KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Benimle derdi olanlar karşıma aday çıkarıyor
Benimle derdi olanlar karşıma aday çıkarıyor
Siyaset
03 Aralık 2011 Cumartesi 08:59
  • 1796
  • 7

Benimle derdi olanlar karşıma aday çıkarıyor

Genel merkezin aday olarak gösterdiği AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, kendisiyle derdi olanların karşısına aday çıkardığını söyledi

Genel merkezin yeniden ilçe başkanı olmak için onayını alarak aday olan ve 4 Aralık`ta yapılacak Kartepe ilçe kongresine hazırlanan AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, önemli açıklamalarda bulundu. Mehmet Kalender, Şemşi Aktoprak, Abdullah Yıldız ve Yalçın Öçbe`nin ardından parti içinde kendisini istemeyenlerin karşısına aday olarak en son Nuri Erturan`ı çıkardığını söyleyen Kandaz, Derince, Gebze ve Dilovası`ndan sonra ertelenme tehlikesi yaşanan kongre öncesi son kez konuştu.
 

HESAPLAŞMA ZİHNİYETİ
Kongrenin tek adaylı olmasının kendi yetkisi olmadığını ifade eden Kandaz, “Genel merkez ve il yönetimimizin kararıdır. Biz de saygı duyuyoruz” dedi. Kongrenin ertelenmemesini ümit ettiğini kaydeden Hasan Kandaz, “Umarım uzlaşma sağlanır. 3-5 arkadaşımız ne yazık ki bir hesaplaşma zihniyetiyle hareket ediyor. Ben bu tarzı kesinlikle uygun bulmuyorum. Bu tavır çok yanlış. Kartepe`de siyasal ve sosyal yaşam çok farklıdır.
 

UZLAŞMA OLMASI ŞART
Burada uzlaşmanın olması çok önemli bir şart. Umarım karşımızdaki arkadaşlar da buna dikkat eder. Dikkat etmezlerse sorun olur. Kongremizin diğer üç ilçede olduğu gibi ertelenmemesini ve birlik beraberlik  içinde yapılmasını ümit ediyorum” diye konuştu. Kandaz, belediye başkanı Şükrü Karabalık ile birlikte Kartepe halkına pozitif bir görüntü verdiklerini de kaydetti.
 

PARTİ İÇİNDE MÜCADELE
İlçe bşakanı Kandaz, “Ne yazık ki bu pozitif görüntüden rahatsızlık duyuluyor. Buna rağmen bir kesim bizi problemli gibi gösterdi. Bir başka kesim de tam tersi, bu iyi ilişkimizi eleştirdi. Bir belediye başkanıyla bir ilçe başkanının ilişkisi nasıl olmalı? Ne yazık ki her şekilde eleştirildik. Parti içinde verdiğimiz mücadeleyi dışa dönük verseydik çok daha başarılı olurdum” ifadesini kullandı.
 

KARTEPE`DE RANT VAR
Parti içinde Karabalık`a bazı maddi ve bireysel uygulamalarda baskı yapılmasını isteyenler olduğunu belirten Kandaz, “Biz buna asla izin vermedik. Hukuka ve ahlaka uygun davrandık. Bundan rahatsız olanları gördük. Ne yazık ki talepler bitmiyor. Bunlara cevap verilmemesi bazıları için sorun oldu. Kartepe rantı en yüksek ilçe” ifadelerini kullandı.
 

AT KOŞTURAMIYORLAR
Kartepe`nin rantından yararlanmak isteyenler olduğunun ve bu durumun siyasette çok tehlikeli olduğunun altını çizen ilçe başkanı Kandaz, “Rant beklentisinde olan iş adamları dahi Karabalık ile ilişkimizden rahatsız oldu. Çünkü diledikleri gibi at koşturmak istiyorlar. Yeni kurulan bir ilçe olarak kim katkı verirse onun yanında olduk, bundan sonra da böyle olacak” şeklinde konuştu.
 

KİĞILI`DAN GİYİNİYORUM   
‘Kandaz`ın maddi durumu ilçe başkanlığı için yeterli değil` söylentilerini de yanıtlayan Kandaz, “Bunlar çirkin ifadeler. Ne iş yaptığımı herkes bilir. Jeepe binmesem de Toyota arabam var. Kiğılı`dan giyiniyorum diye eleştiriliyorum. Bugün herkes Kiğılı marka gömlek giyiyor. Zengin olmasam da bu görevi yapacak gücüm var. Bu söylentiler ailemi çok rahatsız etti. Umarım son bulur” dedi.
 

EKONOMİK DURUMUM İYİ
Söylentilere üzüldüğünü belirten Kandaz, “Genel merkeze giderken teşkilat başkanının bana ilk sorduğu soru, ‘Senin maddi sorunların varmış` oldu. Benimle alakalı her türlü yalan yanlış bilgi ulaştırılmış. Beni, ailemi, çocuklarımı üzen şeyler bunlar. Ben de bir insanım, geçimim var. Allah`a şükürler olsun ki ekonomik olarak durumum iyi. Dedikodulardaki gibi değilim” diye konuştu. 
 

MÜTEAHHİT Mİ OLSUN?
Ekonomik durumu iyi olmayanların siyaset yapamayacağı düşüncesinin de yanlış olduğunu belirten Kandaz, “Ne yani, sadece müteahhitler mi siyaset yapacak? Bizim emekli birçok ilçe başkanımız var. Mevlüt Demir, Gölcük ilçe başkanlığı görevini 9 yıl boyunca başarıyla yürüttü, milyoner miydi? Akıl, paranın önüne geçtiği sürece siyasette kalite artar. Para bulaştırıldı mı, siyaset kirlenir” sözlerini kaydetti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ