KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Ben bilmem, PM bilir
Ben bilmem, PM bilir
Siyaset
04 Aralık 2010 Cumartesi 13:06
  • 1672
  • 7

Ben bilmem, PM bilir

3 ay aranın ardından ilimize gelen İzzet Çetin, CHP’yle ilgili merak edilen soruları, “Ben bilmem PM bilir” şeklinde geçiştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin, yaklaşık 3 ay sonra ilimize gelerek, CHP İl Binası`nda ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çetin, ön seçim, il gençlik kollarının görevden alınıp alınmaması ve Kocaeli`den kontenjan milletvekilli adayı olup olmayacağı yönündeki soruları “Ben bilmem Parti Meclisi bilir” diyerek geçiştirdi.
 

SOYSUZLUKLAR ÜLKESİ
Geçtiğimiz haftalarda ilimizden Prof. Dr. Hurşit Güneş ile birlikte genel başkan yardımcısı olan İzzet Çetin yaklaşık 3 ay aranın ardından Kocaeli`ye geldi. CHP İl Binası`nda bir basın açıklaması gerçekleştirerek ülke gündemine dair meselelere değinen Çetin, sert bir dille AKP iktidarına yüklendi. Çetin Türkiye`nin hırsızlık, yolsuzluk ve soysuzlukların ülkesi konumuna geldiğini ileri sürdü.
 

KOCAELİ`NİN AKCİĞERİ
Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çetin, PM`ye girememe gibi bir ihtimalinin olup olmadığı yönündeki soruya “Böyle bir çekincem olsa kurultay için imza vermezdim” şeklinde yanıt verdi. Kandıra GİOSB`yle ilgili görüşleri istenen Çetin, “Ben Kocaeli`nin sanayiye doyduğunu düşünüyorum. Kandıra`yı da bıraksınlar ilimizin akciğeri olarak kalsın” dedi.
 

ÖNSEÇİM BELLİ DEĞİL
CHP Kocaeli Teşkilatı`nda milletvekilliği adaylığı noktasında bir önseçimin olup olmayacağı yönündeki soruya ise Çetin, “Ne ülke genelinde ne de Kocaeli`de önseçim olacak ya da olmayacak diyemem. Bunu PM bilir” cevabını verdi. Hikmet Erenkaya`nın “İzzet Çetin ve Hurşit Güneş kontenjan aday olursa ben çekilirim” sözlerinin hatırlatıldığı genel başkan yardımcısı Çetin, şunları söyledi:
 

BEN KARAR VEREMEM
“Hikmet Bey`in kendi görüşüdür ancak bu tür söylemlerle parti içinde huzursuzluk yaratmak yanlış. Kontenjan aday olup olmayacağıma da Parti Meclisi karar verir.” Parti içi merak edilen sorularla ilgili genellikle PM bilir cevabını veren Çetin`in, il gençlik kollarının görevden alınıp alınmayacağı yönündeki soruya verdiği cevap da aynı oldu. Çetin, yine “PM bilir” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ