KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’de soğuk birleşme
Başiskele’de soğuk birleşme
Siyaset
22 Kasım 2012 Perşembe 09:17
  • 2638
  • 4

Başiskele’de soğuk birleşme

AKP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın danışma meclis toplantısında AKP’liler ile eski HAS Parti’liler arasında esen soğuk rüzgar süren program boyunca tüm salonda hissedildi

AKP Başiskele İlçe Teşkilatı`nın danışma meclis toplantısı gerçekleşti. İlçe başkanı Mehmet Ustaoğlu ev sahipliğinde Karşıyaka Kültür Merkezi`nde gerçekleşen toplantıya Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, il başkanı Mahmut Civelek, Gölcük ilçe başkanı Sedat Yücel, il kadın kolları başkanı Oya Tunçel, il gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraslan, ilçe kadın kolları başkanı Hacer Çakır, meclis üyeleri yöneticiler, mahalle temsilcileri ve partililer katıldı.


SOĞUK RÜZGARLAR ESTİ
Programa eski HAS Parti`den başta Bahattin Buksu, Hasan Numan Tanka, il yöneticisi Şehmus Sayan, ilçe yöneticileri Mehmet Fatih Şimşek, İsmail Özdil, Bekir Ökçen ve Cemalettin Buksu katılırken eski HAS Parti Başiskele İlçe Başkanı Bilal Çakır`ın katılmaması ise dikkat çekti.  Program sonrasında sahnede bir araya gelerek birlik mesajları veren eski Has Partililer AKP`liler arasında ne kadar belli etmeseler bile esen soğuk rüzgarlar tüm salona hakim oldu.


LALE DEVRİ BİLİYOR
Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından başlayan programda ilk konuşmayı ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu yaptı. Ustaoğlu, “İl başkanımızın verdiği talimatlarla iki günde bir toplantıya giriyoruz. Ülkemizi bir yerden aldık bir yere götürüyoruz. Önümüzde yerel seçimler var 2002 ilk seçimine girdiğinizde şimdi oy kullanacak olan arkadaşlarımızın önceki dönemi bilmesi zor. Herkes önceki zamanları da böyle lale devri gibi biliyor. Devamlı eleştirmekle yükümlü olan ana muhalefet ve muhalefetimiz var” diyerek atıfta bulundu. 


TOPAL GİBİ
Muhalefetin sandığa saygı duymadığını belirten Ustaoğlu, “Ama bir her zaman saygı duyuyoruz. Başbakanımız nabza göre şerbet hiçbir zaman vermedi. Bu teşkilat yapımız bir gönül işi. Sizlerle birlikte teşkilat çalışması yapmaktan mutluluk duyuyorum. Büyükşehir yasası çıktı. Ama muhalefet topal gibi aynı şeyleri söylemekten bıkmadılar. Türkiye`de ilimizde Çok güzel çalışmalar oluyor” diyerek Başisele`de yapmış olduğu hizmetlerden dolayı başkan Karaosmanoğlu`na da çok teşekkür etti. 


GERİSİ TEFERRUAT
Sunumlar eşliğinde söz alan Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Başiskele Belediyesi olarak hiçbir bankadan kredi almadıklarını ve başvuru yapmadıklarını kaydetti. Ayaz, 2009 yılından 2012`ye kadar belediyenin kaynaklarını anlattı. Ayaz, şu şekilde konuştu: “Tamamen öz kaynaklarımızla dönüyoruz. 6 bin metrekarelik alanı büyükşehre devrettik. Ve bir gelir elde ettik. Söz konu Başiskele Belediyesi ise gerisi teferruat.


RANT HESABI YAPMADIK
76 bin metre kare alan eğitim için tahsis edildi. Ucuz araziler biz gelmeden öncede kaldı. Bu 76 bin metre kare arsa şimdi servet demek. Başiskele`de eğer nesil yetişecekse seçim önemli değil nesil önemli demişiz.72 bin 500 metre kare asayiş için yer vermişiz. Biz rant hesabı yapsaydık, bunu neden verelim. Yine ilçemizin değişik yerlerinde başta Mehmet Ağa Mahallesi olmak üzere kent meydanları oluşturmak için iki bölgede taslak çalışmamız devam ediyor.


GİDERLER YÜZDE 20`LERE ÇEKİLDİ
Büyükşehir`den bize 6 bin metre kareye 200 bin metre kare verildi. Bunlar bugün toprağa ekilmiş olan yatırımlardır. Emanetinizi sizin boynunuzu dik tutacak şekilde baktık. Personel giderlerimizi yüzde 20`ere çekmişiz. Hizmet potamızı yüzde 35 genişletmişiz. Eksiklerimiz vardır ama yine de kim kendi ailesinin eksikliklerini yüzde 100 tamamlamıştır ki biz de bugün Başiskele`de yaşayan halk için hepsinin emanetini alnımızın teriyle zerresine zarar getirmeden kullandık.” 


DAHA DA KİLO ALDILAR
Son olarak ise konuşma yapan il başkanı Mahmut Civelek, Gazze`de yaşanan olaylara değinerek durumları eleştirdi. “Öleceksek adam gibi ölelim ne olacaksa olsun” dedi. Sonra Açlık grevine değindi, Civelek, “Açlık grevinde daha çok kilo aldılar. Bu şekilde son bulası sevindirici. Ama bunun bir tehdit unsuru olarak kullanılması kötü. İnşallah terörü de bitiren AKP iktidarı olacaktır. Şehitlerin kanları üzerinde siyaset olmaz” şeklinde konuştu. 


CİVELEK`TEN ÖĞÜT
Civelek, “Türkiye artık kendi tankını yapar hale geldi. Herkes kendi oturduğu koltuğun hakkını vermesi lazım. Biz eğer birbirimizle uğraşırsak ha işte o zaman bizim için kötü bir zaman vardır. Biz burada bu ağırlığı beraber kaldırırsak işte o zaman Başiskele`de geçmişteki oylarımızı daha da yükseltiriz. Başbakanımıza bu oylar yetmiyor. Şimdi birleşme de oldu her halde ki bu kadar oy bize yetmeyecektir” dedi. Ve konuşmaların ardından partiye katılan eski Has Parti`li üyelerle sahnede birlik ve beraberlik pozları verildi. Ancak arada esen soğuk rüzgarlar tüm salona hakim oldu. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ