Kocaeli Zirve
Başkan Kaya sürekli... Yönetim şimdilik yerinde
Başkan Kaya sürekli... Yönetim şimdilik yerinde
Siyaset
Aktan Uslu
10 Ekim 2018 Çarşamba 12:02
  • 1536
  • 0

Başkan Kaya sürekli... Yönetim şimdilik yerinde

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya belediye başkanlığı adaylığı için bağlayıcı konuştu: “Değilim.” Yönetim kurulundan ise gerek başkanlık gerek meclis için istifa eden olmadı, iki gün kaldı

Yerel seçim dönemine girilen bir süreliğine de olsa kıyıda köşede belediye başkan adaylığı için görevinden istifa edeceği konuşulan CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya önceki pazar günü gerçekleşen ve ana konusu 02 Temmuz tarihli Çayırova Belediye Meclisi olan basın toplantısında basının toplantının ana konusundan sebep gündem dışı, içinde yer alınan süreçten sebep gündem içi sorularını da yanıtladı.

Kaya kesinlikle istifa etmiyor, yönetimden henüz istifa yok

Başkan Kaya kendisini bağlayacak şekilde, önümüzdeki yerel seçim için belediye başkanlığı veya meclis üyeliği adaylığının söz konusu olmadığını, CHP Çayırova’nın yerel seçime şahsının ilçe başkanlığında gireceğini söyledi. Kaya o toplantıda yine soru üzerine yönetim kurulundan da aynı gerekçeyle o güne kadar (07 Ekim Pazar) istifanın olmadığını söyledi.

 

Yöneticilerin başvuru tarihi uzayabilir

Dün (09 Ekim Salı) Ediz Ocak’ın cenaze namazı öncesi Kocaeli Zirve’ye yaptığı bilgilendirmede; dün itibariyle de istifanın olmadığını kaydetti. Öte yandan belediye başkanlığı veya belediye meclis üyeliği düşünen başkan ve yöneticilere ilk 12 Ekim olarak açıklanan son istifa tarihinin uzayabileceğini kaydetti.

 

Yerel seçime şahsımın ilçe başkanlığında gireceğiz

Kaya, belediye başkanlığına niyeti olup olmadığına dair soruyu şu şekilde yanıtladı: “CHP Çayırova İlçe Başkanlığı’nda bilindiği üzere ikinci dönemim. Aktif siyasette kendi adıma bir şey istemediğimi, bir beklentim olmadığını daha ilk dönemimde de söylemiştim. Yine istemiyorum, istemeyeceğim. Her şeye, tehditlere rağmen mücadeleyi sürdüreceğim. Belediye başkanımız bir basın toplantısında, bir belediye başkanına yakışmayacak bir üslupta şahsımı yerinden zıp zıp zıplatacağına dair açıklamada bulunmuştu. Ben onun neleri zıplattığını çok iyi bilirim. Partimiz bu yerel seçime şahsımın ilçe başkanlığında girecektir. Belediye başkanlığı için istifam söz konusu değildir.”

 

Doğru aday doğru meclis için

Bir süre önce basına tamamı kapalı gerçekleşen ve belediye başkan adayının merkeze alındığı toplantı üzerine de soru üzerine konuşan Kaya şunları kaydetti: “Kocaeli eski Milletvekilimiz Mehmet Hilal Kaplan, Çayırova Belediyesi kurucu başkanımız Timur Koç ile eski ilçe başkanları, yöneticiler, partili büyüklerimiz ile bir araya geldik. Doğru aday, doğru meclis konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Yöntemin ne olabileceği üzerine de konuştuk.

 

Tek yöntem ön seçim değil

Belediye başkan adayı ve meclis üyesi adaylarını belirlemek için tek yöntem ön seçim değil. Başka kriterler de dikkate alınmalı. Oy verecek seçmenin, kamuoyunun gerek partimize gerekse açıklanacak belediye başkan adayımız ile meclis üyesi adaylarımıza bakışı çok önemli, bizler de önemsiyoruz. Kocaeli geneli için düşünecek olursak aday belirleme yöntemi her ilçede farklılık gösterebilir. Meselenin örgüt tabanı ayağı da, seçmen ayağı da göz ardı edilmemeli. Bilgi birikimi en yüksek, halk tarafından sevilen, güvenilen bir belediye başkan adayıyla seçime girmek amacındayız. Çalışmalarımız bu doğrultuda.”

Arşiv Foto: CHP Çayırova İlçe Örgütü’nde yönetim ocak ayındaki kongrenin ardından mazbatayı aldıktan CHP Gebze İlçe yöneticileri ve Gebze Belediyesi meclis üyeleri ile. 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

Cemil Yaman, Erdoğan'la Macaristan'da

Yazan: Dilovası

Yorum: Helal olsun gerçekten büyük başarıdır tebrikler

Baran vatandaşa telefonla ulaşıyor

Yazan: Herekeli

Yorum: Kamuoyunda iyi bir izlenim bıraktığı kesnlikle hikaye, REİS ne demişti benim yanıma bu tanıdım şu akrabam diye kimse gelmesin Baran koşturup dursun boşuna çünkü son çırpınışları ElvEda BLD.BŞK.ğı

“İndirim her alanda yapılmalı”

Yazan: Körfezli

Yorum: Başkan doğru söylüyor İndirim her alanda olmalı Başta KÖRFEZ İZMİT TAM 3,50 TL yerine 2,00 TL Öğrenci 1,00 TL indi - bindi 1,00 TL Ne güzel olur

Genç kadın kurtarılamadı

Yazan: Onur gezen

Yorum: Allah rahmet eylesin.mekanin cennet olsun Neval.

Genç kadın kurtarılamadı

Yazan: Varli

Yorum: Bir insan vefat etmiş,bu haberin ortasında reklam olcak is mi? Biraz daha anlayış biraz daha insanlık lutfen

Baran saha çalışmalarını hızlandırdı

Yazan: Körfezli

Yorum: Baran sözde Saha çalışmalarını hızlandırmış gözüksede Bu Dönem BLD.BŞK. lığına aday gösterilmeyecek

Balıkçı; Herkesin desteğini istiyorum

Yazan: Mehmet yılmaz

Yorum: Güzel insan

KENT REHBERİ