KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
BBP’ye genel başkanlı açılış
BBP’ye genel başkanlı açılış
Siyaset
12 Ekim 2012 Cuma 15:04
  • 3174
  • 11

BBP’ye genel başkanlı açılış

BBP İl Başkanlığı’na seçildiği günden bu yana aralıksız çalışan Serhat Duyar ve ekibi, yeni il binasının açılışını genel başkan Mustafa Destici’nin katılımıyla gerçekleştirildi

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN 

 

Geçtiğimiz yıl yapılan genel seçimlerden sonra sessizliğe gömülen Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığı yeniden hareketlenmeye başladı. Kısa bir süre önce il başkanlığına atanan Serhat Duyar, aralıksız çalışıyor. Duyar, Tepecik Mahallesi Gakko Kervan Sarayı`ndaki il binasının açılışını genel başkanları Mustafa Destici`nin katılımıyla gerçekleştirdi. Partililer Destici`yi ilk olarak Uzunçiftlik turnikelerinde karşıladı. Daha sonra ise genel başkan Destici, Yeni Cuma Camii`nde partililer ve vatandaşlarla cuma namazı kıldı. 


YOĞUN KATILIM VARDI
Namazın kılınmasının ardından genel başkan Destici, partililerle birlikte yürüyerek il binasına gitti. Destici`nin yanı sıra açılışta genel başkan yardımcıları Hasan Hüseyin Bozok, Bayram Karacan, teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Şevki Arıcı, Nihat Erdoğan, MYK üyeleri Mustafa Demir ile çok sayıda partili katıldı. Genel Başkan Destici il binasında mehteran takımının konserinin hemen öncesinde basın toplantısı düzenledi. Yanında il başkanı Serhat Duyar ve yönetimini de alan Destici gündemle ilgili konuştu. 


KENTE HAYIRLI OLSUN
BBP Genel Başkanı Destici yeni açılan il binasının açılışının hem partisine hem de Kocaeli`ye hayırlı olmasını dileyerek, “Kocaeli`de olmaktan mutluluk duyuyoruz. Partimizin açılışı hem ilimize hem de partimize hayırlı olsun. Böyle bir il binası için yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Allah, burada hayırlı hizmet yapmayı nasip etsin. Biz her zaman milletimizin menfaatini her şeyin üstünde tuttuk, tutmaya da devam ediyoruz” diye konuştu. 


KOCAELİ ÇOK ÖNEMLİ
Kocaeli ile ilgili görüşlerini de aktaran Destici, “Kocaeli hem nüfusu hem ekonomisi hem sanayisi hem de ülkeye kattıklarıyla önemli şehirlerimizden bir tanesidir. Bu binada partimiz Kocaeli`ye yakışır siyaset yapacaktır” dedi. Ülke gündemini değerlendiren Destici, “Terör asla bitmemiştir. Hükümet BDP`nin ağzıyla konuşmaktadır. Gidilen yol PKK`nın yoludur ve bu yol çok tehlikeli bir yoldur. Biz BBP olarak Büyükşehir Yasası`na karşıyız. 


OYLAMA GİZLİ YAPILSIN

Kendileri Büyükşehir Belediye Yasası`nda daha önce 750 bin nüfusu ve 10 bin metrekare olan yerleri Büyükşehir yapmaya karar verdi. Sonra ise sadece 750 bin nüfusu olan yerlerin Büyükşehir Belediyesi olmasına karar verdi. Bu yasayla birlikte köyler mahalleye bağlandı, beldeler mahalle oldu. Coğrafi ve ekonomik konumlar araştırılmadı. Bu yasaya hükümette bazı milletvekilleri de onay vermiyor. Yasanın gizli oylamayla yapılmasını istiyoruz” dedi. 


İDAM GERİ GELSİN
Son olarak terör olaylarıyla ilgili çözüm önerisini aktaran Destici, “Suriye ile gidilen yol doğru değil. Türkiye`yi zor günler bekliyor. Türkiye borçlandırılmıştır ve tir tir titremektedir. Türkiye iyi yönetilmiyor. Boş vaatlerde bulunuluyor. Vatandaşımıza verilen sözlerin tutulmadığını görüyoruz. Teröre destek veren başta vekiller olmak üzere siyasilere yönelik hukuk görevini yapmalıdır. İdam cezası geri getirilmelidir” diye konuşmasını noktaladı. 


KARAOSMANOĞLU DA KATILDI
Konuşmasının ardından partililer hep birlikte binanın önüne inerek İzmit Belediyesi`nin mehteran takımının konserini izledi. Partinin açılış törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Aygutşat Selçuk, Kocaeli Ülkü Ocağı Başkanı İbrahim Özcan, bazı parti ve derneklerin temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı. BBP il Başkanı Duyar yönetim kurulu üyelerini çağırarak 36 günde bu binayı açtıklarını söyledi. 


CİVELEK, VERMEMİŞTİ

Bildiğiniz gibi AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`in hayırlı olsun demek için il başkanı Duyar`ı ziyareti sırasında duyar Civelek`e helikopter hediye etmek istemişti. BBP`nin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu`nun ölümünü simgeleyen helikopteri gören Civelek, çok bozulmuş ve hediyeyi almamıştı. Bu olay sonrası Duyar, Civelek`i parti binasının açılışına davet etmek için randevu istemiş ancak alamamıştı. Civelek`in randevu vermediği açılış törenine Karaosmanoğlu`nun gitmesi herkesi şaşırttı.


HAK ETTİĞİNİ ALMIYOR

BBP Genel Başkanı Destici boynuna asılan Kocaelispor atkısıyla birlikte açılış konuşması yaptı. Destici “İl başkanımız Serhat Duyar, kısa sürede neler yaptığını anlattı. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. BBP 20 yıldır Türk siyasetinin yüz akı olarak var oldu var olmaya da devam edecek. Türkiye ekonomisine en çok katkı sağlayan 2. iliz ama maalesef hak ettiğini almadığını ve önemli eksikliler olduğunu görüyoruz. Önümüzde uzun bir zaman var” dedi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ