KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Beyaz leke Nuh Çimento’dan mı?
Beyaz leke Nuh Çimento’dan mı?
Siyaset
21 Aralık 2011 Çarşamba 10:47
  • 1981
  • 2

Beyaz leke Nuh Çimento’dan mı?

Dilovası’nda görülen beyaz lekeyi inceleyen TÜBİTAK’ın raporunun açıklanmasını isteyen Yalçın Kuşkan, iddiaların Nuh Çimento olduğunu söyledi

CHP İl Yönetimi, Yalçın Kuşkan başkanlığında haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Kasım ayında Dilovası`nda görülen ve halkı endişeye sokan beyaz yapışkan maddenin ne olduğunu inceleyen TÜBİTAK`ın raporunun belli olduğunu ancak hala kamuoyuna açıklanmadığını iddia eden Kuşkan, “Aldığımız bir duyuma göre Nuh Çimento`da yakılan bir maddenin lekesiymiş” diyerek valiliği açıklama yapmaya davet etti.
 

SAVSAKLANMAMALI
Kuşkan, “2 Kasımda görülen beyaz maddenin üzerinden 1,5 ay geçti. TÜBİTAK`ın sonuca vardığı iddia ediliyor. Ama hala bu sonuç kamuoyuna açıklanmadı. Aldığımız bilgiye göre bu leke, Nuh Çimento`nun yaktığı bir maddenin rüzgarla savrulmasından oluşmuş. Bilgi net değil ama ciddi şekilde merak ediyoruz. Fabrikada ne yakıldı? Neyin atığıydı bu? Savsaklanmaması gereken bir konu. Raporun bir an önce valilik tarafından kamuoyuna açıklanması gerek” dedi.  
 

118 EĞİTMEN ADAYI
Genel merkezin açtığı parti okulunda eğitmen olacak kişilerin seçileceği eğitmen adayı eğitimlerine Kocaeli`den 118 kişinin başvuru yaptığını da ifade eden Kuşkan, “Eğitmen adayları Ankara`da iki ay eğitim alacak. Daha sonra yapılacak sınavda başarılı olurlarsa partide öğretmen olacaklar. Biz listeyi genel merkeze gönderdik. Arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu. Kuşkan 25 Kasım İsmet İnönü`nün anma programını İzmit ile ile birlikte yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ