruz” dedi. Kutsal topraklara gidiş öncesi duygularını dile getiren Civelek, “Sabah namazını Kabe`de kılmak gibi bir niyetimiz var. Bu heyecanın herkes tarafından yaşanması için dua ediyorum. Bu ayrı, tarif edilemeyen bir heyecan. Bu yaşanması gereken bir duygu. Herkesten helallik istiyorum. Haklarını helal etsinler” şeklinde konuştu. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ