KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Bin 217 üyemiz AKP’ye de üye
Bin 217 üyemiz AKP’ye de üye
Siyaset
21 Kasım 2012 Çarşamba 09:12
  • 1637
  • 13

Bin 217 üyemiz AKP’ye de üye

Bazı partililerinin hem CHP’de hem de AKP’de üyeliği bulunmasına değinen CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, bin 302 tane üyelerinin başka partilerde üyeliğinin bulunduğunu bunların ise bin 217 tanesinin AKP’de olduğunu söyledi

Her hafta bir ilçede yapılan CHP İl Örgütü`nün haftalık yönetim kurulu toplantısı bu hafta Kartepe`de toplandı. İl başkanı Yalçın Kuşkan başkanlığında gerçekleştirilen toplantı öncesinde başkan Kuşkan önemli açıklamalarda bulundu.  Kuşkan, bin 302 CHP üyesinin başka partilerde de üyeliği bulunduğunu bu üyelerden bin 213`ünün ise AKP`de de üyelik kaydının söyledi.

 
SEBEP BOŞ  VE ANLAMSIZ ÜYELİK YARIŞI
CHP`ye üye olmanın çok ciddi bir iş olduğunu hatırlatan başkan Kuşkan, “Daha önce söylediğimiz gibi CHP`de üyelik ciddi bir iştir. Bizde 100 binlerce üyemiz olsun diye bir şey olmaz. CHP`ye üye olmak irade meselesidir.  CHP`ye üye olacak insanların bunu içselleştirmesi gerekir. Üyeliklerdeki sıkıntı AKP`nin çok üye yapmak adına girdiği boş ve anlamsız bir yarıştan kaynaklanıyor” dedi.
 
MUHTARLIKLARDAN BİLGİ ALIYORLAR
AKP`nin üyelik yaparken irade beyanı almadığı söyleyen Yalçın Kuşkan, “AKP`nin sağlık ocaklarından, KOMEK`ten, muhtarlıklardan, dernek ve sivil toplum kuruluşu ile anket çalışmaları esnasında alınan bilgilerden yararlanarak üyelik kaydı yaptığına dair bize gelen bilgiler var.  Üyeliklerde kişilerin müracaat formunu doldurması lazım. Bunların bir nüshası partide kalır. Bunlarda imzalı üyelik dilekçesi yok” ifadelerine yer verdi.
 
HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ
Üyelerinin bir kısmının AKP`de çıkmasından büyük rahatsızlık duyduklarını belirten Kuşkan, “Bu konudan çok rahatsızız.  Gerekli hukuki süreci başlatmayı düşünüyoruz. Genel merkezimizin bundan haberi var. Sadece Kocaeli`de yaşanan bir durum değil. İlimiz dışında bir çok ilde de aynı durum yaşandı” bilgisini verdi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ