KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Belediye başkanları ''mezbahane'' açsın
Belediye başkanları ''mezbahane'' açsın
Siyaset
11 Nisan 2010 Pazar 14:46
  • 953
  • 0

Belediye başkanları ''mezbahane'' açsın

SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, belediye başkanlarına seslendi: ''Halka ucuz et hizmeti vermek için mezbahane açın''

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan ve yönetim kurulu üyeleri kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Kahvaltıda konuşan Sarıdoğan, belediye başkanlarına halka ucuz et hizmeti sunmak için, mezbahane açmasını önerdi. Toplantıda, Anayasa değişiklik paketinden sürekli değişen gündeme, intihar vakalarından domuz eti ve zinaya, ilçeye yapılması planlanan viyadükten belediye işçilerinin maaşlarının ödenmemesine kadar birçok konuya değinen Sarıdoğan, AKP iktidarını adeta topa tuttu.

YAPAY GÜNDEMLER
Genel ve yerel gündeme dair birçok konuyu ele alan Sarıdoğan, şu açıklamalarda bulundu: “Ülkemizin gerçek sorunu ekonomik sıkıntılar ve işsizlik ama hükümet sürekli yapay gündemler oluşturuyor. Gerçek sorunlarımızı bize unutturmaya çalışıyor. Dış güçler de Türkiye`yi kontrol altına alıp köleleştirmek istiyor. Anayasa değişikliği konusu uzun süredir gündemi meşgul ediyor. Bir değişiklik gerekiyor ama bu değişiklik yapılırken bazı hususlara dikkat etmek şart. Hiçbir siyasi partinin kendi Anayasası olmaz. Partilerin bu hususta seçmenini bilgilendirmesi gerekiyor.

“EVET” YA DA “HAYIR”
Değişiklik paketi için düşünülen referandum bir siyasi kutuplaşmaya neden olmamalı. AKP yüzde 26`ya düşen oyunu, Davos Zirvesi`nde ‘One munite` diyerek yüzde 47`ye çıkardı. Halk AKP`ye güvendi ama sonucu ortada. Ayrıca değişikliğin iyice düşünülerek, aceleye getirilmemesi gerekiyor. Referanduma gidilecekse, Anayasa tek bir paket halinde oylamaya sunulmamalı. Yani ‘Evet` ya da ‘Hayır` şeklinde olmamalı. Anayasayı geçelim, gelelim gerçek gündemimize. İşsizlik aldı başını gidiyor. İntihar vakaları artıyor. Esnaflar kan ağlıyor.”

İŞÇİLERİN MAAŞI ÖDENMEDİ
Sarıdoğan ayrıca, Gebze`de yaşanan at ve domuz eti skandalını ela alarak,  “Muhafazakar olarak bilinen AKP, zinayı ve domuz etini serbest bıraktı, başımıza bunlar geldi. İnsanlar et alırken ucuzluğuna bakıyor, çünkü alım güçleri yok. Bu olayların yaşandığı yerlerde belediye başkanlarının, halka ucuz et hizmeti sunmak için mezbahane açması gerekiyor” dedi. Körfez Belediyesi`nin işçilerinin parasını ödemediğini iddia eden Sarıdoğan, “Belediye bir de gidip viyadük için kredi çekiyor. Viyadük sorunu belediyenin bütçesine dokunulmadan çözülmeli” şeklinde konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ