KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
“Bizde aday not kağıdında belirlenmez”
“Bizde aday not kağıdında belirlenmez”
Siyaset
02 Ocak 2019 Çarşamba 16:28
  • 1447
  • 0

“Bizde aday not kağıdında belirlenmez”

CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı bazı basın organlarında çıkan, “CHP Çayırova Belediye Başkan adayı Selahattin Kaya geri çekilecek”, haberi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Başkan Hartamacı açıklamasında  “Bazı basın organlarında çıkan bu tür haberler mesnetsiz ve gerçek dışıdır. CHP’de adayların belirlenmesinin kuralları vardır. Bütün adaylarımız önce MYK da tek, tek görüşülür. Sonrasında ise kurultaydan sonra en yetkili parti organı olan parti meclisinde tek tek oylanarak kesinleşir. Bizim adayımız olan Selahattin Kaya’da bu şekilde belirlenmiş ve ilan edilmiştir. CHP’nin adayları Ankara’da not kağıdına yazılarak belirlenmediği için geri çekilmesi de söz konusu değildir.”

9 ilçede de çekilme söz konusu bile değildir

Bu tür haberler, İYİ Parti ile yapılan güç birliğinin ruhuna zarar vermek amaçlı olup bu oyuna gelmemiz söz konusu değildir. Güç birliği çerçevesinde CHP, Büyükşehir’de aday çıkartmayarak İYİ Parti’ye destek verecektir. Partimizin Kocaeli’de 9 ilçede adayları belirlenmiş, adayımızın belli olmadığı 3 ilçe için görüşülmektedir. İl Başkanımızın da belirttiği gibi adayı belli olan bu 9 ilçede hiçbir adayın geri çekilmesi söz konusu bile mümkün değildir.

Adayımız içimizden çıkmıştır

CHP’nin Çayırova Belediye Başkan Adayı Selahattin Kaya; 4.5 yıl partimizin ilçe başkanlığını yapmış olup bu süre zarfında Çayırova Belediyesi’nin yaptığı yanlışlıkları ortaya çıkartmış, bu yanlışları sürekli kamuoyunun gündemine belgelerle taşımış, ulusal ve yerel basın ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme taşımıştır. Kendisinden başkada bu konularda açıklama yapan hiçbir kişi ve parti olmamıştır.

Sahada halkla buluşan tek partiyiz

Bu sebepten dolayı tehditler almış, asla geri adım atmamıştır. Bugün Çayırova’da bu konular biliniyorsa, o günkü ilçe başkanımız ve şimdiki adayımız Selahattin Kaya sayesindedir. CHP örgütü olarak adayımızın sonuna kadar yanındayız. Şu an sahada çalışan halkla buluşan tek partiyiz. Gittiğimiz her yerde de büyük bir ilgi ile karşılaşıyoruz. Biz inanıyoruz kazanacağız. Bizimle birlikte Çayırova kazanacak.” dedi

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ