KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Birbirimizi sevmezsek hallaç pamuğu gibi atarlar
Birbirimizi sevmezsek hallaç pamuğu gibi atarlar
Siyaset
25 Eylül 2010 Cumartesi 14:53
  • 1633
  • 3

Birbirimizi sevmezsek hallaç pamuğu gibi atarlar

Yeşilova irtibat bürosunun açılışında konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, parti içindeki sorunlara değinerek, “Birbirimizi sevmezsek bizi hallaç pamuğu gibi atarlar” dedi

2011 yılında yapılacak genel seçimlere hazırlanan CHP İzmit İlçe Örgütü, Yeşilova Mahallesi`nde ilk irtibat bürosunu açtı. Yeşilova meclis başkanı Nursel Dombaycı ve yönetimi ilçeden maddi destek olmadan kendi imkanlarıyla irtibat bürosu açarak diğer mahallelere örnek olacak bir davranış gösterdi. Kahvelerde yapılan toplantıların çok sağlıklı olmadığını gören mahalle sorumluları hem partiye yeni kişiler kazanmak hem de toplantılarını yapmak için kiralanan yerlerine kavuştu. Açılış programında konuşan İzmit ilçe başkanı Ömer Hazer, parti içindeki sorunların en asgariye indirilmesi gerektiğini belirterek, “Biz birbirimizi sevmezsek bizi hallaç pamuğu gibi atarlar” dedi.
 

ÇOK SAYIDA KADIN
Yeşilova irtibat bürosunun açılış törenine milletvekili Hikmet Erenkaya, İzmit ilçe başkanı Ömer Hazer, eski ilçe başkanı Selman Yıldırım, İzmit Belediye Başkan Adayı Fikret Toker, belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, Yeşilova Mahalle Muhtarı Sebahattin Kural ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış kurdelesini kesen CHP`liler Yeşilova`daki partililerin her mahalleye örnek olması gerektiğini söyledi. Açılışa çok sayıda kadının katılması dikkat çekti. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ilçe başkanı Ömer Hazer, fedakarlık gösteren Yeşilovalı partililere teşekkür etti. Hazer, referandum sonuçlarından ne kadar etkilendiğini ve ilçedeki değişiklikleri neden yaptığını açıklar nitelikte bir konuşma yaparak, şunları söyledi:
 

SEVMEK ZORUNDAYIZ
“Referandumdaki sayısal değerler bir tarafa parti sorunlarını en asgariye indirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu partide saygı ve sevgiye dayalı bir yönetimin olması gerekiyor. CHP`liler olarak biz birbirimizi sevmezsek, saymazsak bizi hallaç pamuğu gibi atarlar. Birbirimizi daha çok sevmek, saymak ve anlamak zorundayız. CHP, şanla şerefle taşınması gereken bir ailedir. Bundan sonra sayısal başarılar için genel seçimlere hızla hazırlanacağız. CHP`nin bize külfeti olamaz. Ancak bizim olabilir. Parti içindeki kişilerin koltuklarını korumak hepimizin görevidir. Partide en tepeden en aşağıya kadar herkes çalışmalı. İlk genel ve yerel seçimlerde başarılı olmalıyız.”
 

AKP, ABD İLE ANLAŞTI
Referandum sonuçları ve meclis çalışmalarından bahseden milletvekili Erenkaya ise “İktidar halkın gözünün içine baka baka yalan söylemlerle referandum çalışması yaptı. Cuma günü meclis açılıyor. Şu bilinmelidir ki pazartesi itibariyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Özellikle kadınlardan rica ediyorum. Referandum çalışmasında pozitif ayrımcılık yapacağından bahsediyordu. İşsizliğe çözüm bulacağından söz ediyordu. Bakalım neler değişecek? AKP, ABD ile anlaşma yaptı. Amaçları 72 milyon insanın yaşam şartlarını ortadan kaldırmak. Bunun ilk adımı atıldı. Doğulusuyla batılısıyla kardeşçe yaşayıp AKP`yi iktidardan göndermeliyiz” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ