KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Başkan Kaya sürekli... Yönetim şimdilik yerinde
Başkan Kaya sürekli... Yönetim şimdilik yerinde
Siyaset
Aktan Uslu
10 Ekim 2018 Çarşamba 12:02
  • 2575
  • 0

Başkan Kaya sürekli... Yönetim şimdilik yerinde

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya belediye başkanlığı adaylığı için bağlayıcı konuştu: “Değilim.” Yönetim kurulundan ise gerek başkanlık gerek meclis için istifa eden olmadı, iki gün kaldı

Yerel seçim dönemine girilen bir süreliğine de olsa kıyıda köşede belediye başkan adaylığı için görevinden istifa edeceği konuşulan CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya önceki pazar günü gerçekleşen ve ana konusu 02 Temmuz tarihli Çayırova Belediye Meclisi olan basın toplantısında basının toplantının ana konusundan sebep gündem dışı, içinde yer alınan süreçten sebep gündem içi sorularını da yanıtladı.

Kaya kesinlikle istifa etmiyor, yönetimden henüz istifa yok

Başkan Kaya kendisini bağlayacak şekilde, önümüzdeki yerel seçim için belediye başkanlığı veya meclis üyeliği adaylığının söz konusu olmadığını, CHP Çayırova’nın yerel seçime şahsının ilçe başkanlığında gireceğini söyledi. Kaya o toplantıda yine soru üzerine yönetim kurulundan da aynı gerekçeyle o güne kadar (07 Ekim Pazar) istifanın olmadığını söyledi.

 

Yöneticilerin başvuru tarihi uzayabilir

Dün (09 Ekim Salı) Ediz Ocak’ın cenaze namazı öncesi Kocaeli Zirve’ye yaptığı bilgilendirmede; dün itibariyle de istifanın olmadığını kaydetti. Öte yandan belediye başkanlığı veya belediye meclis üyeliği düşünen başkan ve yöneticilere ilk 12 Ekim olarak açıklanan son istifa tarihinin uzayabileceğini kaydetti.

 

Yerel seçime şahsımın ilçe başkanlığında gireceğiz

Kaya, belediye başkanlığına niyeti olup olmadığına dair soruyu şu şekilde yanıtladı: “CHP Çayırova İlçe Başkanlığı’nda bilindiği üzere ikinci dönemim. Aktif siyasette kendi adıma bir şey istemediğimi, bir beklentim olmadığını daha ilk dönemimde de söylemiştim. Yine istemiyorum, istemeyeceğim. Her şeye, tehditlere rağmen mücadeleyi sürdüreceğim. Belediye başkanımız bir basın toplantısında, bir belediye başkanına yakışmayacak bir üslupta şahsımı yerinden zıp zıp zıplatacağına dair açıklamada bulunmuştu. Ben onun neleri zıplattığını çok iyi bilirim. Partimiz bu yerel seçime şahsımın ilçe başkanlığında girecektir. Belediye başkanlığı için istifam söz konusu değildir.”

 

Doğru aday doğru meclis için

Bir süre önce basına tamamı kapalı gerçekleşen ve belediye başkan adayının merkeze alındığı toplantı üzerine de soru üzerine konuşan Kaya şunları kaydetti: “Kocaeli eski Milletvekilimiz Mehmet Hilal Kaplan, Çayırova Belediyesi kurucu başkanımız Timur Koç ile eski ilçe başkanları, yöneticiler, partili büyüklerimiz ile bir araya geldik. Doğru aday, doğru meclis konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Yöntemin ne olabileceği üzerine de konuştuk.

 

Tek yöntem ön seçim değil

Belediye başkan adayı ve meclis üyesi adaylarını belirlemek için tek yöntem ön seçim değil. Başka kriterler de dikkate alınmalı. Oy verecek seçmenin, kamuoyunun gerek partimize gerekse açıklanacak belediye başkan adayımız ile meclis üyesi adaylarımıza bakışı çok önemli, bizler de önemsiyoruz. Kocaeli geneli için düşünecek olursak aday belirleme yöntemi her ilçede farklılık gösterebilir. Meselenin örgüt tabanı ayağı da, seçmen ayağı da göz ardı edilmemeli. Bilgi birikimi en yüksek, halk tarafından sevilen, güvenilen bir belediye başkan adayıyla seçime girmek amacındayız. Çalışmalarımız bu doğrultuda.”

Arşiv Foto: CHP Çayırova İlçe Örgütü’nde yönetim ocak ayındaki kongrenin ardından mazbatayı aldıktan CHP Gebze İlçe yöneticileri ve Gebze Belediyesi meclis üyeleri ile. 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ