KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
BBP Genel Başkanı İzmit’e geliyor
BBP Genel Başkanı İzmit’e geliyor
Siyaset
10 Ekim 2012 Çarşamba 09:58
  • 1328
  • 4

BBP Genel Başkanı İzmit’e geliyor

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’yü ağırlayan BBP İl Başkanı Serhat Duyar, il binasının açılışını genel başkan Mustafa Destici’nin katılımıyla cuma günü gerçekleştireceklerini söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı`na atanan Serhat Duyar`ı makamında ziyaret etti. Ziyarette helikopter kazası sonrasında yaşamını yitiren BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anıldı ve olayın aydınlatılması istendi. Duyar, il binasının açılışını BBP Genel Başkanı Mustafa Destici`nin katılacağı bir törenle yapacaklarını da söyledi.

 
ORTAK AKIL TOPLANTISI
Ziyarette konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Kocaeli siyasetinde birbirimize katkı sağlayacağız. Ortak akıl dediğimiz, tüm il başkanlarının katıldığı, basının alınmadığı bir toplantıda ilin sorunlarının tartışılması gerekiyor. BBP İl Başkanı olarak Serhat Duyar`ın da buna katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi. Ünlü, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu hakkında da şunları söyledi:
 
BİZ DE TAKİP EDECEĞİZ
“BBP`lileri seviyor ve onları anlıyoruz. Ben BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile sohbet etmiş, çay içmiş biriyim. Bu vahim olayın aydınlatılmasını bekliyor ve umuyoruz. On köylünün bulduğu enkaz, bugünün teknolojisiyle bulunamadı. Ülkücüler bu davayı her zaman takip edecektir. Faillerin yakalanması konusunda her zaman hassasiyet duyacağız. Biz her zaman BBP`lilerin, onlar da bizlerin yanında olacaktır.” 
 
GENEL BAŞKANIN PROGRAMI
BBP İl Başkanı Serhat Duyar da cuma günü gerçekleştirilecek il binasının açılışıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Saat 12.00`de genel başkanımızı Uzunçiftlik turnikelerinde karşılayacağız. Hep beraber Yeni Cuma Camii`nde cuma namazını kılacağız. 14.00-15.00 saatleri arasında il binamızın önünde Mehter Takımı konser verecek. 15.30`da genel başkanımız ve basın mensuplarıyla toplantı yapacağız. Daha sonra da kendisi canlı yayına katılıp ilimizden ayrılacak.” 
 
CİVELEK, HELİKOPTERİ ALMADI
Ziyarette, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`in hediye edilen helikopteri almadığını da hatırlatan Duyar, “BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu`nun kaza süreci sadece BBP`lilerin dava süreci ya da takip ettikleri süreç değildir. Bu süreç MHP`lilerin de sürecidir. Çünkü Muhsin Yazıcıoğlu, 28 Şubat öncesinde ülkücülerin de genel başkanıydı. AKP İ Başkanı Mahmut Civelek`e verilen hediye semboliktir, bunu olayın aydınlatılması için vermiştik. Ama o helikopter şu an bizim masamızda duruyor” diye konuştu. 
 
KOMİSYON KURDULAR
Duyar, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Çünkü bu dava AKP`lilerin de davasıdır. Bu dava bölücü parti dışındaki tüm partilerin davasıdır. Civelek`in kendisi de bizim partimizde siyaset yapmış, hatta 6. sıra milletvekili adayımız olmuştur. Bizim sıkıntımızı en iyi bilecek kişi Civelek`tir. Dava süreci aydınlanıncaya kadar bu helikopter bizim masamızda durmaya devam edecek. Ayrıca bu konuyla ilgili komisyon kurarak başkanlığına da avukat Şeref Gönenli`yi getirdik.”
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ