KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’ye, MHP’den 5 başkan aday adayı
Başiskele’ye, MHP’den 5 başkan aday adayı
Siyaset
20 Kasım 2012 Salı 14:28
  • 1941
  • 2

Başiskele’ye, MHP’den 5 başkan aday adayı

Yaklaşan yerel seçimlerde, Başiskele Belediyesi başkanlığına MHP’den 5 kişi başkan aday adaylığı için partiye başvurdu

MHP Başiskele İlçe Başkanı Halit Bayhan, yerel seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. Başiskele Meşhur Çayeli Kurufasulye Restaurant`ta gerçekleşen toplantıda Başiskele Ülkü Ocakları Başkanı Tuğrul Gök ve ilçe teşkilatı yöneticileri yer aldı. Başkan Bayhan, Başiskele Belediyesi için partiye 5 kişinin başkanlık aday adaylığı için başvurduğunu açıkladı.

 
AKP`LİLER ENGELLEDİ
AKP yöneticilerinin 4 yıllık süreci kısa bulduğunu belirten başkan Bayhan, “Borcu olmayan bir belediyenin önüne, alacaklı bir firmanın, kamyonetlere yerleştirdiği kolonlarla, alacağını duyurmasının nedeni nedir? AKP Başiskele İlçe Teşkilatı`nın müdahalesiyle engellenen bu eylemi Başiskele Belediyesi yetkilileri,  halka nasıl anlatmayı düşünüyorlar?” diyerek sorular yöneltti.
 
YANDAŞLARA İHALE
Belediyenin, borç içinde olduğunu ve ihalelerde yandaşlarına kıyak yaptığını belirten Bayhan, “Borç olmadığını iddia eden yöneticilerin çevremizde faaliyet gösteren firmalara olan geçmiş dönem borçları borç sayılmıyor mu? Kendi yandaşlarına her türlü ihaleyi bağışlayan, hatta yerel basına bile malzeme olan konularda Başiskele Belediyesi yetkililerinin neler söyleyeceklerini merak ediyoruz” dedi.
 

ADALETTEN DEM VURANLAR
Belediyenin milyarlarca lira harcayarak Başiskele`ye hastane kazandırdığını iddia ettiğini söyleyen Bahyan, Başiskele Belediyesi yetkililerinin, hangi hastaneden söz ettiklerini halka açıklaması gerektiğini belirtti. Bayhan, “Hemen hemen her yerde adaletten dem vuran ilçe yöneticilerinin adaletlerinden şüphe ediyoruz” diye konuştu. 
 
5 KİŞİ BAŞKANLIĞA ADAY
Bayhan, ayrıca yerel seçinler için ise Başiskele Belediye başkanlığı için ilçe teşkilatına 5 kişinin başkan aday adaylığı için başvurduğunu açıkladı. Kimlerin başvurduğunu ise ilerleyen süreçte açıklayacağını belirten Bayhan, yerel seçimlere çok sıkı bir şekilde çalıştıklarını, AKP`nin artık kan kaybettiğini ifade ederek açıklamasını sonlandırdı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ